22

Jedenastu na dziesięciu

Promyk Nowa Sucha – Sporting Grodzisk Mazowiecki

10 – 0

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał ze Sportingiem Grodzisk Mazowiecki 10:0 (5:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dawid Markus x2, Adrian Sałaciński x2, Kacper Hołuj x2, Bartosz Figat, Wiktor Sot, Dawid Błaszczyk i Jacek Wyziński.

Kolejny mecz naszej drużyny nie miał wielkiego przebiegu. Goście przyjechali w dziesięcioosobowym składzie i brak jednego zawodnika był mocno widoczny. Tym bardziej cieszy, że u nas na zbiórkę stawiło się dwudziestu jeden zawodników. Od początku do końca wszystko przebiegało pod kontrolą Promyka. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisywali się Bartosz Figat i dwukrotnie zarówno Dawid Markus jak i Adrian Sałaciński. Po zmianie stron do siatki trafiali Wiktor Sot, Dawid Błaszczyk, Jacek Wyziński oraz dwukrotnie Kacper Hołuj.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Sergiusz Winnicki, Dawid Markus, Adam Podkański, Oliwier Tataj, Bartosz Figat, Miłosz Kluczyk, Adrian Sałaciński, Wiktor Sot i Bartosz Bernaszuk. Grali także: Adam Malczenko, Jacek Wyziński, Jakub Cierlicki, Kacper Hołuj, Dawid Błaszczyk, Bartosz Krawczak oraz Igor Kowalski.

4 – 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Piastem Feliksów 4:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Chełmiński (42′, 74′ – rzut karny), Kamil Wróbel (62′) i Zbigniew Skibiński (90’+4). Gol dla gości padł w 82 minucie.

Żółte kartki Promyka: 40′ Mateusz Figat, 43′ Jakub Teodorowicz, 82′ Marek Simiński, 87′ Piotr Kamiński. Widzów 70.

Generalnie w pierwszych dwóch kolejkach Promyk zdobył komplet punktów, a Piast ani jednego. Generalnie Promyk grał u siebie, a Piast na wyjeździe. Generalnie trener Promyka miał do dyspozycji 27 zawodników, a Piasta tylko 13. Generalnie wszystko przemawiało za Promykiem, ale to przecież są derby powiatu sochaczewskiego i wszystko może się wydarzyć. Rywale mocno nastawili się na defensywę i liczyli tylko na kontrę, a w tej sytuacji my musieliśmy wykazać się w ofensywie. Mieliśmy z tym spory problem i z tego względu więcej działo się pod bramką Promyka. Nasze próby przebicia się przez blok defensywny Piasta były nieskuteczne, a goście wychodząc z kontrami sprawiali nam dużo kłopotów. Można nawet zaznaczyć, że byli blisko zdobycia gola, ale ofiarną interwencją popisał się Marek Simiński. Na szczęście pod koniec pierwszej połowy znaleźliśmy sposób na rozmontowanie obrony rywali i Damian Chełmiński wyprowadził nas na prowadzenie. Ostatecznie utrzymaliśmy je do przerwy, ale minimalna przewaga tak naprawdę niewiele dawała. Musieliśmy więc starać się o kolejne trafienia, ale nie było o nie łatwo, bo po zmianie stron przeciwnik nie zmienił stylu gry. Dalej było nam ciężko coś osiągnąć w ataku, ale ostatecznie sposób na gości znalazł Kamil Wróbel i na tablicy wyników widniało już 2:0. Nie zamierzaliśmy na tym poprzestać i dalej szukaliśmy swoich szans. Gdy w pole karne wpadł Zbigniew Skibiński to został w nim sfaulowany, co zaowocowało jedenastką. Skutecznie rzut karny wykonał Damian Chełmiński i nasza przewaga była już znaczna. Co prawda w 82 minucie goście pokonali naszego bramkarza, ale ostatnie słowo i tak należało do Promyka. Sam na sam z bramkarzem wychodził Piotr Kamiński, ale jego próbę udało się wybronić bramkarzowi Piasta. Na szczęście do odbitej futbolówki dobiegł Zbigniew Skibiński i ustalił wynik rywalizacji na 4:1.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Aleksander Psiuk (85′ Hubert Kowalski), Jakub Teodorowicz, Marek Simiński, Michał Maciak, Mateusz Figat (85′ Damian Kaczor), Damian Chełmiński, Łukasz Piórkowski (75′ Marcin Gajda), Marcin Jaworski, Tomasz Jurczak (55′ Piotr Kamiński) i Kamil Wróbel (62′ Zbigniew Skibiński).

Juniorzy wygrywają w Łomiankach

W meczu kontrolnym Juniorów Młodszych KS Łomianki przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:9. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Zdanowski x3, Maciej Księżak x2, Bartosz Dubielecki x2, Jan Kowalik i Antoni Siekiera.

Tym razem zmierzyliśmy się z rywalem, który na co dzień także występuje w II Lidze, ale w grupie pierwszej. Mogliśmy się więc spodziewać wyrównanej rywalizacji, choć gdy graliśmy sparing w styczniu tego roku to mecz zakończył się wysoką porażką Promyka. Nasza drużyna postanowiła jednak udowodnić, że po przerwie związanej z zawieszeniem rozgrywek reprezentant czwartej grupy prezentuje się znacznie lepiej. Zapowiedzi przełożyli na czyny i kolejno punktowali rywala. Ostatecznie zamknęliśmy licznik goli na dziewięciu trafieniach nie pozwalając przy tym sobie na stratę choćby jednej bramki. Na listę strzelców wpisywali się Kacper Zdanowski, Maciej Księżak, Bartosz Dubielecki, Jan Kowalik oraz Antoni Siekiera i można powiedzieć, że się zrewanżowaliśmy za zimową porażkę.

Wystąpiliśmy w składzie: Adam Malczenko, Mikołaj Jarota, Gracjan Woś, Jakub Mońka, Grzegorz Sekuła, Bartosz Sokołowski, Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Kacper Zdanowski, Bartosz Dubielecki i Maciej Księżak. Grali także: Mikołaj Smolarek oraz Filip Małczak.

.

Rocznik 2008 wygrywa z Widokiem

W meczu kontrolnym Młodzików Widok Skierniewice przegrał z Promykiem Nowa Sucha 4:7 (0:0, 2:0, 2:4, 0:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x3, Szymon Adamcewicz x2 i Jakub Kowalski.

W próbie generalnej przed ligą drużyna Młodzików zmierzyła się z Widokiem Skierniewice. Rywal silny więc i jednostka treningowa była odpowiednia. Jakby tego było mało to trenerzy uzgodnili, że będziemy grać cztery razy po trzydzieści minut więc w sumie uzbierało się dwie godziny materiału szkoleniowego. Pierwsza kwarta mogła nie zadowolić kibiców, bo nie padły w niej żadne bramki, ale wszystko miało przyjść z czasem. Jako pierwsi przebudzili się piłkarze ze Skierniewic, którzy w drugiej odsłonie wbili nam dwa gole. Na szczęście pozostałe dwie części rywalizacji były już na naszą korzyść. W trzeciej kwarcie zdobyliśmy cztery gole, na co rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami i mieliśmy remis. W ostatniej odsłonie natomiast do siatki trafiał już tylko Promyk. Uczynił to trzykrotnie i odniósł zwycięstwo.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Kacper Gierasik, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Paweł Ziółkowski, Maciej Wasilewski, Jakub Kowalski, Konrad Kornacki i Szymon Adamcewicz. Grali także: Wiktor Czepulaniec, Aleksander Figat, Hubert Kijo, Bartosz Skoneczny, Krystian Kocimski, Szymon Brysiak oraz Robert Kowalski.