RC Orkan Sochaczew. Sezon zakończyli porażką

0
28

Rugby

Ostatni mecz tegorocznego sezonu Ekstraligi seniorzy RC Orkan Sochaczew rozegrali przy ul. Warszawskiej podczas Dni Sochaczewa, w niedzielę 12 czerwca. Ulegli w nim drużynie Pogoni Siedlce. 

Było to otwarte spotkanie, które mogło się podobać kibicom zgromadzonym na sochaczewskiej „Maracanie”. Obie drużyny nastawiły się na zdobywanie punktów, mniej uwagi poświęcali za to w obronie. Już w 4. minucie goście po przyłożeniu i celnym podwyższeniu otworzyli wynik. Cztery minuty później, z ok. 30 metrów, pewnym kopnięciem Tomasz Gasik zdobył trzy punkty z rzutu karnego. Po doskonałej indywidualnej akcji Tomasza Malesy jajowata piłka dotarła do Mateusza Plichty. „Rysiek” popędził, położył ją na prawym skrzydle i Orkan wyszedł na prowadzenie 8:7.

W 20. minucie siedlczanie ponownie przeprowadzili składną akcję, po której mogli dopisać na swoje konto kolejne siedem zdobytych punktów. Dziewięć minut później, po udanym maulu, Kamil Palasik wpadł z piłką w pole punktowe. Dwa oczka z podwyższenia dołożył Bogdan Wróbel i sochaczewianie ponownie wyszli na prowadzenie 15:14. Należy dodać, że trener Orkana pojawił się na boisku po urazie Mateusza Plichty. Ten, po szarży rywali, długo nie podnosił się z murawy, lecz ostatecznie, po udzieleniu mu pomocy medycznej, przy oklaskach kibiców powrócił na boisko. Siedlczanie do przerwy jeszcze dwukrotnie zdołali zanieść piłkę za bramkę gospodarzy i pierwsze 40 minut zakończyło się wynikiem 15:28.

Po 10 minutach od rozpoczęcia drugiej części meczu Pogoń zwiększyła swoją przewagę punktową. W 57. minucie Maciej Brażuk złapał piłkę po aucie i wykorzystując swoje doświadczenie, bez przekazywania jej kolegom z drużyny, położył ją na polu punktowym rywali. Niestety, były to ostatnie punkty zdobyte przez Orkan w tym meczu, podczas gdy gościom udało się jeszcze dwukrotnie podwyższyć wynik.

Orkan zakończył sezon, podobnie jak w ubiegłych latach, na szóstym miejscu w tabeli i utrzymał się w Ekstralidze. Kiedy rozpocznie się przyszły sezon? Tego póki co nie wiadomo. Wszystko zależy od decyzji PZR. Najprawdopodobniej mecze Ekstraligi powrócą na boiska dopiero wiosną 2017 roku, a rozgrywki będą się odbywać, tak jak przed laty, w systemie wiosna-jesień. Jesienią tego roku zobaczymy za to zmagania seniorów w meczach Pucharu Polski.

RC Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce 20:45 (15:28)
punkty: M. Plichta 5, Palasik 5, Brażuk 5,
Gasik 3, Wróbel 2
Skład Orkana: Jakub Młyńczak, Mateusz Popiołek, Tomasz Gasik, Tomasz Malesa, Filip Wielgosz, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Piotr Wawrzyńczak, Damian Paluch, Kamil Palasik (Damian Szałaj), Maciej Brażuk (Bogdan Wróbel), Kamil Dudkowski, Paweł Chojnacki, Wiktor Dobrowolski, Kamil Kościelewski.

„Ziemia Sochaczewska”