Rekordowe ilości zebranych puszek i makulatury

0
54

Piotr Bogusz ze Szkoły Podstawowe w Janowie zwyciężył w kategorii indywidualnej zbiórki makulatury, zbierając 2144 kg, zaś w kategorii indywidualnej zbiórki puszek aluminiowych zwyciężył Eryk Pszenicki ze Szkoły Podstawowej w Giżycach. Uzbierał on 11 825 sztuk puszek. A wszystko to w ramach XIV już edycji konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych. Rozstrzygnięcie tego powiatowego konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie miało miejsce w miniony wtorek, 28 lutego. 

W tegorocznej XIV edycji konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych wzięło udział 28 placówek oświatowych. W okresie od 3 do 31 października podczas trwania XIV edycji konkursu zebrano 59 100 kg makulatury oraz 105 328 sztuk (1 tona 652 kg) puszek aluminiowych.

Atrakcyjne nagrody i wyróżnienia – te rzeczowe, jak i finansowe, zarówno dla uczniów indywidualnych, ale i klas czy grup przedszkolnych wręczali Tadeusz Głuchowski, wicestarosta oraz Andrzej Grabarek, członek Zarządu Powiatu i Jerzy Królik, dyrektor Wydziału Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego. Nagrody główne ufundowane przez sponsorów wręczali Kinga i Michał Kisielewscy z firmy Eco-Service i Marcin Borek z firmy Remondis – partnerzy konkursu. – Jako wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły uważam, że ten konkurs jest bardzo wychowawczy. Promujemy ekologię i proekologiczne zachowania – mówił po konkursie Tadeusz Głuchowski, wicestarosta. – To prosty sposób na uświadomienie młodzieży, jak ważne jest dbanie o nasze lokalne środowisko. Cieszę się, że już najmłodsi, bo grupy przedszkolne biorą udział w naszych konkursie. Jestem przekonany, że te działania zaowocują w dorosłym życiu a młodzi ludzie będą wiedzieć jak ważne jest zbieranie i odzyskiwanie surowców wtórnych, które po przetworzeniu są dalej wykorzystywane w codziennym życiu. Ta świadomość już w tych dzieciach jest, co pokazuje ogromne zainteresowanie naszym konkursem – mówił wicestarosta.

Za I miejsce zwycięzcy otrzymali rowery, książki, gry i okolicznościowy puchar, za drugie aparat fotograficzny i również książki, gry i puchar. Zgodnie z regulaminem każda ze zwycięskich klas w każdej z kategorii została nagrodzona kwotą 500 zł pochodzącą ze środków Starostwa Powiatowego z przeznaczeniem na wypoczynek i rozrywkę młodzieży.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

zbiórka makulatury

– najlepsza klasa przedszkolna – „Zuchy” z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie – średnia na ucznia 21,8 kg

– najlepsza klasa wśród szkół podstawowych – klasa 0 ze Szkoły Podstawowej w Janowie – średnia na ucznia 129 kg

– najlepsza klasa gimnazjalna – klasa IIB z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie – średnia na ucznia w klasie 47,4 kg.

 

nagrody indywidualne:

I miejsce – Piotr Bogusz – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Janowie z ilością 2144 kg.

II miejsce – Marta Grzelak – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Gawłowie z ilością 1855 kg.

III miejsce – Błażej Gąsiorowski – klasa IIA Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie z ilością 1062 kg.

 

zbiórka puszek aluminiowych:

– najlepsza klasa przedszkolna – „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Sochaczewie – średnia na ucznia 174,6 sztuk

– najlepsza klasa wśród szkół podstawowych – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Giżycach – średnia na ucznia w klasie 927 sztuk

– najlepsza klasa gimnazjalna – klasa IB Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie – średnia na ucznia w klasie 84,6 sztuk

 

nagrody indywidualne:

I miejsce – Eryk Pszenicki – klasa 0 Szkoła Podstawowa w Giżycach z ilością 11 825 sztuk.

II miejsce – Adam Winnicki – klasa II Szkoła Podstawowa w Giżycach z ilością 4184 sztuk.

III miejsce – Kacper Hołuj – klasa V Zespół Szkół w Kozłowie Szlacheckim z ilością 3330

 

Dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów biorących udział w konkursie dokonano zakupu nagród książkowych oraz nagród rzeczowych, natomiast dla dzieci z przedszkoli zakupiono nagrody rzeczowe. Zaznaczyć należy, że według regulaminu nagrody przyznano dzieciom, które zebrały nie mniej niż 50 kg makulatury oraz nie mniej niż 100 sztuk puszek aluminiowych.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.