Promyk Nowa Sucha zaczął na plus

0
32

pogoń bełchów

W meczu kontrolnym Seniorów Pogoń Bełchów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 2:6 (0:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: „Zawodnik testowany 4” x 3, Adrian Chałubek, Paweł Zienkiewicz i Rafał Muras.

 

Sparingi to tylko element przygotowań do sezonu, ale zawsze lepiej jest jak drużyna wygrywa. Na pierwszym sprawdzianie pojawiło się 18 zawodników więc trener mógł swobodnie rotować składem. Część naszych graczy jeszcze przebywa na urlopach, ale kadrę uzupełniamy piłkarzami, którzy na 99% zasilą Promyk w nadchodzącym sezonie. Warunki pogodowe właściwie nie ułatwiały wysokiego tempa rywalizacji więc oba zespoły, gdy nie posiadały piłki skupiały się na korygowaniu ustawienia i blokowaniu dostępu do własnej bramki. Groźniej robiło się oczywiście po kontratakach. Po naszej stronie aktywny był Adrian Chałubek ale dopiero trzecią szansę zamienił na bramkę. Wykorzystał niedokładne rozegranie rywali i samotnie skierował piłkę do siatki. Promyk na tym nie poprzestał i chwilę później „Zawodnik testowany 4” uderzył zza pola karnego. Futbolówka odbiła się po drodze od obrońcy Pogoni czym kompletnie zmyliła bramkarza i mieliśmy 0:2. Na kolejne trafienia czekaliśmy do drugiej połowy, a strzelanie rozpoczęli gospodarze. W polu karnym faulowany był gracz z Bełchowa, a egzekutor się nie pomylił. Promyk odpowiedział jednak dwoma golami. Najpierw swoją drugą bramkę zdobył „Zawodnik testowany 4”, a następnie w polu karnym faulowany był Paweł Zienkiewicz i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Rywale nie zamierzali się tak szybko poddawać i po dobrze rozegranym kontrataku zmniejszyli różnicę do dwóch trafień. Ostatnie słowo należało jednak do Promyka. Na 5:2 akcją z prawej strony podwyższył Rafał Muras, a w końcówce hat-tricka skompletował „Zawodnik testowany 4”. Zaczęliśmy więc od wygranej i liczymy, że podobnie będzie w kolejnym meczu kontrolnym w najbliższą środę o 19:00. Wydaje się że Olimpia Chąśno, z którą zagramy, będzie silniejszym przeciwnikiem, ale wszystko i tak zweryfikuje boisko.

Wystąpiliśmy w składzie: Zawodnik testowany 1, Łukasz Pacholski, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Maciej Nowicki, Michał Maciak, Zawodnik testowany 2, Zawodnik testowany 3, Adrian Chałubek, Piotr Kamiński i Zawodnik testowany 4. Grali także: Zawodnik testowany 5, Tomasz Jurczak Paweł Zienkiewicz, Karol Drązikowski, Filip Orłowski, Rafał Muras oraz Mariusz Mikulski.

dylek2692