Rodzina Dyera Nicholsa obejrzy w poniedziałek wideo z jego aresztowania przez policję w Memphis na kilka dni przed śmierciąCNN

Rodzina Dyera Nichollsa Oczekuje się, że w poniedziałek zobaczą materiał z jego aresztowania na początku tego miesiąca, dając im pierwszą szansę zobaczenia, co się stało, zanim został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym, gdzie zmarł kilka dni później.

Benjamin Crump, prawnik reprezentujący rodzinę Nicholsa, powiedział w oświadczeniu, że rodzina zorganizuje konferencję prasową w poniedziałek po południu po spotkaniu z władzami Memphis w stanie Tennessee i obejrzeniu materiału filmowego.

Departament Policji w Memphis zwolnił pięciu policjantów W związku ze śmiercią 29-letniego Nicholsa 10 stycznia, departament powiedział trzy dni później, że funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, zidentyfikowanego jako Nichols, za nieostrożną jazdę dzień wcześniej.

Doszło do starcia, a „podejrzany uciekł pieszo z miejsca zdarzenia” – poinformowała policja — napisano w oświadczeniu w mediach społecznościowych. Funkcjonariusze ścigali go, a zanim podejrzany został zatrzymany, doszło do kolejnej konfrontacji.

„Później podejrzany skarżył się na duszności, w tym czasie na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Podejrzany został zabrany do szpitala św. Franciszka w stanie krytycznym” – poinformowali urzędnicy.

Nichols zmarł kilka dni później. Według Biura Śledczego Tennessee, pyta. Departament Sprawiedliwości i FBI również wszczęły dochodzenia w sprawie praw obywatelskich.

Szczegóły obrażeń Nicholsa i przyczyny śmierci nie zostały ujawnione. CNN skontaktowało się z koronerem hrabstwa Shelby w celu uzyskania komentarza.

Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Shelby spodziewa się opublikować wideo z aresztowania Nicholsa w tym lub następnym tygodniu, tydzień po tym, jak władze miasta poinformowały, że wideo nagrane kamerami noszonymi przez funkcjonariuszy zostanie upublicznione, rzeczniczka powiedziała CNN w poniedziałek. Wewnętrzne dochodzenie policji zostało zakończone, a rodzina miała możliwość przejrzenia akt.

„(Film) musi zostać upubliczniony, to tylko kwestia czasu” – powiedziała dyrektor ds. komunikacji Erica Williams, dodając, że rodzina Nicholsów ma spotkać się z prokuratorem okręgowym w poniedziałek o godzinie 12:00.

Williams odmówił wyjaśnienia charakteru nagrania, twierdząc, że byłoby niewłaściwe komentowanie go, zanim rodzina go zobaczy.

Zapytany, czy władze spodziewają się zarzutów wobec pięciu funkcjonariuszy zaangażowanych w aresztowania Nicholsa, Williams powiedział, że „opłaty, jeśli takie będą, zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu”.

W zawiadomieniu o zwolnieniu tych 5 funkcjonariuszy, Szef policji Cheryl „CJ” Davis powiedziała „Powaga tego incydentu nie odzwierciedla dobrej pracy, jaką wykonują nasi funkcjonariusze”. Wewnętrzny przegląd wykazał, że funkcjonariusze naruszyli zasady departamentu dotyczące użycia siły, obowiązku interwencji i obowiązku udzielenia pomocy.

Memphis Police Association, związek reprezentujący funkcjonariuszy, odmówił komentarza w sprawie zwolnień poza stwierdzeniem, że miasto Memphis i rodzina Nicholsa „zasługują na poznanie wszystkich szczegółów wydarzeń, które doprowadziły do ​​jego śmierci i tego, co się do niej przyczyniło”. ”.

READ  Zimowe burze i przenikliwe zimno przetaczają się przez Amerykę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *