Rugbiści Orkana startują 17 marca. Będą karnety dla kibiców i karty dla sponsorów!

0
38

Od meczu z Budowlanymi Lublin 17 marca rozpoczną zmagania w nowym, półrocznym sezonie rugbiści sochaczewskiego Orkana. Kalendarz wyjątkowo sprzyja naszej drużynie, która chce walczyć o pierwszą czwórkę. W połowie lutego powinna ruszyć sprzedaż – uwaga – całosezonowych karnetów. Przy drużynie powstaje też Klub Biznesu RC Orkan. 

Wokół sochaczewskich rugbistów dzieje się ostatnio bardzo dużo. Drużyna cały czas ciężko trenuje, frekwencja i atmosfera dopisuje. Forma ponoć też rośnie.
Byłem na pierwszym w tym roku zgrupowaniu kadry. Obserwowałem powołanych tam naszych zawodników. Adrian Niemiec był w czołówce testów w formacji ataku, a młynie równie dobrze radził sobie Michał Gadomski. Wygląda na to, że nasz program przygotowań kondycyjnych już przynosi efekty – cieszy się trener Andrzej Kopyt.

Super atmosfera w drużynie

Na zgrupowanie kadry powołania dostali jeszcze Jakub Budnik i Michał Kępa, ale obaj nie stawili się w Warszawie z powodu urazów. Uraz Budnika jest niewielki, trochę gorzej wygląda sytuacja Kępy – na jednym z treningów naderwał więzadło w kostce i musi pauzować około czterech tygodni.
Na pierwszy mecz będę na pewno gotowy – zapewnia Kępa, który choć nie może trenować, jest na każdych zajęciach.
To pokazuje, jaką mamy atmosferę w drużynie. Zawodnicy nakręcają się wzajemnie. Na niektórych zajęciach frekwencja przekracza 30 zawodników, a przecież poza Gruzinem Sandro Jelią nie ma z nami jeszcze ani obcokrajowców, ani zawodników polskich, których chcemy pozyskać. Rozmowy cały czas trwają. Na pewno uda nam się znów ściągnąć ciekawych rugbistów – zapewnia menedżer Maciej Brażuk.

Są nowi sponsorzy, będzie Klub Biznesu

Lada dzień ogłosimy oficjalnie pierwszych sponsorów startującego w marcu sezonu. Wierzę, że zostanie z nami większość dotychczasowych, ale na pewno pozyskamy nowych. Bardzo się z tego cieszę, bo to pokazuje, że nasze wyniki są zauważane przez nasz lokalny biznes  – mówi prezes RC Mieczysław Głuchowski.
Wśród sponsorów będą też firmy ogólnopolskie, bo Orkan staje się marką zauważalną w dużych mediach. Czuję to, gdy jeżdżę na rozmowy z potencjalnymi nowymi partnerami – dodaje Brażuk.
Ruszamy też z projektem Klub Biznesu RC Orkan Sochaczew – zapowiada prezes Głuchowski. – Chcemy zbudować przy klubie grupę biznesmenów, którzy nie tylko wesprą nas finansowo, ale będą stanowić coś na kształt rady nadzorczej. Każdą złotówkę, którą dostajemy czy to z budżetu miasta, czy od sponsorów prywatnych, chcemy wydawać w sposób maksymalnie przejrzysty. Chcemy, by członkowie Klubu Biznesu spotykali się od czasu do czasu, nie tylko na meczach, ale też w swoim gronie. Mam nadzieję, że staną się częścią naszej rodziny rugby i zaczną przyciągać do klubu kolejnych członków – dodaje Głuchowski. – Kartę numer jeden odbierze Zdzisław Kośmider, który pomagał nam już w poprzednim sezonie i zadeklarował, że będzie dalej z nami. Mam nadzieję, że zostanie przewodniczącym Klubu Biznesu RC. Mamy też kolejne dwie deklaracje, ale jeszcze nie jestem upoważniony, by zdradzać nazwiska – dodaje prezes.
Co trzeba zrobić, by zostać członkiem Klubu Biznesu RC? To proste – wykupić kartę członkowską. Będą ich trzy rodzaje. Brązowa (1 000 zł na rok), srebrna (5 000 zł na rok)  i złota (10 000 zł na rok).
Wierzę, że ten klub będzie liczny. Wejść do niego wcale nie będzie trudno. Chciałbym, byśmy razem tworzyli wspólnotę – kibiców, sponsorów, zawodników. Tak buduje się kluby we Francji czy Anglii, gdzie rugby jest najsilniejsze. Wokół każdego klubu tworzy się społeczność. I my tę społeczność także tworzymy – mówi Głuchowski.

Startuje „Karnet Kibica RC Orkan”

Klub Biznesu to jednak nie jedyna oferta, jaką RC Orkan kieruje do wspomnianej społeczności. Kolejnym pomysłem są Karnety Kibica RC Orkan Sochaczew.
Orkan ma najlepszych kibiców w Polsce. To dzięki nim stadion w Sochaczewie zyskał sławę jako polska, rugbowa „Maracana” – przypominają bracia Bogdan i Ireneusz Pietrakowie, założyciele rugby w naszym mieście, którzy należą do ciągle rozrastającej się „grupy wsparcia” zarządu RC (należą do niej byli zawodnicy, oldboje, rodzice).  – Mamy nową, piękną trybunę, wierzymy, że zacznie się zapełniać jak za dawnych czasów, że wróci legendarna atmosfera, jaka przez lata panowała przy Warszawskiej. Można powiedzieć, że już wraca. Nasze mecze to nie tylko wydarzenia sportowe, to rodzinne, pokoleniowe spotkania. Tak będzie i w tym roku. Do najwierniejszych fanów kierujemy ofertę kupna na „Karnet Kibica RC Orkan Sochaczew”. Każdy kto go kupi, będzie miał wejście na wszystkie mecze naszych drużyn za darmo przez cały 2019 rok. Zakup karnetu to będzie też wyraźne wsparcie dla budżetu klubu – dodają Pietrakowie. – Będą dwa rodzaje karnetów. Indywidualny za 100 zł na cały rok, oraz rodzinny – przeznaczony dla dwóch osób za 150 zł na rok.
Marzy nam się coś na kształt akcji, jaką przeprowadzili kibice Widzewa, a teraz próbują ją powtórzyć w Wiśle Kraków. My oczywiście nie sprzedamy 15 tysięcy karnetów, ale gdyby udało się na początek sprzedać 100-200, byłby to polski rekord w świecie rugby. Wkrótce ruszymy z promocją. Te karnety to kolejny pomysł nie tylko na wsparcie budżetu, ale przede wszystkim na wzmacnianie więzi z klubem i rozrastanie się rugbowej rodziny – mówi Mieczysław Głuchowski.
Zapewniam, że będzie co oglądać w tym sezonie. Drużyna ma wielkie aspiracje i równie duże możliwości – przekonuje Andrzej Kopyt. – W tym krótkim, zaledwie półrocznym sezonie (karnety będą obowiązywały również jesienią, w nowym, już „normalnym” sezonie 2019/2020 – przyp. red) pięć z dziewięciu meczów rozegramy na własnym stadionie. Cztery pierwsze to starcia z Budowlanymi Lublin u siebie, ze Skrą Warszawa na wyjeździe, z Juvenią Kraków u siebie i Arką Gdynia na wyjeździe. Wierzę, że gdy 28 kwietnia będziemy podejmować mistrzów Polski – Master Pharm Budowlanych Łódź, Orkan przystąpi do tego spotkania, jako drużyna niepokonana – kończy trener Kopyt.

Kalendarz Ekstraligi Rugby – wiosna 2019

I kolejka (17.03)
RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Lublin
II kolejka (30/31.03)
OKS Skra Warszawa – RC Orkan Sochaczew
III kolejka (6/7.04)
RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków
IV kolejka (13/14.04)
RC Arka Gdynia – RC Orkan Sochaczew
V kolejka (28.04)
RC Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź SA
VI kolejka (4/5.05)
MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew
VII kolejka (11/12.05)
RC Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce
VIII kolejka (18/19.05)
RC Lechia Gdańsk – RC Orkan Sochaczew
IX kolejka (1/2.06)
RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź