RC Orkan najbardziej medialną drużyną w Polsce!

0
54

Aż cztery razy w rundzie wiosennej rugbiści Orkana Sochaczew będą obecni w telewizyjnych transmisjach z meczów Ekstraligi Rugby. Do tego trzykrotnie będzie można ich obejrzeć w transmisjach na YouTube. Dzięki temu Orkan będzie najbardziej medialną drużyną rozgrywek Ekstraligi. Kibice i sponsorzy mają się z czego cieszyć!

Kibice rugby będą mieli wiosną naprawdę dużo powodów do zadowolenia. Rada Ekstraligi podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu projektu „Ekstraliga Rugby w Polsacie Sport” oraz o stworzeniu własnego kanału na YouTube, w którym będą pokazywane mecze z potencjałem, a nie mieszczą się jeszcze w telewizyjnej ramówce. W sumie aż 22 spotkania będzie można obejrzeć na żywo – w telewizji lub Internecie. Co ważne – transmisje mają być ułożone tak, by ze sobą nie kolidowały.

To świetne wiadomości dla całego polskiego rugby. Kluby Ekstraligi podjęły decyzję o rozwoju projektu telewizyjnego jednogłośnie. Widać, że wszyscy rozumieją, że to jedyna droga do rozwoju naszej dyscypliny. Cieszę się, że Orkan jest jednym z liderów tego projektu i to pod każdym względem. To dwa jesienne mecze sochaczewskiej drużyny – z Budowlanymi Lublin oraz Skrą Warszawa miały najwyższą oglądalność ze wszystkich spotkań Ekstraligi pokazywanych przez Polsat Sport Fight. Podobnie było z transmisjami pozostałych meczów na naszym profilu na Facebooku. Do tego trzeba dodać najwyższą w lidze frekwencję na trybunach, dochodzącą do tysiąca kibiców na każdym domowym meczu. Ba, na wyjazdach też mieliśmy najliczniejszą i najgłośniejszą ekipę fanów. W Warszawie w meczu ze Skrą to nasi kibice stanowili większość na trybunach – mówi wiceprezes RC Orkan Robert Małolepszy, który jest jednym z liderów telewizyjnego projektu Ekstraligi.

Bardzo naszym kibicom dziękujemy za to, że nie tylko tłumnie zasiadali na trybunach, ale też przed telewizorami. Cieszymy się, że RC Orkan promuje miasto Sochaczew w całej Polsce i Europie, bo dzięki transmisjom w Polsacie Sport Fight, a potem w Ipla.TV nasze mecze może obejrzeć każdy kibic, nawet za granicami Polski – dodaje prezes RC Orkan Mieczysław Głuchowski.

Wiosną będzie nas dużo zarówno w telewizji, jak i w Internecie. Mam nadzieję, że docenią to nie tylko kibice, ale też nasi sponsorzy. Orkan staje się marką, która daje realne szanse promocji firm związanych z klubem. Zrobiliśmy profesjonalne badania dotyczące wartości medialnej marek sponsorujących RC. I tylko z dwóch telewizyjnych meczów wyszły naprawdę wielkie liczby. Łączna wartość reklamy, jaką daliśmy naszym partnerom dzięki transmisjom w Polsacie Sport to 358 tysięcy złotych. Liczba ekspozycji logotypów sponsorskich sięgnęła niemal 10 000. A przecież do tego trzeba doliczyć transmisje w internecie, promocję w Radio Sochaczew, akcje marketingowe, artykuły prasowe – dodaje trener i menedżer RC Orkan, Maciej Brażuk.

Wiosną będziemy aż cztery razy w telewizji. Trzy razy będą to mecze na naszym stadionie, raz Polsat Sport Fight pokaże nasze starcie wyjazdowe (z Juvenią – przyp. red). Do tego dojdą trzy mecze w kanale YouTube. Orkan będzie najbardziej medialną marką rugby w Polsce. Nasi sponsorzy – aktualni i mam nadzieję przyszli, będą zadowoleni – uważa Robert Małolepszy.

Cały czas szukamy nowych partnerów. Zapraszamy do współpracy każdą firmę. Z nami warto po prostu być. Finalizujemy rozmowy z naszymi dotychczasowymi partnerami i z wielką radością mogę już dziś powiedzieć, że zdecydowana większość zostaje z nami na przyszły sezon. Oczywiście najważniejszym sponsorem pozostaje Miasto Sochaczew, ale z dumą mogę dodać, że procentowy udział partnerów prywatnych w naszym budżecie rośnie z roku na rok, co pokazuje, że strategia budowy silnego, zdrowego nie tylko sportowo, ale też ekonomicznie klubu przynosi efekty. Ale nie możemy zasypiać gruszek w popiele. Rywale też się rozwijają. Budowlani Lublin, czyli nasz pierwszy, wiosenny rywal właśnie podpisali wielką, pięcioletnią umowę ze sponsorem tytularnym – kończy Mieczysław Głuchowski.

Plan transmisji meczów Orkana z Ekstraligi Rugby
XI kolejka (14/15.03)
RC Orkan Sochaczew – RC Arka Gdynia (Polsat Sport Fight)
XII kolejka – (4/5.04)
RzKS Juvenia Kraków – RC Orkan Sochaczew (Polsat Sport Fight)
XIV kolejka –  (2/3.05)
RC Lechia Gdańsk – RC Orkan Sochaczew (kanał „Ekstraliga Rugby” na YT)
XV kolejka – (9/10.05)
RC Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot (Polsat Sport Fight)
XVI kolejka – (16/17.05)
Master Pharm Rugby Łódź – RC Orkan Sochaczew (kanał „Ekstraliga Rugby” na YT)
XVII kolejka (23/24.05)
RC Orkan Sochaczew – Awenta Pogoń Siedlce  (kanał „Ekstraliga Rugby” na YT)
XVIII kolejka (30/31.05)
RC Orkan Sochaczew – OKS Skra Warszawa (Polsat Sport Fight)