QB Derek Carr mówi nowe miasto, podejmuje wyzwanie zespołu

LAS VEGAS (AP) — Rozgrywający Derek Carr wygłosił swoje pierwsze publiczne komentarze w czwartek po tym, jak został na ławce. Trener Las Vegas Raiders, Josh McDaniels, powiedział, że jest gotowy na wyzwanie gry w nowym mieście.

„Kiedyś powiedziałem, że gdybym nie był jeźdźcem, byłbym w domu, i miałem to na myśli, ale nigdy nie myślałem, że tak się to skończy”. Carr napisał na Twitterze. „Wciąż mam ten ogień, który płonie we mnie, aby wygrać mistrzostwa. Ogień, którego nikt nie może ugasić; Tylko Bóg. Więc nie mogę się doczekać nowego miasta i nowego zespołu, oni dostaną wszystko, co mam, w każdej sytuacji.

Carr rozpoczął 142 mecze w ciągu dziewięciu sezonów dla Raiders, zapewniając stabilność serii, która przeszła przez 17 początkowych rozgrywających w ciągu 11 lat, zanim została wybrana w drugiej rundzie w 2014 roku.

Carr pomógł poprowadzić Raiders do występów w play-offach w 2016 i 2021 roku i jest właścicielem kilku rekordów drużynowych, w tym większości podań w karierze (35 222) i podań przyziemienia (217). Ale miał też trzecie miejsce pod względem liczby startów jako rozgrywający w erze Super Bowl dla drużyny, która nie wygrała meczu barażowego.

Carr miał problemy w swoim pierwszym roku pod wodzą McDanielsa, dodając do ofensywy gwiazdę odbierającą i bliskiego przyjaciela Davante Adamsa, ale został umieszczony na ławce rezerwowych na dwa tygodnie przed końcem sezonu zasadniczego.

Od swojego debiutanckiego sezonu w 2017 roku Carr odnotował najniższy procent ukończenia (60,6%) i procent podań (86,3) oraz najwyższy procent przechwytów (2,8%) i najniższe jardy na próbę (7,0).

To ostatecznie doprowadziło do decyzji McDanielsa i dyrektora generalnego pierwszego roku, Dave’a Zieglera, o odejściu z Carra w niecały rok po podpisaniu z nim kontraktu na trzyletnie przedłużenie. 120,5 miliona dolarów.

READ  Heat prowadzi w serii 2: 0 nad Celtics w finale Konferencji Wschodniej: jak intensywność Miami pokonała Boston

Umowa podpisana w kwietniu ubiegłego roku daje Carrowi 5 milionów dolarów do 2022 roku, ale daje Las Vegas w tym sezonie. Raiders mają czas do 15 lutego, aby zwolnić Carra lub jego wynagrodzenie w wysokości 32,9 miliona dolarów za 2023 rok i 7,5 miliona dolarów z jego 41,9 miliona dolarów wynagrodzenia za 2024 rok będzie gwarantowane.

Raiders mogą spróbować osiągnąć porozumienie w sprawie wymiany za Carra przed upływem tego terminu, ale umowa nie może zostać sfinalizowana, dopóki nowy rok ligowy nie rozpocznie się 15 marca. Niezależnie od tego, który zespół otrzyma samochód, przejmie pozostałą część kontraktu. Obejmuje to gwarantowane 41,2 miliona dolarów na lata 2023-24 i niegwarantowane wynagrodzenie na rok 2025.

Carr ma w kontrakcie klauzulę zakazu handlu, która daje mu kontrolę nad celem. To pochłonęłoby 5,6 miliona dolarów z limitu wynagrodzeń z 2023 roku i zaoszczędziłoby ponad 29 milionów dolarów, potencjalnie zmuszając Raiders do wycięcia go.

„Kadencja Dereka w Raiders dobiegła końca” – powiedział Tim Younger, agent Carra. Opublikowane na Twitterze. „Relacje się kończą, ale tak jak tutaj, skarbnica wspomnień i przyjaźni, z bardzo szczególną więzią z jego fanami. Te nigdy się nie kończą.

„Zespoły nadal szukają graczy franczyzowych, którzy całkowicie się zainwestują, może nawet do granic możliwości, tak jak Derek robił to przez dekadę. To jego prawdziwe dziedzictwo bardziej niż wiele rekordów drużynowych, które posiada”.

Carr podziękował fanom i organizacji w Las Vegas i Oakland.

„Szczególnie trudno jest się pożegnać, ponieważ mogę szczerze powiedzieć, że każdego dnia, w sezonie i poza sezonem, dawałem wam (fanom) wszystko, co miałem” – napisał Carr. „Z pewnością nie było idealnie, ale mam nadzieję, że jako fani Raidera pozostawiłem po sobie wspaniałe wspomnienia”.

___

READ  Branża streamingowa złamała drabinę, mówią uderzający hollywoodzcy pisarze

AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl i https://twitter.com/AP_NFL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *