Przy brzęczyku: Indiana 70, Maryland 60 – Wewnątrz hali

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 70-60 nad Maryland:

Jak to się stało?

Indiana była chętna do rozpoczęcia piątkowego ćwierćfinału turnieju Big Ten Tournament przeciwko Maryland w United Center. Hoosiers trafili swoje pierwsze pięć strzałów iw ciągu pierwszych trzech minut objęli prowadzenie 11:5. Ale Maryland, zdeterminowana, by zwolnić, zaczęła zatrzymywać się, zmuszając IU do gry na połowie kortu. Terps zaczęli trafiać za 3 punkty, gdy IU straciło strzelców obwodowych. Donta Scott trafił szóstą potrójną bramkę Maryland w połowie, co dało wynik 30-22 na 5:32 przed końcem. Jednak Indiana odpowiedziała biegiem 10-4, co sprawiło, że do przerwy był to mecz za dwa punkty. Punktem kulminacyjnym przerwy jest rzut za 3 punkty. Maryland była 6 na 13, a Indiana 1 na 3. Hoosiers pokonali Maryland 20:10 w pierwszych 20 minutach.

Maryland otworzyła drugą połowę z 7-punktową przewagą, 41-34, zanim Indiana odpowiedziała zrywem 12-3 i objęła prowadzenie 46-43 do czasu przerwy dla mediów do lat 12. Hoosiers zmniejszyli prowadzenie do 11 po dwóch rzutach wolnych Trace’a Jacksona-Davisa na 10:31 przed końcem, a następnie trójkę Tamar Bates na 9:36 przed końcem. Terps postawili Hoosiers na prowadzenie 15-0 po trójce Donalda Careya na 9:01 przed końcem. Po tym, jak kubeł Hakeema Harta dał Indianie wynik 54-48, Mike Woodson zrobił lay-up na 8:20 przed końcem. Hoosiers powiększyli prowadzenie do 10 przy stanie 61:51 po ostatniej przerwie dla mediów. Terpsowie osiągnęli sześć punktów przy znakach 3:27 i 2:38, ale Indiana odpowiadała za każdym razem. Jalen Hood-Schifino dał Indianie 9-punktowe prowadzenie na 2:06 przed końcem. Maryland nie zbliży się ani trochę bliżej niż siedem punktów, gdy Hoosiers awansują do półfinału Turnieju Wielkiej Dziesiątki przeciwko Penn State w sobotę.

READ  Firmy VC z Azji Południowo-Wschodniej zostały bardziej dotknięte kryzysem SVB niż startupy

Wyjątkowi artyści

Jackson-Davis prowadził Indianę z 24 punktami, dziewięcioma zbiórkami, siedmioma asystami, czterema zablokowanymi strzałami i trzema przechwytami w 38 minut. Hood-Schifino rozegrał całe 40 minut i zakończył mecz z 19 punktami, sześcioma zbiórkami, trzema blokami i dwoma asystami.

Statystyki, które się wyróżniają

Obrona Indiany utrzymała Maryland do 26 punktów po strzelaniu 8 na 32 w drugiej połowie. W ostatnich 20 minutach Terrapins zdobyli zaledwie 0,839 punktów za posiadanie.

Końcowe indywidualne statystyki IU

Figury bez końcowego tempa

Assembly Call to program po meczu

(Kredyt zdjęciowy: Indiana na BTN na Twitterze)

Zarejestrowany: Turniej Big Ten 2023, Maryland Terrapins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *