REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

0
28

W Zespole Szkół w Teresinie ostanie dni minęły w niezwykłej atmosferze. Czas rekolekcji pozwala zatrzymać się, wyciszyć, by przeprowadzić rewizję swego życia. Naszym Wyjątkowym Gościem kolejny raz był Pan Jezus. Po wprowadzeniu Ojca Tomasza podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu mieliśmy okazję zobaczyć, jak Jezus spogląda na nas spojrzeniem pełnym miłości i radości, niezależnie od tego skąd wracamy i jacy jesteśmy.
Kolejnymi gośćmi byli Bracia OSP Niepokalanów. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak to jest być Bratem zakonnym i strażakiem jednocześnie. Czym na co dzień zajmują się Bracia, jak wygląda ich „program dnia”, a także o radosnych i trudnych zdarzenia w posłudze strażackiej. Po spotkaniu kilka konkurencji sprawnościowych – zwijanie węża strażackiego, bieg po ławce, ubieranie stroju strażackiego na czas…
Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy IV TLMr i przygotowanej inscenizacji Drogi Krzyżowej w wielkim skupieniu oraz bardziej świadomie uczestniczyliśmy w cierpieniu Jezusa.
Natomiast Misterium o św. Maksymilianie ukazała nam ostatnią drogę jego życia i piękną postawę wytrwania przy swoich ideałach. Na zakończenie wspólna Eucharystia, podczas której w ofierze złożyliśmy listy zawierające prośbę o pomoc w dźwiganiu i przyjęcia codziennego krzyża.
Ziarno zostało zasiane w naszych sercach, czas je pielęgnować i czekać na dobre owoce.

ZST

.