Powiatowy Konkurs Recytatorski – Najpiękniejsze wiersze na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

0
43

7 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niepodległościowej pod hasłem Od Tadeusza Kościuszki do Józefa Piłsudskiego”. Organizowany w naszej bibliotece od kilku lat konkurs „Jeden najpiękniejszy wiersz” w roku 2018 wpisał się w tak ważne dla każdego z nas obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas VI – VIII szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz osób dorosłych. W wydarzeniu wzięły udział także poeci z sochaczewskiego Stowarzyszenia Wieczorów Literackich „Atut”.

Komisja konkursowa w składzie: Barbara Sobkowicz, pedagog, polonistka, animatorka życia kulturalnego w Sochaczewie, Izabela Nalej, pedagog, historyk, animator kultury, Barbara Bronicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie wysłuchała 70 wystąpień uczestników reprezentujących miasto Sochaczew oraz gminy powiatu sochaczewskiego. Oceniając recytację  komisja brała pod uwagę przede wszystkim: opanowanie pamięciowe, zrozumienie zawartych  w utworach treści i emocji oraz odpowiednie ich przekazanie, dobór repertuaru odpowiadający predyspozycjom recytującego, dykcję i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:         

W kategorii :  uczniowie  szkół podstawowych i III klasy gimnazjum

I MIEJSCE (ex.)  – Szkoły Podstawowe

Aleksander Dolota ,  ucz. Szkoły Podstawowej w Brochowie

I MIEJSCE (ex) – Gimnazjum – Aleksandra Sobota, Szkoła Podstawowa w Teresinie

II MIEJSCE

Dawid Błaszczyk ,  ucz. Szkoły Podstawowej Nr 7 w Sochaczewie

III MIEJSCE

Agata Mikołajczyk,  ucz. Szkoły Podstawowej w Brzozowie 

 

W kategorii szkół średnich

I MIEJSCE 

Marta Sendal , ucz. Prywatnego Liceum s. Niepokalanek w Szymanowie

II  MIEJSCE 

Marta Marciniak , ucz. Prywatnego Liceum s. Niepokalanek w Szymanowie

W kategorii osób dorosłych za  recytację nagrodę otrzymuje Maryla Wasiak oraz za wiersz własnego autorstwa Apolonia Lato.

Nagrody dla laureatów ufundowało Miasto Sochaczew. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Mundurowy Zespół Wokalno-Instrumentalny PATRIA.