23

Sroga lekcja od lidera

Promyk Nowa Sucha – Akademia Piłkarska Żyrardów

0 – 9

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha przegrał z Akademią Piłkarską Żyrardów 0:9 (0:2).

W piątkowe popołudnie zmierzyły się ze sobą zespoły będące na dwóch przeciwległych biegunach tabeli. Ekipa z Żyrardowa walczy o awans natomiast Promyk wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Faworyta w tym pojedynku wskazać było nie trudno, ale piłka nożna jest pełna niespodzianek i na właśnie taką liczyliśmy. Od początku rywalizacji widać było jednak przewagę gości, którzy w swoim składzie mieli chociażby zawodników powoływanych do kadry Mazowsza. Potrafili oni zrobić różnicę, choć mimo wszystko w pierwszej połowie nie daliśmy łatwo za wygraną. Co prawda błędy w kryciu sprawiły, że straciliśmy dwa gole, ale sami też próbowaliśmy szukać swoich szans pod bramką rywala. Niestety po zmianie stron przeciwnik już nas zdominował i nie pozostawił złudzeń kto tego dnia jest lepszy. Siedem akcji zakończyli bramkami i odnosząc wysokie zwycięstwo dalej utrzymują się na pozycji lidera z jednopunktową przewagą nad drugim LKS Chlebnia.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Oliwier Tataj, Igor Kowalski, Bartosz Bernaszuk, Wiktor Sot, Miłosz Kluczyk, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Adam Malczenko, Bartosz Figat, Bartosz Krawczak, Sergiusz Winnicki, Jacek Wyziński, Adam Podkański oraz Rafał Kazimierski.

19 – 6

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki 19:6 (5:0, 2:4, 3:2, 9:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x4, Krystian Kocimski x3, Ksawery Ciura x3, Bartosz Skoneczny x2, Jakub Kowalski x2, Szymon Adamcewicz x2, Kuba Kasperek, Kacper Gierasik i Adam Mońka.

W Lidze Orlików kwestia mistrzostwa jest już rozstrzygnięta więc w naszym składzie nastąpiły drobne roszady. Trener wybrał dobrze znaną podstawową siódemkę i wysłał ich na… siłownię zewnętrzną będącą obok orlika w Kozłowie Biskupim. Wycieczka nie dotyczyła tylko bramkarza, który tym razem miał zagrać w ataku. W ten oto sposób od początku zagrali piłkarze, którzy najczęściej pojawiali się w drugiej bądź trzeciej kwarcie. Od pierwszych minut pokazali oni, że są ofensywnie nastawieni i szybko zabrali się do pracy. Dwa razy trafił Krystian Kocimski, a po golu dołożyli Kuba Kasperek, Bartosz Skoneczny i Kacper Gierasik. Wystartowaliśmy więc bardzo dobrze, ale w drugiej kwarcie złapaliśmy zadyszkę. Goście czterokrotnie trafili do siatki, a my odpowiedzieliśmy tylko bramkami Bartosz Skonecznego i Krystiana Kocimskiego. Trzecia część spotkania również nie zaczęła się dla nas najlepiej bo nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki i było już tylko 7:5. Wtedy jednak Ksawery Ciura pokazał, że nie tylko potrafi bronić bramki, ale także na nią strzelać. Szybko skompletował hat-tricka i nasza przewaga ponownie była znacząca. Co prawda przeciwnik pod koniec ją zmniejszył do czterech bramek straty, ale na ostatnią kwartę z siłowni powrócili gracze, którzy dotychczas tylko przyglądali się jak grają ich koledzy. Nasi gracze mieli za zadanie pograć piłką, a z ich akcji ostatecznie wynikło dziewięć goli, co przełożyło się na dość wysokie zwycięstwo.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Adam Mońka, Kuba Kasperek, Wiktor Czepulaniec, Kacper Gierasik, Bartosz Skoneczny i Krystian Kocimski. Grali także: Kacper Błaszkiewicz, Ksawery Ciura, Szymon Adamcewicz, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Marcel Wawrzyńczak oraz Paweł Ziółkowski.

Trzecia odsłona turnieju w Wiskitkach

Drużyna Żaków Promyka Nowa Sucha wystąpiła w trzecim z cyklu turniejów Pogoń Cup 2019.

Na trzeci z turniejów dojechały już wszystkie ekipy więc mogliśmy więcej pograć. Zaczęliśmy od pojedynku z UKS Ojrzanów i po bramce Rafała Rychlewskiego zremisowaliśmy 1:1. Następnie pokonaliśmy liderującą w tabeli Bzurę Chodaków po trafieniu Oliwiera Olszanowskiego. Wprawiło to nas w dobry nastrój, ale po porażce z Futolakami Bolimów już nie było tak dobrze. Na szczęście do końca turnieju już nie zaznaliśmy smaku porażki. Najpierw pokonaliśmy Wrzos Międzyborów, a na listę strzelców wpisali się Rafał Rychlewski, Oliwier Olszanowski i Szymon Bolimowski. Na koniec zremisowaliśmy z Pogonią Wiskitki po bramkach Szymona Bolimowskiego i Rafała Rychlewskiego. Można więc przyznać, że mamy za sobą kolejny udany turniej zakończony z dwiema wygranymi, dwoma remisami i jedną porażką.

Wyniki naszej drużyny:

• Promyk – UKS Ojrzanów 1:1
  • Promyk – Bzura Chodaków 1:0
  • Promyk – Futbolaki Bolimów 0:3
  • Promyk – Wrzos Międzyborów 3:2
  • Promyk – Pogoń Wiskitki 2:2

Wystąpiliśmy w składzie: Szymon Bolimowski, Bartek Kosiński, Marcin Kosiński, Oliwier Olszanowski, Wojtek Kacprzak, Adrian Olender i Rafał Rychlewski.

.

Porażka w Błoniu

Błonianka Błonie – Promyk Nowa Sucha

5 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Błonianka Błonie wygrała z Promykiem Nowa Sucha 5:1.

W tabeli panuje dosyć spory ścisk i meczem z Błonianką mogliśmy sprawić, że byłby on jeszcze większy. Niestety w pierwszej połowie rywalizacji nie byliśmy w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi z Błonia. Gospodarze po kwadransie wyszli na prowadzenie i stopniowo budowali swoją przewagę. Na 2:0 podwyższyli pięć minut później i nasza sytuacja zrobiła nie najlepsza. Do tego pod koniec pierwszej części spotkania straciliśmy jeszcze gola z rzutu karnego i chwilę później kolejną bramką. Sprawiło to, że do szatni zeszliśmy przy stanie 4:0 i niewiele zapowiadało, że uda się odwrócić losy rywalizacji. Szybko jednak mogliśmy zmienić zdanie, gdy do siatki trafił Dawid Pikura. Mieliśmy jeszcze kolejne okazje aby gonić rywala, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Do tego gospodarze na dziesięć minut przed końcem kolejny raz wpisali się na listę strzelców odbierając nam nadzieję na dogonienie przeciwnika i jak się później okazało ustalając wynik pojedynku.

3 – 2

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Kosą II Konstancin 3:2 (0:0).

Nasza drużyna chcąc wygrać ligę nie może pozwolić sobie już na żadne wpadki. Musieliśmy więc pokonać na własnym stadionie Kosę II Konstancin. W pierwszym spotkaniu obu zespołów zwyciężyli rywale więc tym bardziej oczekiwaliśmy zwycięstwa. Pierwsza połowa spotkania była zachowawcza, ale można przyznać, że ze wskazaniem na gospodarzy. Mimo wszystko do siatki nie udało się trafić i na bramki musieliśmy zaczekać do drugiej części spotkania. Strzelanie rozpoczął Kamil Kościug, który wykorzystał dogranie na prawą stronę i uderzeniem po długim rogu wyprowadził Promyk na prowadzenie. W odpowiedzi goście wywalczyli rzut karny i strzałem  z jedenastu metrów doprowadzili do remisu. Reakcja naszych piłkarzy była natychmiastowa. Aleksander Psiuk otrzymał prostopadłe podanie i Promyk ponownie prowadził w tym spotkaniu. Gra była jednak dynamiczna i wiele się działo na boisku. Przeciwnik miał patent na stałe fragmenty gry, bo tak jak za pierwszym razem trafił z rzutu karnego, tak do remisu 2:2 doprowadził po strzale z rzutu wolnego. Taki wynik absolutnie nas nie satysfakcjonował i do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Upragnionego gola dał nam Aleksander Psiuk i mogliśmy cieszyć się z wygranej. Zwycięstwo oznacza, że w ostatniej kolejce czeka nas mecz o awans do ligi wojewódzkiej. W bezpośrednim pojedynku zmierzą się liderująca Perła Złotokłos z zajmującym drugie miejsce Promykiem. Wygrana pozwoli wskoczyć nam na pierwsze miejsce więc emocji na sam koniec ligi z pewnością nie zabraknie.

0 – 3

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha przegrał z Tajfunem Brochów 0:3 (0:0). Gole dla gości padły w 46, 51 i 78 minucie.

Żółte kartki Promyka: 52′ Paweł Kutkowski, 70′ Marcin Jaworski, 88′ Marcin Jaworski. Czerwone kartki Promyka: 88′ Marcin Jaworski. Widzów 60.

W rundzie jesiennej przegraliśmy w Brochowie 2:1, dlatego na własnym obiekcie chcieliśmy się zrewanżować. Rywalizacja była jednak zacięta i mimo kilku szans w pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek. To czego brakowało podczas inauguracyjnych czterdziestu pięciu minut z nawiązką nadeszło od samego startu drugiej połowy. Nie minęła jeszcze minuta, a goście już wyszli na prowadzenie. Było to dla nas na tyle szokujące, że pięć minut później było już 0:2. Próbowaliśmy coś zmienić i nastąpiło trochę roszad w składzie, ale nie potrafiliśmy znaleźć drogi do siatki. Lepsi w tych poszukiwaniach okazali się rywale, którzy w 78 minucie ustalili wynik rywalizacji. Nie udało nam się więc zrewanżować przeciwnikowi za porażkę z pierwszej rundy i ponownie zeszliśmy z boiska pokonani.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Michał Maciak, Marcin Jaworski, Paweł Kutkowski, Łukasz Pacholski, Mateusz Figat (70′ Rafał Muras), Tomasz Mikulski (55′ Jakub Felczyński), Arkadiusz Cieślak (55′ Damian Chełmiński), Maciej Nowicki (75′ Mateusz Piątek), Kamil Wróbel (46′ Kamil Dalke) i Piotr Ufa (60′ Tomasz Jurczak).