Rozlosują kajak. Ogólnopolsko nad Bzurą

0
23

Już za kilka dni na terenie powiatu sochaczewskiego zaroi się od kajakarzy z całego kraju, a Bzura stanie się miejscem organizacji imprezy sportowej rangi ogólnopolskiej. Mowa oczywiście o IV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym BZURA 2019, który zaplanowano na 17 i 18 sierpnia. W tych dniach nie powinno zabraknąć reprezentantów Sochaczewa i okolic. Pokażmy, że Bzura jest dla nas ważna.

Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie „Nad Bzura” oraz Moto Przystań w Plecewicach, łączy rekreację z wyczynem sportowym i jest jedyną ogólnopolską imprezą kajakową na Mazowszu. Z dumą informujemy, że zostało ono objęte honorowym patronatem przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.

Większość zawodników przybędzie do Plecewic już w piątek po południu, by po rozbiciu namiotów czy ustawieniu przyczep kempingowych zintegrować się w gronie pasjonatów kajakarstwa. Oficjalne otwarcie spływu nastąpi w sobotę rano, po czym uczestnicy zostaną przetransportowani do Kozłowa Szlacheckiego. To tam nastąpi start spływu. Początek imprezy to czas na podziwianie urody naszej rzeki i dopiero od mostu w Chodakowie rozpocznie się prawdziwa rywalizacja. To właśnie tutaj każdemu przybyłemu kajakowi zaczniemy mierzyć czas. Wszyscy uczestnicy przyspieszają i niezależnie od wieku, kondycji i doświadczenia włącza się chęć sportowej rywalizacji. Wszyscy dają z siebie wszystko. Meta wyścigu znajduje się w Plecewicach, gdzie sędziowie skrupulatnie zapisują czasy, by potem rozpocząć żmudne liczenie i ustalić kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach oraz drużynowo.

Sobotni wieczór, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, to czas na zabawę. Najpierw, tradycyjnie już, będziemy mieli okazję posłuchać o wyczynach zawodowców. W tym roku para gości opowie o swojej kajakowej podróży po morzu Egejskim. Wieczór zakończy, a raczej na serio rozpocznie, muzyka na żywo. Nie zabraknie utworów szanty oraz szlagierów turystycznych. Muzyka będzie nam towarzyszyć zapewne do świtu, a wielu uczestników zapomni o całodziennym wysiłku kajakowym i skorzysta z parkietu tanecznego.

Niedziela to już czysta rekreacja. Odcinek z Plecewic do Witkowic to maksymalnie dwie godziny na rozruszanie mięśni. Przy moście w Witkowicach przypomnimy bohaterstwo polskiego żołnierza Września 1939 czyli sławną i jakże krwawą przeprawę podczas bitwy nad Bzurą. Zwieńczeniem wydarzenia będzie oficjalne zakończenie spływu połączone z wręczeniem nagród. Ogromną atrakcją będzie z pewnością moment losowania, wśród wszystkich uczestników spływu, fantastycznego kajaka ufundowanego przez firmę Aquarius oraz Cegielnię Plecewice.

Warto dodać, że OSK BZURA 2019 wspierany jest również przez samorządy gmin Miasto Sochaczew, Nowa Sucha oraz Brochów, a także przez firmę Dawibus.

Więcej szczegółów dotyczących spływu można znaleźć na Facebooku a formularz zgłoszeniowy jest tutaj. Oczywiście można zgłosić się przed samym spływem ale żeby mieć pewność, że jest dla nas wolny kajak oraz że dostaniemy pamiątkową koszulkę warto zgłosić się na tę imprezę już dziś.

.