Promyk Nowa Sucha. Żacy, Młodzicy, Seniorzy i Trampkarze

0
48

Najmłodsi zagrali z KS Teresin

W meczu kontrolnym Żaków Promyk Nowa Sucha przegrał z KS Teresin 6:18. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Mirski, Antek Milczarek, Bartek Kosiński, Szymon Bolimowski i Igor Mikulski x 2 .

Wszyscy przygotowują się do ligi, która już niebawem, a nasza najmłodsza drużyna ma do niej trochę więcej czasu. Nie oznacza to jednak, że nie gra w ogóle sparingów. Tym razem sprawdziliśmy swoje umiejętności na tle sąsiadów z Teresina i trzeba przyznać, że była to bardzo przydatna jednostka treningowa. Oba zespoły urządziły sobie ostre strzelanie i zgromadzeni kibice mogli obejrzeć aż 24 gole. Tak się złożyło, że większość należała do gości, ale my też mieliśmy swoje argumenty w ataku. Można by powiedzieć, że w ofensywie jest dobrze i trzeba pracować tylko nad defensywą, ale skoro w obecnej piłce broni cała drużyna to nasi najmłodsi zawodnicy muszą pracować razem. Skupiamy się więc na dalszych treningach i z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz kontrolny.

Wystąpiliśmy w składzie: Szymon Bolimowski, Rysiek Migda, Piotr Gierasik, Bartosz Cieślak, Rafał Rychlewski, Szymon Wasilewski, Adrian Olender, Antek Milczarek, Bartek Kosiński, Szymon Kowalewski, Igor Mikulski, Kacper Mirski i Oliwier Olszanowski.

 

Milan ograł Młodzików

W meczu kontrolnym Młodzików Milan Milanówek wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Bernaszuk.

W środku tygodnia graliśmy z reprezentantem II Ligi i mimo remisu pokazaliśmy się z dobrej strony, dlatego grając z trzecioligowcem zakładaliśmy, że powinno pójść nam jeszcze lepiej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem, choć trzeba przyznać, że spotkanie samo w sobie było wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły potrafiły stworzyć sobie okazje pod bramką przeciwnika, ale jeśli chodzi o wykończenie to tu górowali już gospodarze. Tak oto po pierwszej połowie prowadzili z nami różnicą jednej bramki, ale po zmianie stron dalej nie mogliśmy wyregulować celowników. Rywalom to odpowiadało, gdyż sami dołożyli jeszcze dwa trafienia. Wynik nie był dla nas zadowalający, ale na szczęście potrafiliśmy się przełamać i Bartosz Bernaszuk zaliczył honorową bramkę dla Promyka. Teraz naszych zawodników czekają treningi w środku tygodnia, a jak będzie z poprawą wykończenia akcji zobaczymy za tydzień w spotkaniu z KS Teresin.

.

Seniorzy tracą zwycięstwo w ostatniej akcji

W meczu kontrolnym Seniorów Olimpia Chąśno zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 1:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Rafał Dalke.

Porządne jednostki treningowe czekały na naszych zawodników w ten weekend. Zarówno w piątek jak i niedzielę graliśmy z reprezentantami skierniewickiej okręgówki i trzeba przyznać, że byli to wymagający rywale. Olimpia podobnie jak wcześniej Zryw dłużej utrzymywała się przy piłce i próbowała sforsować naszą defensywę. Nie wychodziło im to jednak tak jak tego oczekiwali, a do tego to Promyk był bliższy objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę uderzał Marcin Jaworski, ale ta trafiła w słupek. Zabrakło więc niewiele, ale do szatni zeszliśmy przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron dalej piłkarze z Chąśna prowadzili grę, ale zespół z Nowej Suchej był coraz groźniejszy w kontrach. W końcu po prostopadłym zagraniu do piłki doszedł Rafał Dalke i posłał ją obok wychodzącego bramkarza. Dzięki temu zagraniu wyszliśmy na prowadzenie i kolejne minuty dawały nadzieje, że utrzymamy korzystny wynik do końca rywalizacji. Sytuacja nieco skomplikowała się, gdy Olimpia miała szanse wyrównać z rzutu karnego, ale futbolówka jedynie otarła się o poprzeczkę z tej niewłaściwej dla wykonującego strony. Ostatecznie jednak nie udało nam się sięgnąć po kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym i podobnie jak w meczu ze Zrywem straciliśmy bramkę w ostatnich sekundach rywalizacji z tą różnicą, że teraz bramka padła z akcji, a nie po stałym fragmencie gry. Mimo wszystko i tak możemy być zadowoleni ze swojej postawy.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Łukasz Pacholski, Paweł Kutkowski, Marek Simiński, Kamil Dalke, Aleksander Psiuk, Marcin Jaworski, Damian Chełmiński, Maciej Nowicki, Piotr Kamiński i Artur Rogala. Grali także: Bartłomiej Dragański, Bartłomiej Siekiera, Karol Drązikowski, Jakub Felczyński, Paweł Księżak, Damian Kaczor, Michał Dobkiewicz, Rafał Dalke oraz Andrzej Leszczyński.

.

Trampkarze nie zagrają z Ożarowianką

Uszczupla się skład grupy naszych Trampkarzy. Wcześniej wycofał się Piast Piastów, a teraz ten sam los podzieliła Ożarowianka Ożarów. W ten sposób w II Lidze pozostało sześć ekip, ale nie zanosi się, aby Mazowiecki Związek Piłki Nożnej jeszcze coś przy terminarzu majstrował. Będzie więc tak, że w każdej kolejce po dwie drużyny będą miały wolny termin. Ogólnie rzecz biorąc mamy pauzę w 2, 5, 9 i 12 kolejce, ale istnieje możliwość, że któryś z ligowych pojedynków zagramy awansem w wolnym terminie, aby liga skończyła się dla nas wcześniej. Skład II Warszawskiej Ligi Trampkarzy aktualnie prezentuje się następująco:

  1. Promyk Nowa Sucha
  2. Partyzant Leszno
  3. Błonianka Błonie
  4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki
  5. FC Komorów
  6. AP Żyrardów

Karol Drązikowski