Rozpoczyna się lifting dworca

1
40

W tym tygodniu powinien ruszyć zapowiadany remont dworca PKP w Sochaczewie. Prace potrwają do początku przyszłego roku.

Obiekt wybudowany pod koniec XIX wieku objęty jest ochroną konserwatorską. Ostatni remont dworca przy ulicy Sienkiewicza miał miejsce w 2000 roku. Przez półtorej dekady zdążył on już ulec widocznej dla oka degradacji. Na początku września spółka PKP SA, będąca właścicielem obiektu, wyłoniła wykonawcę inwestycji.

W ogłoszonym przez nas przetargu zwyciężyła firma ADMAR Mariusz Kuźma, Adam Kędziora s.c. Koszt prac wyniesie 415 tys. zł. Wykonawca przejął już plac budowy – dowiedzieliśmy się od Aleksandry Dąbek z biura prasowego PKP SA.

Zakres prac przewiduje m.in. remont portalu wejściowego, wymianę drzwi i okien, naprawę murów i tynków, czyszczenie i impregnowanie elewacji, naprawę i malowanie drewnianych elementów dachu. Przewiduje się częściowe zachowanie pnączy na wszystkich czterech elewacjach. Ponadto, w ramach prac w środku dworca, okienko kasowe zostanie przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, pojawią się też ścieżki prowadzące dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Wszystkie prace będą wykonywane w czynnym obiekcie i mają nie przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu dworca. Zakończenie  inwestycji zaplanowano na 130 dni od momentu przekazania terenu wykonawcy. Oznacza to, że remont przeprowadzony będzie na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Jednocześnie staraliśmy się dowiedzieć czy zakres robót obejmie powstanie wewnątrz budynku dworca toalety, o co od dawna apelują mieszkańcy naszego miasta. Niestety, PKP nie uwzględniło tego w swoich planach inwestycyjnych. W tej sprawie otrzymaliśmy krótką odpowiedź: Nie przewidujemy żadnych prac dodatkowych, zakres robót jest ostateczny i został uzgodniony z konserwatorem zabytków. (mf)

Urząd Miasta Sochaczew

 

57446 57445

1 KOMENTARZ

  1. Może warto też przy okazji remontu zadbać o dobre oświetlenie wokół PKP i chodniki wzdłuż ulicy Sienkiewicza bo nie są w najlepszym stanie.

Comments are closed.