Rada DC próbuje wycofać poprawki do kodeksu karnego przed głosowaniem w Senacie

Prezydent Demokratycznej Rady DC Phil Mendelson powiedział na konferencji prasowej, że cofnął zmiany wprowadzone w kodeksie karnym DC. Prezydent Joe Biden powiedział w zeszłym tygodniu, że nie zawetuje rezolucji Kongresu o skróceniu odnowień, po tym jak Izba przyjęła w zeszłym miesiącu środek, który unieważniłby zmiany, a Senat ma zatwierdzić przepisy w tym tygodniu. Środek ten wymaga jedynie zwykłej większości w Senacie, a kilku demokratycznych senatorów zadeklarowało, że będzie za nim głosować.

„To jasne, że Kongres chce unieważnić to prawo” – powiedział dziennikarzom Mendelson.

Na osobnej konferencji prasowej w poniedziałek burmistrz DC Muriel Bowser powiedziała, że ​​chce, aby głosowanie w Senacie nie miało miejsca, zanim rada odrzuci decyzję w sprawie reformy legislacyjnej.

„Byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby referendum się nie odbyło”, powiedział o swoich rozmowach z Mendelssohnem, kończąc je stwierdzeniem: „Nie jestem pewien, czy to jest praktycznie możliwe”.

To, czy Mendelssohn mógł to zrobić, jest dyskusyjne. Zapytany, czy Rada Miejska wycofała wcześniej projekt ustawy, Mendelson powiedział: „Nie widzę precedensu”, ale argumentował, że nie ma przepisu prawnego przeciwko jego wycofaniu.

„Nie można zatrzymać tego, co robię” – powiedział.

Nie było od razu jasne, czy rada DC może cofnąć prawo, które wielu w Kongresie określiło jako podejście „miękkie wobec przestępczości”.

„Wiadomości są poza naszą kontrolą, a wiadomości są wysyłane przez Republikanów, którzy chcą w przyszłym roku prowadzić kampanię przeciwko Demokratom” – powiedział Mendelson.

9 lutego Izba przegłosowała stosunkiem głosów 250-173, a 31 Demokratów z Izby Reprezentantów dołączyło do Republikanów, aby dokonać przeglądu rządowego prawa karnego DC. Głosowanie w Senacie spodziewane jest w tym tygodniu.

„Jeśli Republikanie chcą kontynuować głosowanie, będzie to puste głosowanie, ponieważ nie ma ich przed nimi” – przekonywał Mendelson.

Mendelson powiedział, że akcja Kongresu nie wpłynie na sposób, w jaki D.C. podchodzi do kwestii miejskich.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: aktualizacje na żywo - The New York Times

„Nie planuję kolonoskopii. „Postawmy sprawę jasno, nie planuję zakładać gorącej linii do przywódców republikanów w Izbie Reprezentantów i Senacie i dzwonić do nich co tydzień i prosić o pozwolenie na pójście naprzód” – powiedział Mendelson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *