Promyk Nowa Sucha. Wyniki weekendu

0
24

W Wiskitkach ponownie zagrali

Drużyna Żaków Promyka Nowa Sucha wystąpiła w Wiskitkach  w drugim z cyklu pięciu turniejów Pogoń Cup 2019.

Po pierwszym turnieju plasowaliśmy się na trzecim miejscu, ale wybierając się na drugi z cyklu turniejów mogliśmy zakładać, że uda nam się swoją lokatę poprawić. Stało się tak, ponieważ do Wiskitek nie przyjechała ekipa Fut-bol-aki Bolimów czyli lider po pierwszej kolejce. Nie pozostało nam więc nic innego jak zbierać kolejne punkty i piąć się w górę tabeli. Zaczęliśmy od zwycięstwa z UKS Ojrzanów po golach Maksa Jędrzejewskiego, Patryka Pietrzaka i Piotrka Gierasika. Następnie przyszło nam zawalczyć o pozycję lidera z Bzurą Chodaków. Na trafienie rywali odpowiedział Maks Jędrzejewski, ale remisowy rezultat nie utrzymał się do zakończenie, gdyż w końcówce przeciwnik zaliczył zwycięskiego gola. Do końca turnieju pozostały nam jeszcze dwa mecze i oba zakończyliśmy bez porażki. Bramkarza Pogoni Wiskitki pokonał Oliwier Olszanowski, a golkipera Wrzosu Międzyborów Maks Jędrzejewski. Mimo aktywności naszych napastników rywale też nie próżnowali i zarówno Pogoń jak i Wrzos także po razi trafiły do siatki. Oba pojedynki zakończyły się więc remisami, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło wskoczyć na drugą lokatę.

Wyniki naszej drużyny:

• Promyk – UKS Ojrzanów 3:1
  • Promyk – Bzura Chodaków 2:1
  • Promyk – Pogoń Wiskitki 1:1
  • Promyk – Wrzos Międzyborów 1:1

Wystąpiliśmy w składzie: Rafał Rychlewski, Bartek Cieślak, Oliwier Olszanowski, Maks Jędrzejewski, Gabryś Ufa, Adrian Olender, Szymon Bolimowski, Piotr Gierasik, Kuba Jurgiel, Igor Mikulski i Patryk Pietrzak.

.

Rocznik 2008 mistrzem ligi!

Błonianka II Błonie – Promyk Nowa Sucha

3 – 4

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Błonianka II Błonie przegrała z Promykiem Nowa Sucha 3:4 (1:1, 2:1, 0:2, 0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jakub Kowalski x2, Szymon Adamcewicz i Konrad Kornacki.

W środku tygodnia zajmująca drugie miejsce w tabeli Offensywa Książenice przegrała swój mecz co stwarzało dla nas możliwość zwiększenia przewagi w ligowej tabeli. Potrzebowaliśmy zwycięstwa, ale o nie wcale nie było łatwo, bo mecz z rezerwami Błonianki w sytuacji, gdy pierwszy zespół rywala ma wolny termin nie będzie łatwą przeprawą. Nasza drużyna walczyła jednak o mistrzostwo ligi więc nie było się czego bać. Pokazaliśmy to zaraz na początku, gdy do siatki gospodarzy trafił Jakub Kowalski. Co prawda prowadzenia nie udało się utrzymać do końca pierwszej kwarty, ale mogliśmy być zadowolenie z gry naszego zespołu. Drugą odsłonę spotkania rozpoczęliśmy równie dobrze i Szymon Adamcewicz wyprowadził Promyk na ponowne prowadzenie. Odpowiedź przeciwnika niestety była lepsza niż w pierwszych piętnastu minutach i przed zmianą stron przegrywaliśmy 3:2. Trzecia kwarta była jednak przełomowa. Na gole Konrada Kornackiego i Jakuba Kowalskiego zespół z Błonia nie odpowiedział ani razu i to my mieliśmy minimalną przewagę. Ostatnia odsłona meczu zapowiadała się więc emocjonująco. Tak zresztą było i choć nie obejrzeliśmy bramek to na emocje nie mogliśmy narzekać. Brak zmiany rezultatu ostatecznie pozwolił sięgnąć po trzy punkty i umocnienie się na pozycji lidera.

Nasz zespół ma dziewięć punktów przewagi nad drugą Offensywą Książenice i korzystny bilans spotkań więc nawet w przypadku zrównania się z Promykiem punktami i tak nie wyprzedzi zespołu z Nowej Suchej. Oznacza to, że możemy już świętować mistrzostwo i awans do II Ligi. Trenerowi Rafałowi Murasowi i zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Szymon Adamcewicz, Konrad Kornacki, Paweł Ziółkowski i Jakub Kowalski. Grali także: Mikołaj Matusiak, Wiktor Czepulaniec, Kacper Gierasik, Marcel Wawrzyńczak, Bartosz Skoneczny oraz Krystian Kocimski.

6 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Błonianka II Błonie wygrała z Promykiem Nowa Sucha 6:1 (4:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Figat (31′). Gole dla gospodarzy padły w 10, 20, 21, 36, 52 i 58 minucie.

Żółte kartki Promyka: 79′ Marcin Jaworski. Widzów 75.

Przed spotkaniem mieliśmy siedmiopunktową przewagę nad ewentualną strefą barażową więc można było być w miarę spokojnym o ligowy byt. Zawsze jednak lepiej, gdy wszystko pewne jest z matematycznego punktu widzenia. Za rywala mieliśmy walczącą o awans Błoniankę II Błonie, która z pewnością była faworytem tej rywalizacji. Od początku była stroną dominującą, choć z klarownych okazji to najpierw Promyk był bliżej objęcia prowadzenie, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Podrażniło to gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach wyszli na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach nasza sytuacja zrobiła się znacznie gorsza, gdyż w ciągu minuty straciliśmy dwa gole. Potrafiliśmy jednak się otrząsnąć i chwilę później Mateusz Figat po raz pierwszy trafił dla Promyka. Nasza radość niestety nie trwała długo, bo pięć minut później gospodarze podwyższyli wynik uderzeniem z rzutu karnego. Na przerwę zeszliśmy więc przy stanie 4:1 i niewiele wskazywało, że po zmianie stron może być lepiej. Tym bardziej, że w pierwszym kwadransie rywale dołożyli jeszcze dwa gole. Sytuacje uspokoiły kolejne zmiany w ekipie z Błonia, gdyż ich trener dał pograć całej ławce rezerwowych. Gra się odrobinę wyrównała i wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie przegraliśmy 6:1 i sami nie byliśmy w stanie zapewnić sobie pewnego utrzymania. Pozostało więc czekać na niepowodzenie drużyn będących za nami.

PS W późniejszych meczach Warszawskiej Klasy A przegrały zarówno UKS Ołtarzew jak i Zaborowianka Zaborów, co sprawia, że już nas nie dogonią w ligowej tabeli. Daje nam to stuprocentową pewność, że się utrzymujemy w Klasie A.

Wystąpiliśmy w składzie: Karol Drązikowski, Łukasz Pacholski, Marek Simiński, Jakub Felczyński (46′ Aleksander Psiuk), Hubert Kowalski (46′ Arkadiusz Krulik), Marcin Wawrzyniak, Damian Chełmiński (46′ Kamil Kościug), Marcin Jaworski, Mateusz Figat, Kamil Dalke i Piotr Ufa (70′ Rafał Muras).

0 – 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha przegrał z LKS Chlebnia 0:2 (0:1).

Nasz niedzielny rywal jest w czołówce ligowej tabeli i wciąż walczy o awans, dlatego nie byliśmy faworytem tego widowiska. Mimo wszytsko pierwsze minuty pokazały, że jesteśmy w stanie toczyć wyrównaną walkę, a nawet można stwierdzić, że mieliśmy więcej z gry. Robiliśmy sporo zamieszania po dograniach ze skrzydeł, ale ostatecznie futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Goście dopiero po kwadransie zaczęli stopniowo dochodzić do sytuacji strzeleckich, ale nie znajdowali sposobu na sforsowanie defensywy Promyka. Z pomocą przyszedł im dopiero rzut rożny pod koniec pierwszej połowy zamieniony na gola. Po zmianie stron gra była spokojniejsza i okazji do zmiany rezultatu było niewiele. Okazało się, że najłatwiej zdobyć bramkę jest po rzucie rożnym, bo również po tym stałym fragmencie gry rywale podwyższyli wynik. Po stracie gola mieliśmy kilka swoich szans, ale tego dnia żadnej z drużyn nie udało się wpisać na listę strzelców po trafieniu z akcji i tak oto dwa rzuty rożne ustaliły wynik.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Oliwier Tataj, Dawid Błaszczyk, Igor Kowalski, Bartosz Bernaszuk, Wiktor Sot, Miłosz Kluczyk, Nikolas Krzemiński i Bartosz Figat. Grali także: Adam Malczenko, Kamil Malara, Mateusz Kluczyk, Sergiusz Winnicki oraz Jacek Wyziński.

2 – 3

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Partyzant Leszno przegrał z Promykiem Nowa Sucha 2:3 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Jaworski, Aleksander Psiuk i Jakub Teodorowicz.

Nasza drużyna ciągle pozostaje w grze o awans i żeby podtrzymać nadzieje musi wygrać wszystkie pozostałe mecze. Na wyjazdach nie idzie nam jednak zbyt łatwo i miewamy problemy z osiąganiem dobrych wyników. Dość szybko się to potwierdziło, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie. Na szczęście potrafimy sobie radzić z presją i uderzeniem z rzutu wolnego Adrian Jaworski doprowadził do wyrównania. Do tego na tym nie poprzestaliśmy i gdy Aleksander Psiuk wymanewrował defensywę Partyzanta i trafił do siatki to mieliśmy już 1:2. Z takim wynikiem zeszliśmy do szatni, ale mogliśmy być przekonani, że po zmianie stron wcale nie będzie łatwo. Na potwierdzenie tych słów rywale ponownie rozpracowali naszą defensywę i po kwadransie gry na tablicy wyników widniało 2:2. Na odpowiedź Promyka czekaliśmy kolejne piętnaście minut. Z rzutu wolnego z dalszej odległości uderzał Jakub Teodorowicz i mimo, że dystans do bramki był spory to nie przeszkodziło to futbolówce w znalezieniu drogi do siatki. Ponownie wyszliśmy więc na prowadzenie i nie oddaliśmy go już do końca. Wygrana pozwoliła utrzymać dystans trzech punktów starty do Perły Złotokłos i dalej jesteśmy w grze na dwie kolejki przed końcem. Jeśli za tydzień wygramy to o wszystkim zadecyduje ostatni pojedynek sezonu, w którym lider zagra z wiceliderem.