Przedstawiciel Adam Schiff ogłosił swój start w Senacie USA w Kalifornii

Komentarz

Przedstawiciel Adam B. Schiff (D-Kalifornia) ogłosiła kandydowanie do Senatu USA w 2024 r., dołączając do rosnącej grupy Demokratów, którzy chcą zastąpić senator Dianne Feinstein (D-Kalifornia), która nie ogłosiła publicznie swojej kandydatury. Powiedział, że znowu pobiegnieWybór.

„Toczymy walkę życia o przyszłość naszego kraju” – powiedział Schiff w czwartkowym oświadczeniu. „Nasza demokracja jest atakowana przez ekstremistów MAGA, których interesuje tylko zdobycie i utrzymanie władzy. Nasza gospodarka nie działa dla milionów Amerykanów, którzy pracują ciężej niż kiedykolwiek.

62-letni Schiff znalazł się pod ostrzałem Donalda Trumpa za ostrą krytykę byłego prezydenta z różnych stanowisk: menedżera Trumpa zwolnionego w 2020 r., przewodniczącego Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów i członka Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów. 6 stycznia2021, Atak na Kapitol.

W swoim ogłoszeniu kampanii Schiff powrócił do wszystkich tych ról.

„Walka o naszą demokrację i pracujące rodziny jest częścią tej samej walki” – powiedział Schiff. „Bo jeśli nasza demokracja nie spełni oczekiwań Amerykanów, będą szukać alternatyw, jak niebezpieczny demagog, który obiecuje, że tylko on może to naprawić”.

Schiff został po raz pierwszy wybrany do Kongresu w 2000 roku, reprezentując duży obszar aglomeracji Los Angeles, w tym doliny San Gabriel. Wcześniej służył jako senator stanu Kalifornia i asystent prokuratora USA, gdzie prowadził sprawy. agenta FBI Richarda Millera za szpiegostwo.

Schiff zyskał sobie narodową uwagę Emocjonalne oświadczenie końcowe w Pierwszy proces impeachmentu TrumpaWezwał w nim członków Kongresu do impeachmentu Trumpa.

„Czy ktoś naprawdę kwestionuje, czy prezydent zasługuje na postawione mu zarzuty? „Donald Trump nigdy by czegoś takiego nie zrobił!” Nikt tak naprawdę nie przedstawił takiego argumentu. Ponieważ oczywiście wiedzieliśmy, że to zrobi, oczywiście wiedzieliśmy, że to zrobi” – powiedział Schiff.

READ  Więcej migrantów przybyło do domu Kamali Harris w mroźną pogodę w Wigilię Bożego Narodzenia

Izba przyjęła dwa artykuły impeachmentu przeciwko Trumpowi za wstrzymanie pomocy wojskowej dla Ukrainy i naciskanie na ten kraj, aby ogłosił śledztwo w sprawie Joe Bidena. Schiff, który pozwolił Trumpowi pozostać na stanowisku, argumentował, że wybory w 2020 r. byłyby jeszcze bardziej niebezpieczne, gdyby Rosjanie ponownie zaczęli się wtrącać.

„Czy możesz mieć choć cień pewności, że Donald Trump przeciwstawi się im i będzie chronił nasz interes narodowy przed swoim własnym?” — powiedział Schiff. „Wiesz, że nie możesz, co czyni go niebezpiecznym dla tego kraju”.

Senat ostatecznie uniewinnił Trumpa w lutym 2020 roku i zrobiłby to ponownie rok później po objęciu urzędu przez Trumpa. Oskarżony po raz drugi za podżeganie do ataku na stolicę USA z 6 stycznia.

Jednak konsekwencje roli Schiffa w pierwszym procesie o impeachment są nadal odczuwalne ponad trzy lata później. Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Kalifornia) Ostatnio Schiff został zablokowany „Nie możemy przedkładać lojalności partyzanckiej nad bezpieczeństwo narodowe” – powiedział o powrocie do służby w Komitecie Wywiadu.

Schiff powiedział później dziennikarzom: „Wydaje się, że grzechem głównym było to, że przewodniczyłem temu, o co mnie oskarżono. [McCarthy’s] Mistrz w Mar-a-Lago.

„Zrealizuje rozkazy byłego prezydenta” – powiedział Schiff. „Jest całkowicie zależny od byłego prezydenta i jest to wybór byłego prezydenta”.

89-letnia Feinstein złożyła wstępne dokumenty w zeszłym roku, aby ubiegać się o reelekcję w 2024 roku, ale nie powiedziała publicznie, czy będzie ubiegać się o kolejną kadencję. Drugi senator z Kalifornii, 49-letni demokrata Alex Padilla, wygrał swoją pierwszą pełną kadencję w listopadzie i nie będzie ubiegał się o reelekcję do 2028 roku.

Schiff dołączy do Demokratycznej Reprezentantki Katie Porter, 49 lat Ogłosiła bieg W tym miesiącu i 76-letnia Barbara Lee, która Powiedział kolegom Chce kandydować do Senatu. Kalifornia jest silnie demokratyczna i wykorzystuje wielopartyjny system podstawowy, w którym dwóch najlepszych kandydatów przechodzi do wyborów powszechnych, niezależnie od przynależności partyjnej.

READ  Docelowe przychody w czwartym kwartale przewyższają szacunki, dyrektor generalny zachowuje ostrożność w związku ze zmianami w wydatkach konsumentów

Feinstein, były burmistrz San Francisco, został wybrany do Senatu w 1992 r. pośród oburzenia senatorek z powodu Anity Hill, która została oskarżona o molestowanie seksualne, gdy Clarence Thomas był nominowany na sędziego Sądu Najwyższego. Tomasz zaprzeczył zarzutom.

Jako najstarsza senator Feinstein przez lata odrzucała pytania dotyczące jej wieku i zdolności do służby, ale w ostatnich latach zrezygnowała z kilku kluczowych ról. Zrezygnował z funkcji najwyższego demokraty w Senackiej Komisji Sądownictwa przed 117. Kongresem. W ubiegłym roku Feinstein odmówił rozważenia objęcia funkcji proprektora Senatu, który tradycyjnie przypada senatorowi seniorowi partii rządzącej i trzeciemu w kolejce po prezydenturze. Zamiast tego rolę odegrał sen. Patty poszła do Murraya (D-Wash.).

Jeśli Feinstein ustąpi przed końcem swojej kadencji, gubernator Kalifornii Gavin Newsom (D) powiedział, że mianuje na to stanowisko czarną kobietę.

„Mamy na myśli wiele nazwisk, a odpowiedź brzmi tak” – powiedział zapytany w „The ReidOut” MSNBC w 2021 roku, czy by to zrobił.

Kamala D. z Kalifornii. Odkąd Harris zrezygnował z funkcji wiceprezydenta, w Senacie nie było czarnych kobiet. Newsom wyznaczył Padillę na miejsce Harrisa, czyniąc go pierwszym latynoskim senatorem reprezentującym Kalifornię.

Wyścig o fotel Feinsteina będzie konkurencyjny i kosztowny, niezależnie od tego, czy Feinstein ubiega się o reelekcję. Najnowszy — poinformowała Centralna Komisja Wyborcza Schiff miał fundusz kampanii w wysokości 20,6 miliona dolarów. Porter miał 7,7 miliona dolarów w gotówce, a Lee 54 940 dolarów.

Dylan Wells przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *