Przyjeżdża do nas Centrum Nauki Kopernik!

0
35

20 mobilnych stacji badawczych nazywanych Naukobusami i edukatorzy z mnóstwem zagadek w zanadrzu –  w tym składzie Centrum Nauki Kopernik rusza w Polskę. Dwa dni Naukobus będzie bawił uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, ale uwaga – 15 marca między 16.00 a 18.00 przyjść do „czwórki” i poeksperymentować będzie mógł każdy z nas.

Siadając na wirującym krześle można będzie doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też będzie m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Przygotowany zostanie także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie. 15 i 16 marca Naukobus i wszystkie przywiezionego przez niego urządzenia rozstawione w sali gimnastycznej będzie do dyspozycji uczniów „czwórki”.

15 marca po południu, między 16.00 a 18.00, bawić nauką będą się mogli wszyscy mieszkańcy. Sala gimnastyczna zostanie otwarta dla uczniów z innych szkół i ich rodziców. Zapraszamy!

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. W projekcie weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 miejscowości w całej Polsce.