Przedszkole w gminie Rybno – nowe sale już gotowe. Będzie jeszcze plac zabaw

0
64

Projekt „Przedszkole na medal” pozwolił na uzyskanie funduszy dla przedszkola w gminie Rybno. Otrzymana kwota wraz z wkładem własnym gminy została przeznaczona na remont oraz doposażenie sal dla dzieci.

W ramach otrzymanego dofinansowania  projektu „Przedszkole na medal” – rozwój edukacji przedszkolnej w gminie Rybno utworzono 20 nowych miejsc dla dzieci od 3-ego roku życia. W ramach tych środków wyremontowano salę przedszkolną oraz wyposażono ją w meble, a także zakupiono wyposażenie przedszkolne, pomoce dydaktyczne oraz to co dla dzieci bardzo ważne – nowe zabawki.

– Wsparcie w projekcie otrzymali również nauczyciele poprzez udział w szkoleniach. Dla dzieci zorganizowano dodatkowe zajęcia. Udało nam się pozyskać dofinansowanie w kwocie około 300 tys. zł, dodatkowo gmina na wkład własny przeznaczyła 70 tys. zł.                             Uważam, że nauka jest bardzo ważnym elementem w gminie, dlatego starania o środki na jej rozwój są bardzo ważne. Wspólnie z Radą będziemy systematycznie starali się o uzyskanie dodatkowych środków i poprawę jakości naszego szkolnictwa. Dodatkowo zostaną wyremontowane łazienki oraz powstanie plac zabaw ale to jeszcze przed nami.              Dziękuję bardzo wszystkim którzy przyczynili się do pozyskania tego dofinansowania. Dziękuję pracownikom szkoły, którzy pomagali w stworzeniu projektu i go wspierali. Dziękuję pani Magdzie Katarzynie Gil, pracowniom urzędu, radnym oraz każdemu kto przyczynił się do otrzymania tego dofinansowania. Bardzo się cieszę, że możemy poprawić komfort nauki – mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

.