Rodzinne kolędowanie w Pilawicach – zaproszenie do udziału

0
56

Kolędowanie to czas w którym jednoczymy się oraz oddajemy cześć tradycji. Wspólne gromadzenie się, aby odśpiewać bądź posłuchać kolęd to wyjątkowy czas. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w kolędowaniu w kościele w Pilawicach, gdzie odbędzie się już trzeci raz koncert kolęd.

Oddział Biblioteki w Wymysłowie zaprasza wszystkich chętnych w gronie rodzinnym do wzięcia udziału w koncercie kolęd w kościele w Pilawicach.

Do udziału zaprasza dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Magdalena Kaźmierczak – W nawiązaniu do tradycji jaką jest kolędowanie chciałabym zaprosić do naszego rodzinnego, gminnego kolędowania, które w styczniu odbędzie już po raz trzeci w kościele w Pilawicach. Głównym organizatorem koncertu jest nasz oddział biblioteki w Wymysłowie wraz z proboszczem tamtejszej parafii, ale również przy dużym zaangażowaniu radnej Anny Żakowskiej. Zrezygnowaliśmy z formuły konkursu, ponieważ kolędowanie nie powinno podlegać ocenie i rywalizacji. Jest to czas w którym chcemy być razem, wspólnie śpiewać kolędy. Hasłem styczniowego kolędowania jest „Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy”. Zapraszamy całe rodziny na które będą czekały upominki.

Zgłoszeń można dokonywać w bibliotekach gminnych w Wymysłowie oraz w Kątach. Koncert odbędzie się 26 stycznia 2020 roku.