Przetargi na przebudowy dróg w gminie Sochaczew – inwestycje idą jak burza

0
36

Zadania jakie obecnie zostały podjęte i są realizowane w gminie Sochaczew to między innymi, przetargi dotyczące remontów dróg. Dotyczą one miejscowości w Janaszówku, Kuznocinie czy też Mokasie oraz Sielicach.

Przetarg ogłoszony na przebudowę drogi w Janaszówku został zakończony. Do procedury przystąpiły dwie firmy, korzystniejszą ofertę złożyła firma Rydmar z ceną 127 000,600 zł. Kolejną drogą gminną do remontu jest droga w Kuznocine, na którą rada przeznaczy 138 tys. zł.

Gmina Sochaczew wyłoniła w wyniku przetargu wykonawcę przebudowy drogi gminnej w miejscowości Mokas. Za kwotę 126 tys. zł, zostaną wykonane prace poprawiające jakość nawierzchni. To jednak nie koniec inwestycji jakie mają miejsce w gminie Sochaczew.

Urząd podpisał umowę na przebudowę drogi w miejscowości Janówek, Andrzejów Duranowski, Duranów oraz Sielice. Koszt zadania to 349 tys. zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Rydmar.

Znany jest także wykonawca przebudowy drogi w Kożuszkach Parcel, którą Rada Gminy Sochaczew wspiera funduszami, a pozostałe środki przekazane zostały w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Za kwotę 898 tys. zł. remontu jednej z bardziej wymagających remontu nawierzchni podejmie się w wyniku wygranego przetargu firma Rydmar.

– Po sesji rady podpisujemy umowę. (…) Będzie nieco zmieniony przebieg drogi w Kożuszkach. Czeka nas dużo pracy w związku z przebudową tego odcinka. Myślę, że na przełomie roku 2019 -2020 uda się zakończyć zadanie. Ta przebudowa to ważna inwestycja. Poprawi się jeden z najgorszych odcinków drogowych na terenie naszej gminy – mówił podczas sesji rady gminy wójt Mirosław Orliński.

Z inwestycji, które zostały już zakończone można wymienić remont odcinka drogi w Kazimierowie. Zadania przetargowe idą bardzo sprawni, co w konsekwencji jest korzystne dla mieszkańców poszczególnych miejscowości i mogą korzystać z odnowionych i bezpieczniejszych dróg.