Riflessi. Wystawa w Rzymie

0
17

Riflessi to tytuł międzynarodowej wystawy w rzymskiej Galerii Arte Borgo, na której spotyka się troje artystów różnych narodowości, używających różnych technik wizualizacji swoich narracji. Konfrontują się opowieściami, które odsłaniają elementy i aspekty indywidualnych doświadczeń i dążeń wyrażając swoje indywidualne poszukiwania językiem sztuki współczesnej. Chwile emocji, które odbijają się i utrwalają na płótnie, to klucz do interpretacji wystawy w Galleria Arte Borgo w Rzymie, której bohaterami są Rosemary Burn, Carmen Lins i Przemko Stachowski.

Riflessi czyli Refleksy. 
Tak oto spotykają się na wystawie w Rzymie trzy odrębne osobowości, u których pasja, wrażliwość i dynamizm łączą ich sztukę.

Rosemary Burn z poczuciem świadomości mierzy się ze swoim procesem artystycznym, interesuje się obiektywnym spojrzeniem na teraźniejszość, a także emocjonalną perspektywą. Prace Burn inspirowane są ludźmi i przedmiotami, które pozostawiają ślad w jego codziennym życiu. Oscylując między impresjonizmem a „niemal realizmem”, jej kompozycje tworzone są przy użyciu farb olejnych na syntetycznej desce.

Carmen Lins w swoich pracach inspiruje się naturą, używając różnych technik, akwareli, oleju, ale najbardziej fascynuje ją pastel. Z jej prac wyłania się wyrazisty obraz, w którym nastrój i natura ożywiają dynamiczne przejścia chromatyczne.

Prace Przemka Stachowskiego są wyrazem intymnych uczuć, otaczającej go rzeczywistości. Swoista prawda światła i koloru, nieokreśloność, relatywizm i tajemnica percepcji to tylko kilka pojęć, które nieustannie kierują jego działalnością i wyobraźnią do działania.

Arte Borgo Gallery

Otwarcie wystawy: Sobota, 22 maja 2021 o 17:00.

22 maja – 10 czerwca

Arte Borgo Gallery

41,904363, 12,460757

Borgo Vittorio 25

Roma

#przemkostachowski

#arteborgo

#apaloft19

#decoarch