23

Rocznik 2008 zrewanżował się FC Komorów

Promyk Nowa Sucha – FC Komorów

3 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha wygrał z FC Komorów 3:1 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki, Krystian Kocimski i Jakub Kowalski.

Tydzień temu nasza drużyna zdobyła bardzo cenne trzy punkty z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, które pozwoliły odskoczyć od strefy spadkowej. Teraz nastał czas żeby powalczyć o trzecie miejsce w tabeli, bo ewentualna porażka sprawiłaby, że FC Komorów zrównałby się z nami punktami. Do tego chcieliśmy się zrewanżować za porażkę na boisku przeciwnika. Początkowo to przeciwnik prowadził grę, ale my czyhaliśmy na błąd rywala. Taki właśnie wykorzystał Konrad Kornacki, który przejął futbolówkę od obrońcy, a następnie pokonał bramkarza. Korzystny wynik pozwalał na grę z kontry i dzięki temu po prostopadłym podaniu sam na sam z bramkarzem wyszedł Krystian Kocimski i dał Promykowi prowadzenie 2:0. Dobrze spisywaliśmy się w obronie i z takim też wynikiem zeszliśmy na przerwę. Po zmianie stron konsekwentnie graliśmy swoje i szukaliśmy kolejnych bramek. W końcu nasz cel został osiągnięty i na 3:0 trafił Jakub Kowalski. Było więc bardzo dobrze, ale goście na dawali za wygraną i także im udało się wpisać na listę strzelców. Na szczęście pozwoliliśmy sobie tylko na jednego straconego gola i trzy punkty zostały w Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Filip Piaskowski, Paweł Ziółkowski, Bartosz Skoneczny, Jakub Kowalski i Konrad Kornacki. Grali także: Ksawery Ciura, Szymon Brysiak, Wiktor Czepulaniec oraz Krystian Kocimski.

-:-

Mecz Warszawskiej Klasy A pomiędzy Wrzosem Międzyborów a Promykiem Nowa Sucha nie odbył się.

Boisko nie było takie złe. Zawodnicy Wrzosu i Promyka chcieli grać, sędzia też nie widział przeciwskazań, ale zarządca obiektu nie wyraził zgody, aby rozegrać mecz. Wstępnie ustalony nowy termin meczu to 31 października 2020 roku o 11:00. Miejmy nadzieję, ze wtedy dostaniemy zgodę aby zagrać na boisku w Międzyborowie.

1 – 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Zdanowski.

Juniorzy w swojej lidze radzą sobie bardzo dobrze. Do pojedynku z liderem mieliśmy komplet punktów. Następnie przegraliśmy z Ursusem jedną bramką, ale czuliśmy ogromny niedosyt, stąd też w kolejnym spotkaniu z Mszczonowianką Mszczonów przystępowaliśmy w roli faworyta. Niestety sam mecz nie zaczął się dla nas najlepiej, bo to goście wyszli na prowadzenie. Walczyliśmy jednak i stwarzaliśmy swoje szans. Pierwsza nadarzyła się, gdy mieliśmy rzut karny. Niestety po wbiegnięciu w pole karne naszych graczy sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Przepisy w tej kwestii stanowią, że jedenastka powinna zostać powtórzona, ale arbiter popełnił ogromny błąd. W przerwie się do niego przyznał i przeprosił, ale co nam z tego… Wracając do meczu to nie poddaliśmy się mimo takiego obrotu spraw i zdobyliśmy wyrównującą bramkę, której autorem był Kacper Zdanowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 i o wszystkim miała zadecydować druga część meczu. Niestety po zmianie stron to rywale byli bardziej aktywni i to oni częściej atakowali. Skutkowało to utratą dwóch goli przez co to Mszczonowianka sięgnęła po zwycięstwo i zrównała się z nami punktami.

Wystąpiliśmy w składzie: Adam Malczeno, Gracjan Woś, Kacper Zdanowski, Jakub Mońka, Bartosz Sokołowski (Grzegorz Sekuła), Kacper Plichta (Mikołaj Smolarek), Antoni Siekiera, Maciej Księżak, Jan Kowaik, Filip Małczak i Bartosz Dubielecki.

0 – 7

W meczu IV Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha przegrał z Wrzosem Międzyborów 0:7 (0:2, 0:0, 0:3, 0:2).

Kolejny pojedynek naszych Orlików dawał szanse na punkty, bo w Międzyborowie zremisowaliśmy. Niestety tym razem nie po drodze było z naszą skutecznością, bo przez godzinę gry mimo stwarzanych okazji nie udało się znaleźć drogi do siatki. Dużo lepiej w tej kwestii prezentowali się rywale. Już w pierwszej kwarcie dwukrotnie pokonali oni naszego bramkarza. Druga odsłona nie przyniosła bramek, co dawało nadzieję, że stawiliśmy opór gościom i ruszymy do ataku. Mimo takiego założenia nie było dla nas aż tak dobrze. Bramek nie zdobywaliśmy, a strzelali za to rywale. W trzeciej kwarcie trzykrotnie, a w czwartej dwa razy trafili do siatki. Porażka była więc wysoka, choć z przebiegu rywalizacji wcale nie byliśmy aż o tyle słabsi.

Wystąpiliśmy w składzie: Piotr Gierasik, Szymon Jażdżyk, Adrian Olender, Wojciech Kacprzak, Rafał Rychlewski, Sebastian Wasilewski i Igor Mikulski. Grali także: Olaf Brodała, Krystian Jaskulski, Patryk Pietrzak oraz Szymon Wasilewski.