Promyk Nowa Sucha. Wyniki weekendu

0
40

Pelikan lepszy w końcówce

W meczu kontrolnym Trampkarzy Młodszych Pelikan Łowicz wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:2 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Dubielecki i Miłosz Kluczyk.

Co prawda sobotni sparing był dedykowany dla rocznika 2006, ale ze względu na przypadające właśnie ferie trochę mieszamy składami. W ten sposób w młodszym roczniku zagrało kilku starszych graczy, a w niedzielnym pojedynku rocznika 2005 będzie miała miejsce odwrotna sytuacja. Wróćmy jednak do sobotnich wydarzeń. Mecz ogólnie był wyrównanym widowiskiem, choć w pierwszej połowie tylko Pelikan trafił do siatki i na przerwę zeszliśmy z minimalną stratą. Na szczęście potrafiliśmy wyciągnąć odpowiednie wnioski i po golach Bartosza Dubieleckiego i Miłosza Kluczyka Promyk wyszedł. Mogło się wtedy wydawać, że jesteśmy dość blisko zwycięstwa. Niestety końcówka należała do gospodarzy, którzy podobnie jak my wcześniej dwukrotnie trafili do siatki i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Adam Podkański, Sergiusz Winnicki, Kacper Zdanowski, Mateusz Kluczyk, Dawid Markus, Antoni Siekiera, Miłosz Kluczyk, Bartosz Figat, Oliwier Tataj i Adrian Sałaciński. Grali także: Maciej Księżak, Bartosz Dubielecki, Bartosz Sokołowski, Kacper Hołuj, Jakub Cierlicki oraz Jakub Kowalski.

.

Pelikan lepszy także w niedzielę

W meczu kontrolnym Trampkarzy Starszych Pelikan Łowicz wygrał z Promykiem Nowa Sucha 5:2 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dawid Pikura i Maciej Księżak.

Po sobotniej porażce rocznika 2006 liczyliśmy, że o rok starszym piłkarzom uda się zrewanżować i początkowo mieliśmy ku temu uzasadnione powody. Generalnie pojedynek był wyrównany, ale potrafiliśmy sobie stworzyć kilka bardzo dobrych okazji. Niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Zamiast tego to przeciwnicy pokazali nam jak należy to rodzić i to oni do przerwy prowadzili 1:0. Po zmianie stron udało się przełamać strzelecką niemoc i Dawid Pikura doprowadził do remisu. Chcieliśmy walczyć o więcej, ale nie było nam to dane. Gospodarze drugi raz trafili do siatki, co dość mocno podcięło nam skrzydła. Rywale zdobywali kolejne gole, a nam udało się odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, co ostatecznie przełożyło się na porażkę 5:2.

Wystąpiliśmy w składzie: Patryk Adamiec, Kacper Zdanowski, Antoni Siekiera, Kacper Plichta, Bartosz Mozga, Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski, Łukasz Rogalski, Maciej Urbański, Bartosz Dubielecki, Dawid Pikura, Miłosz Kluczyk, Grzegorz Sekuła, Oliwier Tataj, Hubert Chłystek i Mikołaj Jarota.

.

Przy światłach lepiej

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał ze Zrywem Wygoda 4:3 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Tomasz Jurczak x2, Zawodnik Testowany 1 i Paweł Księżak.

Pierwszy sparing kompletnie nam nie wyszedł, ale już w drugim mimo porażki zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. W kolejnym pojedynku mierzyliśmy się z wymagającym reprezentantem skierniewickiej okręgówki więc łatwo być nie mogło, co zresztą potwierdziły pierwsze minuty. Rywale mocno nas zepchnęli i mogło się wydawać, że na pozytywny rezultat ciężko będzie liczyć. Na szczęście napór trwał około kwadransa, a potem z każdą minutą było coraz lepiej. Wtedy piłkę od obrońcy przejął Tomasz Jurczak i samotnie popędził w kierunku bramki ostatecznie pewnym strzałem umieszczając ją w siatce. Minęło parę minut i tym razem dwójkowa akcja Kamil Wróbel – Tomasz Jurczak zakończyła się podwyższeniem prowadzenia przez tego drugiego. Pozwoliło to uspokoić wydarzenia boiskowe, choć zrobiło się aż za spokojnie, bo straciliśmy koncentrację i daliśmy rywalom zdobyć kontaktowego gola. Sprawiło to, że druga połowa zapowiadała się dość ciekawie. Tym bardziej, że właściwe rozpoczęła się od wyrównania stanu rywalizacji, gdy przeciwnik skutecznie wykonał rzut karny. Oba zespoły nie zamierzały na tym poprzestać i szukały szansy na końcowy triumf. Jako pierwsi osiągnięcia tego celu byli zawodnicy Zrywu, którzy doprowadzili do stanu 3:2. Na szczęście Promyk zdołał się zmotywować i zadał decydujące ciosy. Najpierw Zawodnik Testowany 1 uprzedził wychodzącego bramkarza i przerzucając nad nim piłkę doprowadził do remisu, a w samej końcówce Paweł Księżak wykorzystał niepewną interwencję golkipera po rzucie rożnym i skierował piłkę do bramki. Ostatecznie więc grając pierwszy raz w tym roku przy sztucznym oświetleniu udało nam się sięgnąć po pierwsze sparingowe zwycięstwo. Kolejny mecz kontrolny zagramy o tej samej porze więc ciężko będzie sprawdzić czy to światła pomagają czy nasza forma rośnie.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Łukasz Pacholski, Marek Simiński, Paweł Księżak, Michał Nowakowski, Zawodnik Testowany 1, Robert Dąbrowski, Damian Chełmiński, Jakub Nowakowski, Tomasz Jurczak i Kamil Wróbel. Grali także: Jakub Felczyński, Kacper Drązikowski, Karol Drązikowski, Michał Regulski oraz Daniel Kaźmierczak.