53

Teresin pokonany

KS Teresin – Promyk Nowa Sucha

5 – 14

W meczu V Warszawskiej Ligi Orlików KS Teresin przegrał z Promykiem Nowa Sucha 5:14 (1:2, 2:1, 0:9, 2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x8, Adam Mońka x2, Wiktor Drężek, Jakub Brzeziński, Jakub Kowalski i Marcel Wawrzyńczak.

Kolejny rywal w lidze Orlików trochę nam się postawił, ale wszystko i tak dobrze się dla nas skończyło. Początek należał zdecydowanie do Promyka, który szybko objął dwubramkowe prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Konrad Kornacki, który utrzymuje formę strzelecką z poprzedniego sezonu. Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze zdobyli kontaktowego gola, ale nie wydawało się abyśmy mieli powody do niepokoju. Niebezpiecznie zrobiło się dopiero, gdy rywale dołożyli kolejne dwa gole i wydawało się, że po dwóch kwartach będziemy przegrywać. Na szczęście tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Jakub Brzeziński i gra zaczęła się jakby od początku. Różnica polegała jednak na tym, że Promyk wyszedł bardzo mocno zmotywowany i zaaplikował przeciwnikowi aż 9 goli w 15 minut. Mecz się właściwie wtedy rozstrzygnął i ostatnia część rywalizacji przebiegała dość spokojnie. Obie ekipy dwukrotnie trafiły do siatki i pojedynek zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie:
I i III kwarta: Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Jakub Kowalski, Robert Kowalski, Adam Mońka i Konrad Kornacki.
II i IV kwarta: Mikołaj Matusiak, Kacper Błaszkiewicz, Tomasz Brzeziński, Jakub Brzeziński, Marcel Wawrzyńczak (Bartosz Skoneczny), Wiktor Drężek oraz Piotr Kowalik.

2 – 3

W meczu Warszawskiej Klasy A Błonianka II Błonie przegrała z Promykiem Nowa Sucha 2:3 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: samobój (44′), Piotr Kamiński (61′) i Łukasz Piórkowski (75′). Gole dla gości padały w 76 i 77 minucie.

Żółte kartki Promyka: 59′ Łukasz Pacholski. Widzów 50.

Zaglądając do szatni Promyka przed meczem można było być bardzo zadowolonym, gdyż na meczu stawiło się 16 zawodników. Mimo plagi kontuzji jakoś więc sobie radzimy. Dalej jednak nasza wyjściowa jedenastka odczuwa brak kilku kluczowych graczy stąd też nasza gra nie wygląda zbyt okazale. Staramy się grać za to mądrze i w ostatnim czasie przyniosło nam to sporo punktów. Grę od początku prowadziła Błonianka, ale jej akcje nie były skuteczne. Największe zagrożenie było po dograniach z bocznych sektorów boiska, ale na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis. Zmienił się on dopiero pod koniec pierwszej połowy, choć samo trafienie było dość niecodzienne. Wybita piłka zmierzała w pole karne gospodarzy i właściwie trudno było oczekiwać poważniejszego zagrożenia. Ruszył za nią jednak Michał Maciak i tak naciskał on obrońcę rywala, że ów gracz przelobował swojego bramkarza i wyprowadził Promyk na prowadzenie. Na przerwę zeszliśmy z minimalną przewagą i zamiarem konsekwentnej gry w obronie, co miało oznaczać utrzymanie korzystnego wyniku. Obraz gry nie uległ więc zmianie, choć bardzo dobrą zmianę dał Dawid Stypuła, dzięki czemu gra Błonianki w środku pola nie była już tak swobodna. Po kwadransie udało nam się zresztą podwyższyć wynik, gdy mimo dużego zamieszania podbramkowego udało nam się zachować przytomność umysłu. Michał Maciak będąc ustawiony tyłem do bramki odegrał do Piotra Kamińskiego, a ten mocnym uderzeniem zdobył drugiego gola dla Promyka. Dało to nam więcej swobody, choć dalej musieliśmy ciężko pracować w obronie. Wydawało się, że swobodnie będzie, gdy po uderzeniu Łukasza Piórkowskiego nie popisał się interweniujący bramkarz z Błonia i było 0:3, ale szybko dowiedzieliśmy się co znaczy utrata koncentracji. W dwie minuty od tego trafienia nasz bramkarz dwukrotnie wyjmował futbolówkę z siatki i zaczęliśmy drżeć o końcowy rezultat. Na szczęście udało się przetrwać kolejne minuty i obroniliśmy jednobramkową zaliczkę. Dzięki temu kolejny raz trzy punkty odjechały do Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański (80′ Mariusz Mikulski), Karol Drązikowski, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Łukasz Pacholski, Michał Maciak, Marcin Nowak (89′ Filip Orłowski), Robert Dąbrowski, Maciej Nowicki (34′ Piotr Kamiński (83′ Rafał Dalke)), Tomasz Jurczak (46′ Dawid Stypuła) i Łukasz Piórkowski.

Sporo bramek w meczu Żaków

W meczu kontrolnym Żaków Promyk Nowa Sucha przegrał z AP Sochaczew 7:11. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcel Ciesielski x6 i Oliwier Olszanowski.

Nasza najmłodsza drużyna ostatnio gra sporo sparingów, ale to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala to podnosić swoje umiejętności. Za rywali dobieramy sobie przeciwników z najbliższych okolic i tak nasz wybór padł na piłkarzy z Sochaczewa. W samym pojedynku nie wynik był najważniejszy, a możliwość ogrywania całej naszej kadry. Dzięki temu każdy z piłkarzy dostał swoją szansę i mógł zaprezentować się z jak najlepszej strony. Mimo wszystko trochę lepiej zaprezentował się nasz przeciwnik, co ostatecznie przełożyło się na porażkę Promyka. To ważna dla nas lekcja, gdyż z takiej przegranej można wyciągnąć pozytywne wnioski. Pozostaje liczyć, że w kolejnym meczu odrobimy pracę domową i zejdziemy z boiska w lepszych nastrojach.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcel Ciesielski, Rafał Rychlewski, Kacper Mirski, Bartosz Cieślak, Patryk Pietrzak, Tymoteusz Jaszczak, Oliwier Olszanowski, Igor Mikulski, Piotr Gierasik, Adrian Olender, Szymon Bolimowski, Filip Piwoński i Szymon Kubalak.

Remis Młodzików Starszych

Akademia Piłkarska Żyrardów – Promyk Nowa Sucha

0 – 0

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych AP Żyrardów zremisował z Promykiem Nowa Sucha 0:0.

Nasz zespół wciąż czeka na pierwszą wygraną, a dobrą okazją do realizacji tego celu był pojedynek z drużyną z Żyrardowa. Gospodarze także nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa i wydawało się, że któraś z ekip przełamie niekorzystną passę. W samym meczu widać było jednak zbliżony poziom, co przełożyło się zresztą na bezbramkowy remis do przerwy. Po zmianie stron rywal postanowił nas mocniej przycisnąć, ale dość dobrze odgryzaliśmy się kontrami. Ostatecznie żadna z form ataku nie przyniosła nikomu powodów do radości i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Zarówno Promyk jak i AP Żyrardów miały swoje szanse, ale tego dnia zawiodła skuteczność.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Kacper Plichta, Piotr Felczyński, Bartosz Sokołowski, Szymon Kowalski, Bartosz Plichta, Ksawery Pętlak i Maciej Księżak. Grali także: Łukasz Rogalski, Oliwier Dąbrowski, Piotr Kuran oraz Grzegorz Foks.