15

Rocznik 2008 wygrywa z Offensywą

Promyk Nowa Sucha – Offensywa Książenice

4 – 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha wygrał z Offensywą Książenice 4:2 (4:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x2, Paweł Ziółkowski i Jakub Kowalski.

Po porażce z FC Komorów musieliśmy sięgnąć po komplet punktów z Offensywą Książenice, aby utrzymać się w czołówce tabeli. Nasza liga jest jednak wyrównana i zadanie nie było wcale łatwe. Co prawda dobrze weszliśmy w mecz i po golach Pawła Ziółkowskiego oraz Jakuba Kowalskiego objęliśmy dwubramkowe prowadzenie, ale rywale szybko się przebudzili i doprowadzili do remisu. Na szczęście końcówka pierwszej połowy ponownie należała do graczy z Nowej Suchej i gdy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Konrad Kornacki to mieliśmy 4:2. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa i w dobrych nastrojach zeszliśmy do szatni. Po zmianie stron obie drużyny próbowały strzelać kolejne gole, ale żadnej ze stron nie udało się już trafić do siatki. Ostatecznie więc wynik z pierwszej części rywalizacji okazał się końcowym i trzy punkty zostały w Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Adam Mońka, Maciej Wasilewski, Filip Piaskowski, Kuba Kasperek, Szymon Adamcewicz, Konrad Kornacki, Paweł Ziółkowski i Jakub Kowalski. Grali także: Ksawery Ciura, Kacper Gierasik, Wiktor Czepulaniec, Bartosz Skoneczny, Szymon Brysiak, Krystian Kocimski oraz Hubert Kijo.

3 – 13

W meczu IV Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha przegrał z Żyrardowianką III Żyrardów 3:13. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Oliwier Olszanowski  x2 i Wojciech Kacprzak.

Rocznik 2010 rozgrywki ligowe rozpoczął od zwycięstwa, a później mieliśmy remis. Szło nam więc całkiem nieźle, ale w trzeciej kolejce trafiliśmy na bardzo mocnego rywala. Początkowo nie było tak źle, ale im dłużej trwał mecz tym przewaga gości stawała się coraz bardziej wyraźna. Ostatecznie rywale strzelili nam trzynaście bramek, a my byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko trafieniami Oliwiera Olszanowskiego (dwukrotnie) oraz Wojciecha Kacprzaka. Porażka była więc wyraźna, ale nie pozostaje nam nic innego jak wyciągnąć wnioski i przygotowywać się do następnego spotkania z KS Teresin.

Wystąpiliśmy w składzie: Piotr Gierasik, Rafał Rychlewski, Oliwier Olszanowski, Wojciech Kacprzak, Maksymilian Jędrzejewski, Igor Mikulski i Sebastian Wasilewski. Grali także: Mikołaj Kocus, Adrian Olender, Olaf Brodała oraz Szymon Jażdżyk.

0 – 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Znicz III Pruszków przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:3 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Miłosz Kluczyk, Dawid Błaszczyk i Bartosz Figat.

Nasi Trampkarze ostatnio grają ze zmiennym szczęściem, dlatego po porażce z Olimpią Warszawa chcieliśmy sięgnąć po wygraną w Pruszkowie. Mieliśmy trochę problemów kadrowych przez kontuzje, ale skład i tak wydawał się solidny i powinien sięgnąć po komplet punktów. W wyjazdowych pojedynkach pierwsze połowy nie za bardzo nam wychodziły, ale tym razem nie pozwoliliśmy już rywalom na pokonanie naszego bramkarza. Do tego za sprawą Miłosza Kluczyka wyszliśmy na prowadzenie i do szatni zeszliśmy z minimalną przewagą. Po zmianie stron korzystając z jednobramkowej zaliczki kontrolowaliśmy grę i byliśmy skupieni na utrzymaniu korzystnego wyniku. Zaowocowało to tym, że w drugiej połowie także nie straciliśmy bramki, a do tego na listę strzelców wpisywali się Dawid Błaszczyk i Bartosz Figat. Pozwoliło to sięgnąć po wygraną i w dobrych nastrojach wróciliśmy do Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Sergiusz Winnicki, Dawid Markus, Adam Podkański, Oliwier Tataj, Bartosz Figat, Miłosz Kluczyk, Adrian Sałaciński, Wiktor Sot i Bartosz Bernaszuk. Grali także: Adam Malczenko, Jacek Wyziński, Karol Salamon, Dawid Błaszczyk, Mateusz Kocus oraz Igor Kowalski.

8 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Partyzantem Leszno 8:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Dubielecki x3, Maciej Księżak x2, Kacper Plichta, Jan Kowalik i Filip Małczak.

Pojedynki Promyka z Partyzantem Leszno w roczniku 2005 to już niemal tradycja, bo od najmłodszych lat z reguły gramy w jednej lidze. Ekipy znają się bardzo dobrze i zawsze walczą jak równy z równym. W historii tych spotkań chyba tylko raz Promykowi udało się wysoko wygrać, a tak to walka toczyła się praktycznie do ostatniego gwizdka. Zakładaliśmy więc podobny scenariusz i pierwsza połowa właściwie to potwierdziła. Walka była wyrównana, ale kluczowy moment należał do nas. Do piłki wycofanej przed pole karne dopadł Kacper Plichta i mocnym oraz precyzyjnym uderzeniem wyprowadził graczy z Nowej Suchej na prowadzenie. Tylko jedno trafienie przed przerwą zapowiadało emocje po zmianie stron, ale na początku drugiej połowy wszelkie nadzieje kibiców zepsuł… Promyk. Trzy szybkie ciosy, gdy Maciej Księżak strzelił głową po rzucie rożnym, Bartosz Dubielecki wykorzystał błąd obrony i Jan Kowalik najlepiej odnalazł się pod bramką po kolejnym rzucie rożnym sprawiły, że emocje się skończyły. Co prawda goście odpowiedzieli jedną bramką, ale zawodnicy z Nowej Suchej kontynuowali swój koncert. Ponownie na listę strzelców wpisał się Maciej Księżak, bardzo ładnie z dystansu uderzył Filip Małczak, a następnie Bartosz Dubielecki przerzucił futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem. Było 7:1, ale naszych piłkarzy to wciąż nie zadowalało, a do tego czuli się bardzo swobodnie, co pokazała ostatnia bramka tego meczu. Filip Małczak i Bartosz Dubielecki dwójkową akcją doprowadzili do sytuacji, gdy drugi z nich mógł trafić do pustej bramki i ustalić wynik rywalizacji. Zwycięstwo efektowne, o które tak naprawdę mogliśmy się mocno martwić przed meczem, bo zmuszeni byliśmy do gry bez bramkarza… przepraszam… z nominalnym obrońcą na bramce, bo Kacper Zdanowski ze swojego zadania się wywiązał i poprowadził drużynę do wygranej.

Wystąpiliśmy w składzie: Kacper Zdanowski, Bartosz Sokołowski, Gracjan Woś, Mikołaj Jarota, Jakub Mońka, Jan Kowalik, Kacper Plichta, Maciej Księżak, Mikołaj Smolarek, Filip Małczak i Bartosz Dubielecki. Grał także: Antoni Siekiera.

4 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Błonianka II Błonie wygrała z Promykiem Nowa Sucha 4:2 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mateusz Figat (52′ – rzut karny) i Piotr Ufa (88′). Gole dla gospodarzy padały w 53, 61, 67 i 67 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 80.

Biorąc pod uwagę, że oprócz LKS II Chlebnia wszystkie drużyny z czołówki przegrały swoje mecze nadarzała się okazja żeby odskoczyć od grupy goniącej lidera. Musieliśmy jednak pokonać Błoniankę II Błonie, a na boisku rywala zwykle nie szło nam najlepiej. Mimo wszystko jechaliśmy z dużymi nadziejami i wolą walki o zwycięstwo. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale nie można było narzekać na jej przebieg. Było sporo akcji bramkowych z obu stron, a główne role odgrywali bramkarze, którzy utrzymywali bezbramkowy remis. To czego zabrakło przed przerwą piłkarze nadrobili po zmianie stron. Wynik otworzył Mateusz Figat wykorzystując rzut karny po faulu na Marcinie Jaworskim. Mieliśmy więc dobre otwarcie, ale minutę później stało się coś co chyba zadecydowało o wyniku meczu. Zawodnik Błonianki popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu i futbolówka wylądowała w samym okienku bramki. Gol „stadiony świata”, po którym drużyny zareagowały zgoła odmiennie. Promyk jakby w szoku się zatrzymał, a Błonianka jakby w euforii ruszyła do przodu. Przez kwadrans grał tylko jeden zespół i drużyna gospodarzy dołożyła jeszcze trzy gole. Jakby tego było mało to trafienia numer trzy i cztery zdobyli w tej samej 67 minucie. Od tego momentu rywale grali już spokojniej i nie nacierali tak mocno, dlatego mieliśmy szansę dojść do siebie. Nie wychodziło nam zbyt wiele, ale pod koniec spotkania udało się zdobyć jeszcze drugiego gola, którego autorem był Piotr Ufa. Pierwsza porażka w tym sezonie stała się więc faktem i o poprawę nastrojów powalczymy w kolejnym spotkaniu z Józefowianką Józefów na własnym stadionie.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Kamil Dalke (85′ Kacper Drązikowski), Jakub Teodorowicz, Marek Simiński, Michał Maciak (80′ Patryk Felczak), Marcin Jaworski (75′ Jakub Felczyński), Damian Chełmiński, Łukasz Piórkowski (85′ Kamil Kościug), Damian Kaczor (61′ Maciej Nowicki), Zbigniew Skibiński (70′ Piotr Ufa) i Mateusz Figat (78′ Tomasz Jurczak).