Rozbudują Sonatę?

3
269

To jeszcze nic pewnego, ale właściciel Centrum Handlowego „Sonata” rozważa jego powiększenie. Obecnie procedura jest dopiero na etapie wydania decyzji środowiskowej, ale istnieje szansa, że w popularnej galerii pojawią się kolejne sklepy.

Trudno dziwić się decyzji spółki Carrefour, która jest właścicielem całego obiektu. Od jej otwarcia pod koniec 2014 r. sprzedaż w „Sonacie” jest imponująca, niezależnie od pory i dnia tygodnia. W mieszczących się w pasażu popularnych sieciówkach zaopatrują się mieszkańcy nie tylko naszego powiatu. Na sklepowym parkingu rzadkością nie są tablice rejestracyjne z Łowicza, Wyszogrodu, okolic Kutna czy Płocka.

Jak wynika z informacji przekazanych Urzędowi Miasta przez inwestora, potencjalna rozbudowa nie będzie duża, obejmie najprawdopodobniej działki znajdujące się przy markecie Carrefour, od strony Warszawy. Projektowane przedsięwzięcie składać ma się z części sklepowej i parkingu. Powstać ma więc budynek o powierzchni 3,2 tys. m2, na który złożą się trzy powierzchnie handlowe: dwie po 600 m2 i jedna wielkości 2 tys. m2. Sąsiadować ma z nimi 760-metrowy parking.

Biuro Prasowe Carrefour wypowiada się na temat przedsięwzięcia bardziej niż enigmatycznie. W mailu przesłanym do naszej redakcji czytamy: „Carrefour Polska, właściciel i zarządca parku handlowego Sonata Park przy ul. Warszawskiej 119 w Sochaczewie, a także niezagospodarowanej działki przylegającej do obiektu, zgłosił do Urzędu Miasta wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji na tym terenie. O decyzjach związanych z rozpoczęciem inwestycji Carrefour Polska będzie informować na bieżąco”.

Obecnie park handlowy zajmuje obszar 11 tys. m2. Na sześciu tysiącach ulokowane są sklepy, m. in. H&M, Empik, Smyk czy Reserved. Kolejne 5 tys. zajmuje supermarket. W wyniku realizacji inwestycji planowane jest w „Sonacie” zatrudnienie około 30 dodatkowych pracowników. Centrum o charakterze handlowo-usługowym ma być czynne od godz. 10 do 21.

Jak do tej pory do Urzędu Miasta wpłynęły nieliczne uwagi od właścicieli sąsiednich posesji. Dotyczyły one jedynie tego, że, w razie zniszczenia lokalnej drogi, Carrefour Sp. z o.o. powinna zobowiązać się do jej wyremontowania. (ap)

3 KOMENTARZE

Comments are closed.