Punkty Orkan: Kępa 12 (p, 2pd, 1k), Budnik 5, Gasik 5. Juvenia: Bryl 11 (1 p, 3K), Jurczyński 5, Botha 5, Canizales 1.

Bagaturia, Gadomski, Jelia, Niemyjski, Brażuk, Misiak, Mroziński, Pawłowski, Pętlak, Kępa, Szwarc, Fursenko, Budnik, Mechecki, M. Krzesniak.
Zmiany: Polakowski, Dobrowolski, Markiewicz, Barakava, Dobijanski, Gasik, Gołębiewski, Syperek, Pszyk, Jopert, Siemaszko, Van der Wezthuizen, Krawiec, O Neil, Dorywalski, Steyn, Janik, Brył, Koruziewicz, Jurczyński, Botha, Janeczko, Canizales,

Zmiany: Głowacki, Słaby. Canizales, Brynski, Wieczorkiewicz, Gołębiewski, Filar.

Sędzia Dominik Jastrzębski.

Przegrali dwoma punktami

Mecz ten z pewnością przyniósł wiele emocji i był atrakcyjnym widowiskiem dla kibiców. Rugbiści Orkana Sochaczew, nie zdołali utrzymać przewagi do końca meczu i w trzeciej kolejce ekstraligi przegrali minimalnie z Juvenią Kraków 26:24. Spotkanie rozegrano w sobotę 14 września w Chodakowie.

Gospodarze zaczęli mecz wyśmienicie. Już w pierwszej akcji, po kopie i przegrupowaniu, piłka w okolicach 22 metra trafiła w ręce Michała Kępy, który poprzedził na pole punktowe i położył ją między słupami. Podwyższenie było formalnością. Kwadrans później, Michał Kępa, którego trener Jakub Seklecki wystawił w tym meczu na pozycji 10, zamienił rzut karny na kolejne trzy punkty i Orkan prowadził 10:0.

Krakowskie „Smoki”, wzmocnione przed początkiem tego sezonu m.in. czterema zawodnikami z Republiki Południowej Afryki, wzięły się do odrabiania strat. Dwa celne karne i jedno przyłożenie sprawiło, że Juvenia dogoniła Orkan i w 33. minucie ekipa z Małopolski wyszła na prowadzenie 11:10. Jeszcze przed przerwą, dzięki przyłożeniu Michała Szwarca i kolejnym celnym kopie na słupy Kępy, Orkan zdobył siedem punktów – mógł trzy więcej, ale tuż przed przerwą sochaczewski łącznik ataku spudłował z karnego.

Pierwsze minuty drugiej połowy to ostry napór gości. Sochaczewscy rycerze skutecznie się bronili. Ożywienie do gry wniosło wejście na boisko, po dłuższej przerwie, Tomasza Gasika, który był autorem trzeciego przyłożenia dla Orkana. Sochaczewianie na kwadrans przed końcem prowadzili 24:11. Niestety, wspomniany Tomasz Gasik w 66. minucie, podczas akcji punktowej Juvenii, za przewinienie na zawodniku z Krakowa otrzymał od sędziego żółtą kartkę i przez 10 minut Orkan musiał się bronić w osłabieniu. Goście wykorzystali okazje i gonili wynik. W 75. minucie Orkan miał już tylko jeden punkt przewagi. Chwilę później, już w doliczonym czasie gry, gdy arbiter pokazywał korzyść dla drużyny z Krakowa, po przerwanej akcji goście zgłosili próbę rzutu karnego. Trafili i objęli prowadzenie 26:24. Orkan miał trzy minuty na odrobienie strat, jednak sochaczewskim rycerzom nie udało się już przedrzeć na pole punktowe rywali. Na pocieszenie pozostał naszej drużynie defensywny punkt bonusowy dopisany do ligowej tabeli.

Po meczu odbyła się krótka konferencja prasowa z udziałem trenerów i kapitanów obu drużyn. Przedstawiciele Juvenii zapytani o najlepszego zawodnika spotkania w drużynie Orkana wskazali na debiutującego w tym sezonie w drużynie seniorów Michała Szwarca.

– Było to bardzo trudne i wyrównane spotkanie. Spodziewaliśmy się, że Juvenia będzie wymagającym przeciwnikiem. Szkoda, bo byliśmy blisko zwycięstwa. Gratuluje drużynie z Krakowa, która dogoniła nas punktowo w drugiej połowie – komentował trener RCO, Jakub Seklecki.

– Dzisiejszy mecz tylko potwierdza to jak liga się wyrównała, przy jednoczesnym wzroście poziomu rugby w Polsce. Dziękuje kibicom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje dzisiejszego spotkania – dodawał kapitan i menadżer Orkana, Maciej Brażuk.

Teraz drużynę „piętnastek” czeka chwila przerwy w rozgrywkach ekstraligi. W przyszły weekend sochaczewska ekipa zagra w pierwszym w tym sezonie turnieju Grand Prix Polski w rugby 7. Z kolei za dwa tygodnie, w IV kolejce, po wycofaniu się KS Budowlanych Łódź i przez to nieparzystej liczbie drużyn w rozgrywkach ligowych, Orkan będzie pauzował. Kolejny mecz sochaczewscy rugbiści zagrają w Chodakowie w pierwszy weekend października. Tym razem podejmą Lechię Gdańsk.

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 24:26 (17:11)
Punkty Orkan: Michał Kępa 14, Michał Szwarc 5, Tomasz Gasik 5