18

Z 3:0 na 3:3

Promyk Nowa Sucha – Naprzód Brwinów

3 – 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha zremisował z Naprzodem Brwinów 3:3 (3:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Ziółkowski, Konrad Kornacki i Jakub Kowalski.

Mecz z Naprzodem był niezwykle ważny, ponieważ ewentualne zwycięstwo pozwalało być bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w II Lidze. W pierwszej połowie pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Najpierw z dystansu uderzył Paweł Ziółkowski i wyprowadził nas na prowadzenie. Konsekwentnie prowadziliśmy grę co przekładało się na tworzone sytuacje strzeleckie. Jedną z nich wypracował sobie Konrad Kornacki, który po indywidualnej akcji zwiększył naszą przewagę do dwóch trafień. To jednak nie był koniec, gdyż na listę strzelców wpisał się jeszcze Jakub Kowalski i na przerwę zeszliśmy przy wyniku 3:0. Wszystko wyglądało dobrze i nic nie wskazywało, że coś może pójść nie tak. Niestety po zmianie stron role się odwróciły. Goście zdobyli pierwszą bramkę i wyraźnie nabrali wiatru w żagle. Próbowaliśmy się temu przeciwstawić, ale rywalowi gra się znacznie lepiej układała. Najpierw zdobyli kontaktowego gola, a następnie doprowadzili do remisu. Mogliśmy się obawiać czy rywalizację zakończymy choćby z punktem, ale udało się utrzymać taki wynik do końcowego gwizdka i mimo wysokiego prowadzenia Promyka do przerwy spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Kacper Gierasik, Jakub Kowalski i Konrad Kornacki. Grali także: Mikołaj Matusiak, Bartosz Skoneczny, Wiktor Czepulaniec, Wiktor Drężek oraz Szymon Brysiak.

10 – 2

W meczu IV Warszawskiej Ligi Orlików Legion II Pruszków wygrał z Promykiem Nowa Sucha 10:2.

W pierwszym pojedynku na orliku w Kozłowie Biskupim musieliśmy pogodzić się z porażką, ale z każdym kolejnym pojedynkiem nabieramy doświadczenia i podnosimy swoje umiejętności. Rywale jednak też nie próżnują, dlatego o wygraną nie było łatwo. Przebieg rywalizacji był właściwie podobny do tego rozegranego na naszym obiekcie, choć tym razem gracze Legionu częściej trafiali do siatki. Z naszej strony po stronie zysków niewiele się zmieniło, bo także zdobyliśmy na gole, a na listę strzelców wpisali się Oliwier Olszanowski i Maksymilian Jędrzejewski. Gospodarze odpowiedzieli jednak dziesięcioma bramkami i zeszliśmy z boiska pokonani.

Wystąpiliśmy w składzie: Ryszard Migda, Szymon Bolimowski, Bartosz Cieślak, Maksymilian Jędrzejewski, Wojciech Kacprzak, Antoni Milczarek i Oliwier Olszanowski. Grali także: Piotr Gierasik, Krystian Jaskulski, Jakub Jurgiel, Igor Mikulski, Adrian Olender oraz Sebastian Wasilewski.

3 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Wrzos Międzyborów wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:2 (1:2). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Tomasz Jurczak (12′, 13′). Gole dla gospodarzy padły w 6, 80 i 90+1 minucie.

Żółte kartki Promyka: 38′ Marcin Gajda, 45’+1 Damian Chełmiński. Widzów 50.

Mecz z liderem nie stawiał naszego zespołu w roli faworyta, ale czuliśmy, że zwycięstwo jest spokojnie w naszym zasięgu. Mimo chęci pokazania się z dobrej strony mecz nie zaczął się dla nas najlepiej. Już w szóstej minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Z bezpośrednim uderzeniem poradził sobie Marcin Grzywacz, ale przy dobitce musiał już wyciągać futbolówkę z siatki. Obniżyło to nasze morale, ale musieliśmy szybko zaadoptować się do nowej sytuacji i próbować odrobić straty. Udało nam się to z nawiązką, a konkretnie sztuki tej dokonał Tomasz Jurczak. W odstępie siedemdziesięciu sekund dwa razy uderzył z dystansu i zamiast prowadzenia Wrzosu mieliśmy minimalną przewagę Promyka. W dalszej części oba zespoły szukały swoich szans pod bramką rywala, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Trzeba jednak przyznać, że pod obiema bramkami bywało gorąco. Z naszej strony najbliżej podwyższenia wyniku był Kamil Wróbel, ale z jego próbą poradził sobie bramkarz z Międzyborowa. W drugiej połowie Wrzos nie zamierzał tak łatwo oddać zwycięstwa na własnym obiekcie i próbował sforsować naszą defensywę. Przeciwnik najgroźniejszy był po stałych fragmentach gry, bo praktycznie każde z dośrodkowań było na tyle precyzyjne, że była szansa na skuteczne uderzenie. Na szczęście zwykle potrafiliśmy uprzedzić ewentualne strzały i rezultat się nie zmieniał. Mimo wszystko Wrzos parę razy był bardzo blisko drugiego gola, ale piłka maksymalnie lądowała na słupku. Ostatnie dziesięć minut przyniosło jednak duże emocje. Rozpoczęło się od wyrównującej bramki dla gospodarzy i walka o końcowy triumf rozpoczęła się właściwie od początku. Przeciwnicy mocniej zaatakowali, ale lepsze okazje tworzył Promyk. Uderzali Rafał Dalke i Marek Simiński, ale świetną dyspozycję zaprezentował bramkarz rywali i dalej mieliśmy remis. Na decydujące rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać do doliczonego czasu gry. Wtedy w polu karnym sfaulowany został piłkarz z Międzyborowa, a strzał z jedenastu metrów został skutecznie wykonany. Nam nie udało się już odwrócić losów pojedynku i z wygranej cieszyli się gospodarze.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Aleksander Psiuk, Marek Simiński, Marcin Gajda, Michał Maciak, Mateusz Figat, Damian Chełmiński (46′ Paweł Księżak), Łukasz Piórkowski, Maciej Nowicki, Tomasz Jurczak i Kamil Wróbel (75′ Rafał Dalke).

13 – 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał ze Sparta II Jazgarzew 13:2.

Nasza drużyna w ostatnich meczach pokazuje, że potrafi tworzyć sytuacje strzeleckie, ale nie zawsze szło to w parze ze skutecznością. Tym razem jednak gra piłkarzy z Nowej Suchej przeszła nasze oczekiwania. Zanim pojedynek na dobre się rozpoczął to właściwie było już 2:0 i w dalszej części wszystko szło po naszej myśli. Stopniowo budowaliśmy przewagę i zdobywaliśmy kolejne gole, a rywale nie mieli za wiele do powiedzenia. W pierwszej połowie tylko raz daliśmy się zaskoczyć i rywale znaleźli drogę do siatki. Niestety dla nich Promyk przez pierwsze czterdzieści minut uzbierał łącznie osiem trafień i na drugą połowę mogliśmy wyjść w dobrych nastrojach. Musieliśmy jednak pamiętać, że rywala nie wolno lekceważyć i koncentracja nie mogła zostać w szatni. Gracze z Nowej Suchej wzięli to sobie do serca i po zmianie stron kontynuowali strzelanie. Gra była już spokojniejsza co przełożyło się na mniejszą ilość zdobywanych bramek, ale nasze zwycięstwo nie było nawet przez moment zagrożone. Naszego spokoju nie zmącił nawet stracony gol, bo i tak odnieśliśmy wysokie zwycięstwo.

Wystąpiliśmy w składzie: Patryk Adamiec, Jan Kowalik, Kacper Plichta, Kacper Zdanowski, Antoni Siekiera, Bartosz Sokołowski, Grzegorz Sekuła, Bartosz Dubielecki, Łukasz Rogalski, Dawid Pikura i Maciej Księżak. Grał także: Piotr Maciaszek.

2 – 1

W meczu I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Wilgą Garwolin 2:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jakub Teodorowicz i Adrian Jaworski.

Juniorzy zajmują spokojne miejsce w środku tabeli i nie mają już szans ani na awans ani na… spadek. Mogą jednak stawiać przed sobą inne cele, a takim byłoby chociażby zajęcie miejsca na podium. W tej sytuacji bezwzględnie musieliśmy ograć Wilgę Garwolin i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia do końca rozgrywek. Zaczęliśmy więc od punktu pierwszego. Pojedynek ten był wyrównanym widowiskiem, ale w decydujących momentach więcej do powiedzenia miał Promyk. Tak było chociażby po jednym z rzutów rożnych, gdy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Jakub Teodorowicz i wpakował futbolówkę do siatki. Minimalne prowadzenie udało nam się utrzymać do przerwy i na drugą połowę wyszliśmy z zamiarem utrzymania niewielkiej zaliczki lub jej zwiększenia. Udało nam się to drugie, gdy świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Jaworski i mocno zbliżyliśmy się do końcowego triumfu. Goście jednak się nie poddali i nie zamierzali tak łatwo odpuścić. Próbowali znaleźć drogę do bramki, ale nasza defensywa spisywała się bez zarzutu, a jeśli zdarzały się niedociągnięcia to na posterunku był Michał Regulski. Mimo wszystko nie zawsze wszelakie ustalenia da się zrealizować i po faulu w polu karnym rywale skutecznie egzekwowali jedenastkę. Zrobiło się więc trochę niebezpiecznie, ale na nic więcej nie pozwoliliśmy przeciwnikom i sięgnęliśmy po zwycięstwo. Pozwoliło ono zbliżyć się do Wilgi będącej na trzecim miejscu na jeden punkt z uwzględnieniem, że mamy o jeden mecz rozegrany mniej. Pozycja wyjściowa do ataku jest dobra, ale przed nami teraz dwa mecze z czołowymi ekipami ligi. Jeśli więc chcemy stanąć na podium to punktów musimy szukać właśnie z takimi rywalami.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Hubert Kowalski, Jakub Teodorowicz, Jakub Felczyński, Kacper Drązikowski, Kamil Kościug (Antoni Rejman), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Maciej Księżak), Paweł Piotrowski (Jakub Pawlak) i Adrian Jaworski.

0 – 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Młodszych Znicz III Pruszków przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:3.

Mecz ze Zniczem miał duże znaczenie, bo po porażce liderującej Unii Boryszew z drugim w tabeli Piastem Piastów nadarzyła się szansa, aby zbliżyć się do liderów. W tej sytuacji do Pruszkowa pojechaliśmy odpowiednio zmotywowani i z celem przywiezienia trzech punktów do Nowej Suchej. Plan realizowaliśmy spokojnie, ale było widać, że w końcu dopniemy swego i wyjdziemy na prowadzenie. Ostatecznie stało się tak za sprawą Bartosza Figata i zaczęliśmy nabierać pewności. Do końca pierwszej połowy naszą przewagę zwiększył Bartosz Bernaszuk i do szatni zeszliśmy z dość korzystnym rezultatem. Po zmianie stron dalej nie dawaliśmy gospodarzom większych możliwości na zdobycie gola, a sami za to takiego dzieła dokonaliśmy. Na listę strzelców wpisał się Kacper Hołuj i jak się później okazało było to trafienie ustalające wynik rywalizacji. Wygrana oznacza, że do liderujących Unii Boryszew i Piasta Piastów tracimy po dwa punkty i mamy przed sobą pojedynki najpierw z Piastem, a następnie z Unią. Wszystko więc zależy od nas…

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Sergiusz Winnicki, Bartosz Krawczak, Adam Podkański, Miłosz Kluczyk, Dawid Markus, Bartosz Figat, Bartosz Bernaszuk, Oliwier Tataj i Adrian Sałaciński. Grali także: Gabriel Kaźmierski, Rafał Kaźmierski, Dawid Błaszczyk, Kacper Hołuj, Wiktor Sot oraz Jacek Wyziński.