27

Zwycięstwo po porażkach

Promyk Nowa Sucha – Błonianka Błonie

13 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z Błonianką Błonie 13:1 (5:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Bernaszuk x4, Oliwier Tataj x2, Miłosz Kluczyk x2, Adrian Sałaciński x2, Dawid Błaszczyk x2 i Bartosz Figat.

Ostatni tydzień był mocno nieudany dla naszych Trampkarzy. Porażka z Piastem Piastów tydzień temu i przegrana z Naprzodem Brwinów w środku tygodnia. Do tego wycofały się UKS Ołtarzew i Sporting Grodzisk Mazowiecki przez co w ligowej tabeli odpadło nam sześć punktów. W tydzień ponieśliśmy więc dwie porażki i anulowane zostały dwa zwycięstwa. Nie pozostało nam więc nic innego jak powetować sobie ostatnie niepowodzenia i powrócić do wygrywania. Co prawda dalej mieliśmy problemy ze skutecznością, co było naszą bolączką w ostatnim czasie, ale i tak potrafiliśmy nastrzelać dużo bramek. W pierwszej połowie pięciokrotnie trafiliśmy do siatki, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym golem. Druga połowa jednak nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszy i po ośmiu kolejnych bramkach  sięgnęliśmy po zdecydowane zwycięstwo.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Sergiusz Winnicki, Dawid Markus, Adam Podkański, Miłosz Kluczyk, Bartosz Figat, Wiktor Sot, Oliwier Tataj, Adrian Sałaciński i Bartosz Bernaszuk. Grali także: Dawid Błaszczyk, Jakub Cierlicki, Kacper Hołuj oraz Igor Kowalski.

12 – 1

W meczu IV Warszawskiej Ligi Orlików Ożarowianka II Ożarów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 12:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Maksymilian Jędrzejewski.

Rocznik 2010 Promyka dobrze wszedł w sezon, ale w ostatnim czasie gramy z drużynami z górnej części tabeli i nie idzie nam już tak dobrze. Tym razem zmierzyliśmy się z Ożarowianką II Ożarów, która patrząc na tabelę była porównywalnym dla nas zespołem. Niestety okazało się, że tego dnia rywale pokazali się z dużo lepszej strony i ich przewaga była dość znaczna. Ostateczni zdobyli dwanaście bramek, na co my odpowiedzieliśmy tylko trafieniem Maksymiliana Jędrzejewskiego. Musieliśmy więc pogodzić się z porażką i liczyć, że w kolejnych spotkaniach pójdzie nam lepiej, bo ponownie zagramy z zespołami, z którymi punktowaliśmy na starcie rozgrywek.

Wystąpiliśmy w składzie: Piotr Gierasik, Maksymilian Jędrzejewski, Wojciech Kacprzak, Oliwier Olszanowski, Rafał Rychlewski, Igor Mikulski i Sebastian Wasilewski. Grali także: Krystian Jaskulski, Szymon Jażdżyk, Adrian Olender, Szymon Wasilewski, Patryk Pietrzak oraz Mikołaj Kocus.

3 – 4

W meczu II Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Ursusem II Warszawa 3:4 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak, Dawid Pikura i Kacper Zdanowski.

W Lidze Juniorów szykował się ciekawy pojedynek. Promyk Nowa Sucha i Ursus II Warszawa miały komplet punktów i walczyły o fotel lidera. Początek rywalizacji był zdecydowanie po stronie Promyka, bo na prowadzenie wyprowadził nas Maciej Księżak i to nie była jedyna szansa na strzelenie gola. Potem jednak do głosu zaczęli dochodzić goście i to oni stwarzali sporo okazji bramkowych. Mimo przewagi rywali straciliśmy tylko jednego gola i do przerwy było 1:1. Po zmianie stron ponownie inicjatywę przejął Promyk i po bramkach Dawida Pikury i Kacpra Zdanowskiego zrobiło się 3:1. Goście próbowali odwrócić losy rywalizacji. Atakowali, ale z ich ataku pozycyjnego niewiele wynikało, a my za to mieliśmy mnóstwo szans z kontrataku. Nasi gracze wielokrotnie dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale nasza skuteczność była wręcz fatalna. Mimo wszystko dwubramkowa przewaga pozwalała spokojnie dograć do końca. Niestety sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, ze niewykorzystane sytuacje się mszczą. W ostatnich dziesięciu minutach goście trzykrotnie trafili do siatki i właściwie wygrany mecz zakończył się naszą porażką.

Wystąpiliśmy w składzie: Adam Malczenko, Gracjan Woś, Mikołaj Jarota, Kacper Zdanowski (Grzegorz Sekuła), Jakub Mońka, Jan Kowalik, Kacper Plichta (Filip Małczak), Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski, Bartosz Dubielecki i Dawid Pikura.

1 – 5

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha przegrał z Żyrardowianką Żyrardów 1:5 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Konrad Kornacki.

Po porażce z liderującym Zniczem II Pruszków liczyliśmy, że szybko wrócimy na właściwe tory, ale trafiliśmy na kolejnego wymagającego rywala. Zresztą w tej lidze właściwie tylko takich mamy. Od początku z większą inicjatywą do gry wyszli goście, ale my próbowaliśmy odgryzać się z kontry. Każdy więc próbował inaczej zdobyć bramkę i jako pierwsi cel osiągnęli rywale, którzy po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę wyszli na prowadzenie. Mimo straty gola początkowo obraz gry nie uległ zmianie, aż w końcu Konrad Kornacki zakręcił obrońcami przeciwnika i doprowadził do remisu. Nasza gra się wtedy ożywiła, ale do przerwy żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki. Po zmianie stron ponownie do głosu zaczęli dochodzić rywale, ale tym razem ich przewaga stała się wyraźniejsza. W trakcie drugiej połowy czterokrotnie pokonali naszego bramkarza i musieliśmy pogodzić się z porażką. Pozostaje więc liczyć, że po dwóch przegranych doczekamy się teraz przełamania i zwycięstwa.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Filip Piaskowski, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Jakub Kowalski i Konrad Kornacki. Grali także: Ksawery Ciura, Krystian Kocimski, Szymon Brysiak, Wiktor Czepulaniec, Bartosz Skoneczny oraz Kacper Gierasik.

2 – 0

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Tajfunem Brochów 2:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Nowicki (25′) i Kamil Wróbel (73′).

Mecz przerwany w 60 minucie na około 10 minut z powodu burzy i ulewy.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 100.

Po dwóch ligowych porażkach musieliśmy jak najszybciej powrócić do wygrywania i najlepsza okazja do tego była w pojedynku z drużyną zamykającą ligową tabelę. Zamiary zamiarami, ale pierwsza połowa okazała się dla nas dosyć trudna. Po pierwsze graliśmy pod wiatr, który wiał dość mocno, a po drugie rywale zagrali mocno defensywnie i właściwe czekali tylko na swojej połowie na rozwój wydarzeń. Długo szukaliśmy sposobu jak sforsować defensywę przeciwnika, ale w końcu się udało. Patryk Felczak dograł wzdłuż bramki, a akcję wykończył Maciej Nowicki. Objęliśmy prowadzenie, ale rywale nie zmienili stylu gry i męczyliśmy się do końca pierwszej połowy. Wydawało się, że po zmianie stron pójdzie już dużo łatwiej, bo teraz to my będziemy grali z korzystnym wiatrem, ale do gry wkroczyła burza i wręcz oberwanie chmury. W nawiązaniu do sytuacji pogodowej arbiter w 60 minucie spotkania postanowił o przerwaniu zawodów i oba zespoły były zmuszone czekać na poprawę warunków. Trwało to około dziesięciu minut i mogliśmy powrócić do rywalizacji. Po powrocie od razu na boisku pojawiła się nowa dwójka napastników czyli Kamil Wróbel oraz Piotr Kamiński i to właśnie oni wypracowali bramkę na 2:0. Drugi z nich dograł do wychodzącego kolegi i mogliśmy cieszyć się z drugiego gola. Biorąc pod uwagę, że przeciwnik właściwie nam nie zagrażał to dwubramkowa przewaga pozwoliła spokojnie dograć do końca meczu i po dwóch porażkach powróciliśmy do wygrywania.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera (59′ Mariusz Mikulski), Marcin Jaworski (87′ Kamil Kościug), Jakub Teodorowicz (60′ Piotr Kamiński), Marek Simiński, Marcin Gajda, Patryk Felczak (63′ Kamil Marcinkowski), Damian Chełmiński, Łukasz Piórkowski (83′ Piotr Ufa), Maciej Nowicki (75′ Maciej Nowicki), Rafał Dalke (60′ Kamil Wróbel) i Zbigniew Skibiński.