Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętniona przez twórców gry Enemy Front

0
32

CIGAMESitwasntagamecom000

Powstanie Warszawskie mimo znaczenia, jakie ma dla Polaków, szczególnie Warszawiaków, nie jest znane poza granicami kraju. W 70. rocznicę jego wybuchu twórcy gry Enemy Front – firma CI Games, postanowiła wspólnie z McCann Worldgroup postanowili uświadomić rozsianych po całym świecie graczy o jego istnieniu. Wczoraj dokładnie o godzinie 17:00 wszystkie rozgrywki multiplayer gry Enemy Front zostały zatrzymane na jedną minutę. Każdy z użytkowników niezależnie od miejsca i wersji językowej gry zobaczył (oczywiście odpowiednio przetłumaczoną) grafikę zachęcającą do odwiedzenia strony www.itwasntagames.com. Witryna zawiera trochę informacji i multimediów powiązanych z Powstaniem Warszawskim i odnośnik do zawierającego ten temat wpisu w anglojęzycznej wikipedii.

CIGAMESitwasntagamecom002

Całość akcji miała oczywiście wydźwięk marketingowy – w końcu to dobra promocja dla gry FPS, która rozgrywa się w czasie II wojny światowej, między innymi właśnie w okupowanej Warszawie z 1944 roku. Nie mniej dzięki temu na pewno wielu ludzi poza granicami polski zainteresowało się, czy chociaż w ogóle dowiedziało o Powstaniu Warszawskim, więc inicjatywa jest godna pochwały.

Jak mówił sam prezes CI Games Marek Tymański -Celem naszej akcji jest propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim wśród ludzi, którzy pewnie nie zainteresowaliby się nim sami z siebie. Podczas pracy nad Enemy Front zdaliśmy sobie sprawę, że to istotne dla Polaków wydarzenie jest bardzo słabo znane i praktycznie nierozumiane poza granicami Polski. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się umieścić akcję w wiernie odtworzonej Warszawie tamtych czasów. Teraz, w 70. rocznicę Powstania chcemy zachęcić świat do zrozumienia wagi tego wydarzenia.

CIGAMESitwasntagamecom004