Rajd Niepodległości na czterech kółkach. Czekamy na chętnych!

0
142

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejszy i najpiękniejszy wyraz przywiązania do Ojczyzny i pamięci o Jej Bohaterach. 11 listopada możemy zostać w domach, iść na uroczysty obiad, pomodlić się za poległych, złożyć kwiaty w miejscach pamięci. Ale możemy też wsiąść do samochodu i wziąć udział w wyjątkowym rajdzie.

Powiat Płocki we współpracy z Groszek OFF ROAD i Gminą Bodzanów, która będzie gospodarzem imprezy, postanowił zorganizować w tym roku obchody inne niż wszystkie. Patriotyczne, czczące pamięć o Bohaterach, a jednocześnie z elementami zabawy i zapewniające wysoką dawkę adrenaliny. Dla młodszych i starszych, kobiet, mężczyzn i dzieci, mieszkańców Powiatu Płockiego i gości. Słowem – dla wszystkich chętnych.

Wszystko rozpocznie się w sobotni poranek 11 listopada, w Bodzanowie. Biuro zawodów będzie się mieściło przy ul. Bankowej 7 i otworzy się o godz. 7 rano. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest sprawny samochód, oczywiście może w nim jechać cała rodzina, przyjaciele, znajomi etc. Marka samochodu nie ma znaczenia, nie będzie w tym przypadku żadnej rywalizacji, chodzi po prostu o miłe i jednocześnie pouczające spędzenie świątecznego czasu.

Do pokonania będzie kilkadziesiąt kilometrów przez gminy Bodzanów, Bulkowo, Małą Wieś, Radzanowo i Wyszogród. Partnerem imprezy zostało też Muzeum Wisły w Wyszogrodzie, które przygotowało dla gości niecodzienne atrakcje. Podczas przemierzania trasy rajdu uczestnicy będą odwiedzać miejsca pamięci związane z walkami o niepodległość i historią regionu. Wcześniej, podczas rejestracji, otrzymają książkę z zadaniami do wykonania w każdym odwiedzanym miejscu. Szykuje się więc bardzo ciekawa lekcja historii w terenie. Zadania będą bowiem związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Powrót do bazy planuje się pomiędzy godz. 16 a 16.30. Na każdego będzie czekał ciepły posiłek, nie zabraknie także integracyjnego ogniska, przy którym śpiewane będą patriotyczne pieśni.

Zapisy przyjmowane są do 6 listopada do godz. 24 pod numerem telefonu 503 178 097 (prośba o wysłanie SMS-a), można też pisać na adres mailowy wojjanowski@wp.plW zgłoszeniu trzeba podać imię i nazwisko osoby kierującej autem, markę pojazdu oraz liczbę osób w samochodzie. Dla osób, które chcą skorzystać z zaproszenia Starosty Płockiego i w taki sposób spędzić ten wyjątkowy dzień – w gronie rodziny czy przyjaciół, bez rywalizacji, na spokojnie – udział w rajdzie jest bezpłatny.

Można też, w ramach rajdu, wziąć udział w terenowej, fascynującej rywalizacji aut 4×4 (czyli prawdziwych ryczących kolosów). Trasa rajdu będzie w tym przypadku trudniejsza, przygotowana do niecodziennych możliwości tych aut. Punktem wspólnym będą zadania wykonywane w miejscach pamięci. Zgłoszenia – tą samą drogą, co dla „zwykłych” uczestników – przyjmowane są również do 6 listopada do godz. 24, szczegóły dostępne są na Facebooku (profil „Operacja Rajd Niepodległości”).

Ale to jeszcze nie wszystko. W tym samym czasie, na tej samej trasie, odbędzie się również Klasyczny Rajd Niepodległości – impreza realizowana we współpracy z Classic Cars Poland. Mogą w niej wziąć udział posiadacze starych aut z duszą. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach – auta do 1985 roku oraz roczniki od 1985 do 1995 roku. Przy zgłoszeniu – w wiadomości na Facebooku lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: klasyczne.pl@gmail.com  – trzeba podać markę auta, rok produkcji, liczbę osób w samochodzie. Szczegóły na Facebooku – profil „Klasyczny Rajd Niepodległości.