27

Juniorzy kontynuują zwycięską passę

Promyk Nowa Sucha – Partyzant Leszno

6 – 0

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Partyzantem Leszno 6:0 (4:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Jaworski x2, Aleksander Psiuk, Damian Chełmiński, Kamil Kościug i Jakub Nowakowski.

Juniorzy bardzo dobrze spisują się w tym sezonie i jak na razie mają komplet punktów. Plan na kolejny pojedynek nie mógł być więc inny jak zwycięstwo z Partyzantem Leszno. Od początku byliśmy stroną dominującą i konsekwentnie budowaliśmy przewagę. Strzelanie rozpoczął Aleksander Psiuk, a kontynuowali je Adrian Jaworski i Damian Chełmiński. Gdy jeszcze w pierwszej połowie na 4:0 podwyższył Adrian Jaworski to staliśmy się już spokojniejsi o końcowy wynik. W przerwie nastąpiła szybka analiza trenera Seniorów i Juniorów i na druga połowę tym razem nie wyszedł Damian Chełmiński, który miał dostać swoją szansę w Seniorach. Zakładaliśmy jednak, że podobnie jak było w meczu z BUKS Pruszków tak i teraz nasza gra tak mocno nie ucierpi. Wtedy dołożyliśmy cztery trafienia, a w rywalizacji z Partyzantem zatrzymaliśmy się na dwóch golach. Oczywiście w obu przypadkach nie tracąc żadnego. Na listę strzelców wpisali się Kamil Kościug i Jakub Nowakowski i spokojnie kontynuujemy zwycięską passę.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski (Michał Regulski), Kacper Drązikowski, Paweł Piotrowski (Adrian Gala), Jakub Felczyński, Hubert Kowalski, Kamil Kościug (Patryk Felczak), Paweł Księżak, Damian Chełmiński (Jakub Nowakowski), Damian Kaczor (Jakub Pawlak), Adrian Jaworski i Aleksander Psiuk.

6 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Zaborowianką Zaborów 6:1 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Nowicki (26′, 74′), Rafał Dalke (18′), Piotr Kamiński (51′), Piotr Ufa (71′) i Kamil Wróbel (86′). Gol dla gości padł w 65 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 70.

Świąteczne kolejki mają to do siebie, że rywalizujące drużyny chciałyby w dobrych nastrojach przystąpić do świąt, ale zwycięzca może być tylko jeden. Promyk dodatkowo chciał zmazać plamę po wysokiej porażce sprzed tygodnia z Błękitnymi Korytów. Lepiej w mecz weszli jednak goście i mogliśmy mieć obawy o końcowy rezultat. Na szczęście ich przewaga trwała dziesięć minut, bo później coraz więcej do powiedzenia miał zespół z Nowej Suchej. Kolejne akcje były coraz składniejsze i rywal zaczynał się skupiać głównie na defensywie. U gospodarzy za asystowanie wziął się Piotr Kamiński, który miał spory udział zarówno przy golu Rafała Dalke jak i Macieja Nowickiego. Szans na kolejne trafienia było więcej, ale do przerwy prowadziliśmy tylko 2:0. Po zmianie stron Rafał Dalke odwdzięczył się Piotrowi Kamińskiemu i również dograł mu futbolówkę do właściwie pustej bramki. Było 3:0, a że trener tego dnia miał do dyspozycji czterech napastników to od 60 minuty na placu pojawiły się nowe siły. Szczególnie dużo ożywienia wniósł Kamil Wróbel, którego prostopadłe zagrania rozbijały defensywę rywali. Zanim jednak rozpoczęliśmy strzelanie to po zagraniu ręką w polu karnym goście skutecznie wykonali jedenastkę. Nas to na szczęście jeszcze bardziej zmotywowało i czwarte oraz piąte trafienia dla Promyka padły po koronkowych akcjach. Kamil Wróbel zagrywał prostopadłą piłkę do Marcina Jaworskiego, ten zgrywał wzdłuż bramki, a wszystko wykończyli najpierw Piotr Ufa, a potem Maciej Nowicki. Na koniec Kamil Wróbel dobry występ okrasił własnym golem i po pewnym zwycięstwie mogliśmy w dobrych nastrojach wyruszyć na święta.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Kamil Dalke (46′ Damian Chełmiński), Paweł Kutkowski, Marek Simiński, Łukasz Pacholski, Mateusz Figat (70′ Michał Maciak), Marcin Jaworski, Marcin Gajda, Maciej Nowicki (83′ Jakub Teodorowicz), Rafał Dalke (60′ Kamil Wróbel) i Piotr Kamiński (60′ Piotr Ufa).