Za rozboje z użyciem noża może posiedzieć 12 lat

0
60

areszt

Sochaczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku ostatnich dni dokonał dwóch rozbojów przy użyciu noża. Zatrzymany napadał na sklepy żądając wydania pieniędzy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

W minioną sobotę w jednym ze sklepów w Sochaczewie miała miejsce sytuacja jak z filmu. Do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc ekspedientce nożem zażądał wydania pieniędzy. Kobiecie udało się uciec na zaplecze skąd wezwała na pomoc sochaczewskich policjantów. Zaskoczony i spłoszony napastnik uciekł. W niespełna piętnaście minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Sochaczewa. W plecaku, który miał przy sobie funkcjonariusze znaleźli nóż, kominiarkę i rękawiczki.

Jak się szybko okazało to nie jedyny napad, którego dokonał mężczyzna. Na koncie miał podobne zdarzenie sprzed kilku dni. Wtedy do sklepu w centrum miasta wszedł zamaskowany mężczyzna, ubrany w bluzę, z nożem w ręku. Groził ekspedientce i zażądał wydania pieniędzy. Gdy kobieta oddała mu utarg szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podczas wykonywania dalszych czynności w mieszkaniu zatrzymanego 29-latka policjanci znaleźli rzeczy, które potwierdzały jego przestępcze procedery.

Podejrzewany mieszkaniec Sochaczewa został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty dokonania i usiłowania dokonania rozboju. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

KPP Sochaczew