28

Przegrana w Piastowie

Piast Piastów – Promyk Nowa Sucha

3 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Piast Piatów wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:0 (0:0).

W poprzedniej kolejce stoczyliśmy wyrównany bój z Polonią II Warszawa, a że w pierwszym meczu w Nowej Suchej zremisowaliśmy z Piastem Piastów to liczyliśmy co najmniej na podobny wynik. Pierwsza połowa pokazała, że potrafimy postawić się drużynie, która wciąż walczy o awans. Gra była wyrównana i mimo, że gola nie zdobyliśmy to także go nie straciliśmy i do szatni zeszliśmy przy bezbramkowym rezultacie. Po zmianie stron wyszliśmy z nastawieniem osiągnięcia korzystnego wyniku, ale gospodarze postawili nieco trudniejsze warunki i w końcu znaleźli sposób na naszą defensywę. Po siedmiu minutach futbolówka znalazła drogę do siatki i nasza sytuacja się skomplikowała. Chcąc coś jeszcze ugrać musieliśmy się bardziej odsłonić, a to bardzo odpowiadało rywalom, którzy do końca rywalizacji dołożyli jeszcze dwa trafienia. Tak oto w Nowej Suchej wywalczyliśmy punkt, ale z Piastowa nie udało się już przywieść żadnego.

Wystąpiliśmy w składzie: Adam Malczenko, Mateusz Kluczyk, Oliwier Tataj, Bartosz Bernaszuk, Wiktor Sot, Bartosz Figat, Igor Kowalski, Bartosz Krawczak i Miłosz Kluczyk. Grali także: Kamil Malara, Sergiusz Winnicki, Rafał Kazimierski oraz Adam Podkański.

1 – 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Partyzant Leszno przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dawid Pikura i Maciej Księżak.

W roczniku 2005 pojedynki Partyzanta z Promykiem pokazują, że piłkarze z Leszna dobrze czują się w Nowej Suchej, a Promykowi w pewien sposób odpowiada stadion Partyzanta. Zdarzało się bowiem, że w owych pojedynkach zwyciężali goście. W bieżącym sezonie pierwszy mecz odbył się w Nowej Suchej i trzy punkty odjechały do Leszna. Nadszedł więc czas na rewanż i próbę zgarnięcia punktów w roli gościa. Niezależnie jednak od tego gdzie gramy walka jest zawsze zacięta. Nie inaczej było i tym razem, choć to Promyk pokazywał się z tej skuteczniejszej strony. Na prowadzenie wyprowadził nas Dawid Pikura i taki rezultat utrzymaliśmy do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron dobrze wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i musimy być maksymalnie skoncentrowani. Pozytywne nastawienie przełożyliśmy na gola Macieja Księżaka i nasza sytuacja stała się spokojniejsza. Dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się dłuższy czas, ale końcówka była jeszcze emocjonująca. Gospodarze trafili na 1:2 i nie mogliśmy być pewni końcowego sukcesu. Na szczęście rywale już nam nie zagrozili i sięgnęliśmy po trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Piotr Felczyński, Jakub Szypszak, Kacper Plichta, Jan Kowalik, Kacper Zdanowski, Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski, Łukasz Rogalski, Bartosz Plichta i Dawid Pikura. Grali także: Patryk Adamiec, Kacper Marcinkowski, Grzegorz Sekuła, Patryk Staniak oraz Jakub Jaworski.

0 – 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych BUKS Pruszków przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:1 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Adrian Jaworski.

Nasz zespół na własnym stadionie kolejno odprawia rywali, ale na wyjazdach nie wiedzie mu się najlepiej. Zaczęliśmy co prawda od wygranej z LKS Osuchów, ale potem przegraliśmy zarówno z Kosą II Konstancin jak i Jednością Żabieniec. Musieliśmy więc coś zmienić w naszym nastawieniu i udowodnić, że na boisku rywala też w piłkę grać potrafimy. Udokumentowaliśmy to w pierwszych dwóch minutach, gdy dwie doskonałe okazje miał Adrian Jaworski. Tę drugą wykorzystał i bardzo szybko zrobiło się 0:1. Zapowiadało to, że po wygraniu w pierwszym spotkaniu 8:0 wynik może być podobny, ale od tego momentu spuściliśmy nieco z tonu i już nie spychaliśmy przeciwnika do defensywy. Graliśmy za to uważnie w obronie i nie pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele. W takich okolicznościach wynik nie uległ zmianie do przerwy, a w niej nieco tradycyjnie roszady w składzie. Na spotkanie Seniorów powołanie otrzymali Hubert Kowalski oraz Aleksander Psiuk i na drugą połowę już nie wyszli. Potrafiliśmy jednak utrzymać korzystny wynik i nie daliśmy okazji BUKS-owi na pokonanie naszego bramkarza. Bramka zdobyta w drugiej minucie okazała się więc decydującą i dzięki niej przełamaliśmy wyjazdową niemoc. Okazja do potwierdzenia, że to stała tendencja już za tydzień, gdy zagramy w Lesznie.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Kacper Drązikowski (Michał Regulski), Jakub Felczyński, Paweł Piotrowski, Hubert Kowalski (Jakub Teodorowicz), Kamil Kościug, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Jakub Pawlak), Adrian Jaworski i Aleksander Psiuk (Jakub Nowakowski).

6 – 3

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Offensywą Książenice 6:3 (1:0, 2:1, 2:0, 1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jakub Kowalski x3, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz i Konrad Kornacki.

W rozgrywkach III Ligi ponieśliśmy tylko jedną porażkę z Piastem Piastów, Offensywa za to przegrała tylko z nami więc nadszedł czas na walkę o fotel lidera. Od początku widać było, że rywal prezentuje wyższy poziom niż inne ligowe drużyny więc margines błędu był znacznie mniejszy. Musieliśmy być uważniejsi w obronie, a w ataku już nie było tyle klarownych okazji co zawsze. Trwało więc oczekiwanie kto pierwszy popełni błąd i tak oto sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Kowalski. Nasz atakujący się nie pomylił i było 1:0 dla Promyka. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta i doskonale wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Druga odsłona rywalizacji przyniosła nam kolejne trafienie Jakuba Kowalskiego, który przytomnie zachował się w polu karnym i mogliśmy być nieco spokojniejsi. Niestety goście po mocnym uderzeniu z dystansu zdobyli kontaktową bramkę i już nie było tak wesoło. Na szczęście potrafiliśmy szybko odpowiedzieć i po mądrze rozegranym rzucie wolnym pośrednim Paweł Ziółkowski dał nam znowu dwa gole przewagi. Po zmianie stron kontynuowaliśmy dobrą grę i dokładaliśmy kolejne trafienia. Zaczął Jakub Kowalski, który skompletował hat-tricka, a na 5:1 podwyższył Szymon Adamcewicz po przedłużeniu piłki głową przez Krystiana Kocimskiego. Dawało to spory komfort psychiczny przed ostatnią kwartą. Tym bardziej, że zaraz na jej początku do siatki trafił Konrad Kornacki, ale szybko okazało się, że w takim meczu nie można nawet na chwilę zgubić koncentracji. Goście dwukrotnie pokonali naszego bramkarza i na tablicy wyników było już tylko 6:3. Na szczęście zatrzymaliśmy zapędy przeciwnika i po raz drugi w tym sezonie pokonaliśmy Offensywę.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Konrad Kornacki i Jakub Kowalski. Grali także: Kacper Błaszkiewicz, Adam Mońka, Wiktor Czepulaniec oraz Krystian Kocimski.

1 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha przegrał z UKS Ołtarzew 1:2 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Paweł Kutkowski (72′). Gole dla gości padły w 36 i 80 minucie.

Żółte kartki Promyka: 45’+1 Paweł Kutkowski. Widzów 70.

Sytuacja w tabeli sprawiała, że ogranie UKS Ołtarzew dawało nam pewność, że się utrzymamy, dlatego warto było pokusić się o trzy punkty. Tego dnia nie prezentowaliśmy się jednak najlepiej i brakowało nam jakości. Co prawda stwarzaliśmy sobie okazje do zdobycia bramki, ale ze skutecznością Promykowi było nie po drodze. W ten sposób mimo kilku szans piłkarzy z Nowej Suchej to goście wyszli na prowadzenie jako pierwsi po efektownym uderzeniu z przewrotki. My dalej próbowaliśmy, ale zarówno w pierwszej połowie jak i po zmianie stron nie potrafiliśmy zmusić bramkarza z Ołtarzewa do kapitulacji. Dopiero na dwadzieścia minut przed końcem w polu karnym sfaulowany został Marcin Jaworski i to pozwoliło na egzekwowanie rzutu karnego. Z jedenastu metrów nie pomylił się Paweł Kutkowski i mieliśmy remis. Nasza radość nie trwała jednak długo, gdyż osiem minut później rywale ponownie przechytrzyli defensywę Promyka i znowu przegrywaliśmy. Mieliśmy jeszcze pod koniec szanse na remis, ale futbolówka nie wpadła do siatki. Taki wynik sprawia, że na trzy kolejki przed końcem mamy siedem punktów przewagi nad miejscami zagrożonymi spadkiem czyli wciąż nie możemy być pewni utrzymania.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Karol Drązikowski (60′ Michał Maciak), Paweł Kutkowski, Marek Simiński, Hubert Kowalski, Aleksander Psiuk, Marcin Jaworski, Marcin Nowak (46′ Adam Barcikowski), Maciej Nowicki, Kamil Wróbel (40′ Kamil Dalke) i Piotr Kamiński (41′ Piotr Ufa).