Przegląd piosenki profilaktycznej „Wszystko zaczyna się od słów”

0
32

To już trzecia edycja akcji profilaktycznej „Zanim się wkręcisz”. W poprzednich dwóch brali udział tylko uczniowie gminy Brochów. W tegorocznym przeglądzie piosenki profilaktycznej zaprezentowali się również uczniowie z gminy Rybno.

W czasach niebezpiecznego i często spotykanego hejtu, zwłaszcza internetowego, wójtowie tych gmin, ośrodki pomocy społecznej i Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie za główny cel postawili sobie pokazanie, jakie skutki może nieść mowa nienawiści. Podkreślali, że każdy komentarz zamieszczany przez internautów, zawsze powinien cechować się tolerancją i poszanowaniem godności innych osób.

Konkurs na piosenkę profilaktyczną, który w tym roku odbył się pod nazwą „Wszystko zaczyna się od słów” skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas IV – VIII, a także klas gimnazjalnych.

Przegląd rozpoczął się punktualnie o 12:00 w sali koncertowej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia. Teksty zaprezentowanych utworów były pisane przez uczniów pod nadzorem ich opiekunów.

Po występach,  jury miało ogromne trudności z wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ poziom wykonania i zaangażowania uczestników konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. W czasie oczekiwania na wyniki, swoje zdolności wokalne zaprezentowało czterech uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

Pierwsze miejsce w przeglądzie piosenki profilaktycznej zajęli uczniowie klas VIII a i VIII b Zespołu Szkół w Rybnie z piosenką „Mądry wybór”.

Drugie miejsce zdobyły uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej w Brochowie, natomiast trzecie należy do dziewcząt z klasy VI Szkoły Podstawowej w Śladowie.

Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy VIII Szkoły Podstawowej w Brochowie.

Partnerami akcji były Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Rybno i Brochów, Sochaczewskie Centrum Kultury, pizzeria Da Grasso oraz Fabryka Formy Centrum Rekreacji i Odnowy.

Gratulujemy zwycięzcom!

mł. asp. Agnieszka Dzik

.