Przedszkole z Rybna

0
106

dsc02477

Urodziny marchewki

3 listopada dzieci z przedszkola w Rybnie z grupy ,,Krasnale” i  ,,Sowy” obchodziły ,,Urodziny Marchewki”, które stały się już naszą przedszkolną tradycją. Gościem specjalnym była Ciocia Marchewka, która przygotowała dla dzieci wiele ciekawych i atrakcyjnych zadań. Podczas quizu marchewkowego dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat wartości odżywczych marchewki. Bardzo szybko odnalazły marchewki w zaczarowanym ogrodzie. Pięknie pląsały w marchewkowym tańcu. Nawet przedszkolne niejadki poradziły sobie z zadaniem w którym chrupały marchewki na czas. Dużo radości sprawiło dzieciom rzucanie marchewką do celu jak również bieg z marchewką slalomem. Najwięcej jednak pisków i radości sprawiła zabawa z chustą animacyjną  Klanza. Ale najciekawsze zadanie wciąż było przed dziećmi. Z przyniesionych marchewek przedszkolaki  z pomocą nauczyciela wykonały sok marchewkowo-jabłkowy. Każde dziecko miało okazję zobaczyć  jak prosto można zrobić pyszny i zdrowy sok. Na zakończenie jak to na urodzinach zwykle bywa, przyszedł czas na tort,  wyjątkowy bo marchewkowy i odśpiewanie ,,100 lat” solenizantce. Po śpiewie i tańcu dzieci próbowały jak smakuje przygotowane przez rodziców ciasto marchewkowe i tort, a także piły sok marchewkowo-jabłkowy. To był wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Było wesoło, smacznie, zdrowo i bardzo, bardzo marchewkowo.

Urodziny przygotowały: A. Sitkiewicz, D. Jeznach, M. Stańczyk.

Święto dyni w przedszkolu

W piątek 28 października dzieci z naszego przedszkola z grupy ,,Sowy”  i  ,,Krasnale” obchodziły Święto Dyni. Niektóre dzieci ubrane były na pomarańczowo i na ten czas przedszkole zamieniło się w dyniową krainę. Dzieci spotkały się wspólnie w sali ,,Sówek”, gdzie zostały zapoznane z pochodzeniem i właściwościami odżywczymi dyni.

Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie potrawy można wykonać z użyciem tego „pomarańczowego” warzywa.  Najmłodsi wzięli udział w licznych zabawach, grach i konkursach w których królowała dynia. Pomysł przygotowania Święta Dyni był znakomitą odpowiedzią na podzielone opinie dotyczące Święta Halloween. Zamiast czarownic, pajęczyn i duchów postawiono na luźną, wesołą zabawę o pomarańczowym zabarwieniu.

D. Jeznach, A. Sitkiewicz

Zespół Szkół w Rybnie