25

Trampkarze ogrywają Znicz

Promyk Nowa Sucha – Znicz III Pruszków

4 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał ze Zniczem III Pruszków 4:1 (3:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Miłosz Kluczyk x2, Wiktor Sot i Bartosz Figat.

Ostatni mecz sezonu wbrew pozorom miał znaczenie, bo chcieliśmy w ligowej tabeli wyprzedzić Znicza III Pruszków. Okazja do tego była bardzo dobra, ponieważ właśnie tego rywala gościliśmy w Nowej Suchej. Od początku daliśmy rywalom do zrozumienia, że to Promyk będzie dyktował warunki w tym meczu. Na pierwszą bramkę musieliśmy jednak poczekać dwadzieścia minut, ale jak już zaczęliśmy strzelać to w pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Bartosz Figat, Miłosz Kluczyk i Wiktor Sot. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy zaprzestawać strzelania i jeszcze jednego gola dorzucił Miłosz Kluczyk. Pojedynek mieliśmy właściwie pod kontrolą, ale pod koniec spotkania pozwoliliśmy sobie na utratę bramki, która i tak nie zagroziła naszemu zwycięstwu.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Adam Podkański, Dawid Markus, Jacek Wyziński, Mateusz Kluczyk, Bartosz Figat, Wiktor Sot, Miłosz Kluczyk, Bartosz Bernaszuk, Oliwier Tataj i Adrian Sałaciński. Grali także: Sergiusz Winnicki, Igor Kowalski, Dawid Błaszczyk oraz Jakub Cierlicki.

5 – 2

W meczu IV Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Ożarowianką II Ożarów 5:2 (2:0, 1:1, 0:1, 2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maksymilian Jędrzejewski x2, Wojciech Kacprzak, Adrian Olender i Mikołaj Kocus.

Rocznik 2010 zaczął rozgrywki od zwycięstwa, potem był remis, ale niestety następnie przyszły porażki. Liczyliśmy, że przełamać uda się na sam koniec sezonu i swoje nastawienie potwierdziliśmy od pierwszych minut. Już w inauguracyjnej kwarcie do siatki rywali trafili Wojciech Kacprzak i Maksymilian Jędrzejewski i zaczęliśmy budować przewagę. Co prawda druga część meczu zaczęła się od gola gości, ale odpowiedział na to Adrian Olender i ponownie mieliśmy dwa trafienia przewagi. Lekko zaniepokoiliśmy się, gdy w trzeciej kwarcie wpadła tylko jedna bramka, której autorem był przeciwnik, gdyż Ożarowianka złapała z nami kontakt. Na szczęście ostatnia odsłona rywalizacji należała już do Promyka. Najpierw trafił Maksymilian Jędrzejewski, a wynik ustalił Mikołaj Kocus. Dzięki temu mimo słabszych wyników w trakcie sezonu mogliśmy w dobrych nastrojach zakończyć sezon.

Wystąpiliśmy w składzie: Piotr Gierasik, Szymon Jażdżyk, Maksymilian Jędrzejewski, Wojciech Kacprzak, Igor Mikulski, Rafał Rychlewski i Sebastian Wasilewski. Grali także: Olaf Brodała, Krystian Jaskulski, Mikołaj Kocus, Adrian Olender oraz Patryk Pietrzak.

6 – 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z LKS II Chlebnia 6:2 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Zbigniew Skibiński (13′, 62′), Tomasz Jurczak (39′), Marek Simiński (54′), Damian Chełmiński (86′) i samobójcza (65′). Gole dla gości padły w 9 i 11 minucie.

Ostatnie dwa pojedynki Seniorów mogły powodować spory niedosyt, bo w obydwu przypadkach szybko wychodziliśmy na dwubramkowe prowadzenie, które w ostatecznym rozrachunku nic nam nie dawało, bo schodziliśmy z boiska pokonani. Chcieliśmy się odbudować na własnym stadionie, ale było to duże wyzwanie, gdyż do Nowej Suchej przyjeżdżał liderujący LKS II Chlebnia. O sile rywala przekonaliśmy się dość szybko, ponieważ po jedenastu minutach gry przegrywaliśmy 0:2. Sytuacja zrobiła się beznadziejna, ale pomni wydarzeń z Osuchowa i Międzyborowa wiedzieliśmy, że 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik. Na odwrócenie boiskowych wydarzeń nie musieliśmy długo czekać, bo już dwie minuty później Zbigniew Skibiński zdobył kontaktową bramkę. Wyraźnie poczuliśmy, że tym razem to my możemy odrobić dwa gole straty. Długo nasze próby nie znajdowały odzwierciedlenia na liście strzelców, ale pod koniec pierwszej połowy wpisał się na nią Tomasz Jurczak i do szatni zeszliśmy przy remisowym rezultacie. Dla nas to jednak było mało i po zmianie stron ruszyliśmy do ataku. Na prowadzenie wyszliśmy po rzucie rożnym, gdy do siatki trafił Marek Simiński, a rywale wyglądali na mocno zdezorientowanych. Kolejne dziesięć minut przeciwnik miał spore problemy z wyprowadzeniem piłki, a Promyk raz za razem tworzył okazje strzeleckie. Po jednej z sytuacji nasze prowadzenie podwyższył Zbigniew Skibiński, a chwilę później rywale nawet sami wyręczyli graczy z Nowej Suchej samodzielnie pokonując swojego bramkarza. Prowadziliśmy 5:2 i mogliśmy nieco uspokoić grę, co przełożyło się też na fakt, że kolejnych goli nie oglądaliśmy. Rywal jednak tempa gry także nie forsował, dzięki czemu pod koniec rywalizacji Damian Chełmiński mógł sobie pozwolić na samotny rajd z piłką właściwie od połowy boiska i ustalenie wyniku na 6:2.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Patryk Felczak (90′ Kacper Drązikowski), Jakub Teodorowicz, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Mateusz Figat (85′ Kamil Kościug), Damian Chełmiński, Marcin Gajda, Maciej Nowicki (11′ Aleksander Psiuk), Tomasz Jurczak (80′ Michał Regulski) i Zbigniew Skibiński (75′ Jakub Nowakowski).

2 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Żyrardowianka Żyrardów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Kowalski.

Rocznik 2008 po ograniu lidera nabrał jeszcze chęci aby powalczyć o drugie miejsce w tabeli. Musieliśmy jednak ograć Żyrardowiankę na ich stadionie. Od początku wyszliśmy z bardzo dobrym nastawieniem i już w pierwszej akcji meczu za sprawą Jakuba Kowalskiego wyszliśmy na prowadzenie. Wszystko zaczęło się wyśmienicie, ale mieliśmy przez sobą właściwie całe spotkanie. Rywal też nie zamierzał odpuszczać i jeszcze w pierwszej połowie doprowadził do remisu. Wynik taki sprawiał, że to gospodarze wirtualnie powrócili na drugie miejsce w tabeli więc w drugiej połowie musieliśmy zabrać się do pracy. Byliśmy aktywni w ataku i szukaliśmy swoich szans. Rywal też nie odpuszczał i także stwarzał zagrożenie pod bramką Promyka. Mimo wszystko zanosiło się, że nikomu nie uda się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, aż w końcu decydujący cios zadali gospodarze, którzy na sam koniec rywalizacji po strzale z rzutu wolnego zapewnili sobie wygraną i przypieczętowali drugie miejsce w II Warszawskiej Lidze Młodzików.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Filip Piaskowski, Szymon Adamcewicz, Paweł Ziółkowski, Jakub Kowalski i Konrad Kornacki. Grali także: Ksawery Ciura, Bartosz Skoneczny, Wiktor Czepulaniec, Kacper Gierasik, Hubert Kijo oraz Krystian Kocimski.

8 – 1

W meczu II Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Ursus II Warszawa wygrał z Promykiem Nowa Sucha 8:1 (3:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Zdanowski.

Ostatni mecz sezonu miał bardzo duże znaczenie. Zwycięzca tego pojedynku wygrywał całą ligę i zapewniał sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jakby tego było mało to na wynik tego pojedynku czekała Mszczonowianka Mszczonów, bo w przypadku remisu to oni zajęliby pierwsze miejsce. Otoczka spotkania była więc bardzo ciekawa. Dla nas dodatkowo niekorzystnie ułożył się terminarz, gdyż akurat w tej kolejce pierwsza drużyna Ursusa miała wolny termin. Zagraliśmy więc z drużyną, która była znacznie silniejsza niż ta, która wcześniej przyjechała do Nowej Suchej. Różnicę tę niestety było dość mocno widać. W pierwszej połowie gospodarze trzykrotnie trafili do siatki i generalnie dominowali na boisku. Po zmianie stron pojawiła się u nas lekka nadzieja, że może nie będzie tak źle, ponieważ bramkę dla Promyka zdobył Kacper Zdanowski. Niestety gospodarze szybko przejęli inicjatywę i kontynuowali strzelanie. W drugiej połowie dołożyli jeszcze pięć goli i gospodarze w efektowanym stylu sięgnęli po wygraną.

Wystąpiliśmy w składzie: Adam Malczenko, Gracjan Woś (Grzegorz Sekuła), Mikołaj Jarota, Kacper Plichta (Mikołaj Smolarek), Jakub Mońka, Bartosz Sokołowski (Mateusz Prokop), Kacper Zdanowski (Filip Małczak), Maciej Księżak, Jan Kowalik (Patryk Staniak), Bartosz Dubielecki i Dawid Pikura.