Rurka oddechowa Damara Hamlina została usunięta i może mówić, Buffalo Bills mówi kolegom z drużyny: „Kocham was chłopcy”.

Obrona Buffalo Billsa Tamara Hamlin Oddycha samodzielnie i jest w stanie mówić po usunięciu rurki do oddychania, powiedział w piątek jego agent i zespół – ostatni krok w jego niezwykłej czterodniowej rekonwalescencji. prowadząc do zawału serca i ożywiony na boisku podczas meczu z Cincinnati Bengals.

„Funkcja neurologiczna Hamlina pozostaje nienaruszona i był w stanie rozmawiać z rodziną i zespołem opiekuńczym” – napisali Bills w piątkowym oświadczeniu. Rozwój został po raz pierwszy zgłoszony Przez Athletic.

„On nadal robi niezwykłe postępy w powrocie do zdrowia” – powiedział Bills powiedział w tweecie.

W Kolejny tweetZespół powiedział, że brał udział w codziennych spotkaniach z zawodnikami i trenerami za pośrednictwem FaceTime i powiedział: „Kocham was”.

W rozmowie z dziennikarzami trener Billsa, Sean McDermott, nazwał ten moment „niesamowitym” i „wzruszającym”.

„Prawdopodobnie nie potrafię tego usprawiedliwić” – powiedział McDermott. „… Zobaczenie Tamar, nr 1 na własne oczy, to coś, na co nie mogłem się doczekać, wiem, że muszę to zobaczyć, myślę”.

McDermott powiedział, że trzymał to w tajemnicy przed kolegami z drużyny, zanim ogłosił, że „ma dla nich ucztę” – umieszczając Hamlina na dużym ekranie w sali konferencyjnej.

„Natychmiast wstali, klaskali i wykrzykiwali dla niego kilka rzeczy, i to była naprawdę fajna wymiana zdań przez kilka sekund” – powiedział McDermott.

Hamlin zgiął ramiona – wywołując chichot trenera – złożył ręce razem, tworząc serce i pokazał kolegom z drużyny kciuki w górę, powiedział McDermott.

„To zaraźliwy młody człowiek o zaraźliwej osobowości” – powiedział McDermott.

Tamara Hamlin
Tamar Hamlin, Buffalo Bills nr. 3 Widziane w Nowym Jorku 9 października 2022 r.

Briana Bennetta/Getty Images


Bills ofensywny wślizg Dion Dawkins powiedział później dziennikarzom, że zespół jechał kolejką górską i doświadcza teraz „pozytywnej energii”.

„Musieliśmy zobaczyć naszego chłopca, musieliśmy zobaczyć 3 uśmiechy, to wszystko, czego chcieliśmy, wiesz?” Dawkins powiedział. „Jest tutaj z nami i to wszystko, o co możemy prosić, a on idzie dalej, więc dla wielu facetów jest to bardzo emocjonalne i jesteśmy szczęśliwi, jesteśmy błogosławieni i jesteśmy bardzo wdzięczni”.

24-letni Hamlin został wymieniony w czwartek w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati. Oprócz komunikowania się poprzez pisanie, Hamlin był w stanie trzymać ludzi za ręce.

„Więc nie tylko zapalają się światła, ale wiemy, że jest w domu. I wydaje się, że wszystkie cylindry działają w jego mózgu, co nas wszystkich bardzo cieszy” – powiedział dr Timothy Pritz. „Nadal musi poczynić znaczne postępy, ale to stanowi dobry przełom w jego obecnej opiece”.

Hamlin dochodzi do siebie i kontynuuje dobrą passę po tym, jak jego serce zatrzymało się podczas rutynowego ataku w pierwszej kwarcie poniedziałkowego meczu przeciwko Bengalom. Zawodnik drugiego roku spędził pierwsze dwa dni w szpitalu pod wpływem środków uspokajających, aby jego organizm mógł się zregenerować na Wentylacja ułatwiająca oddychanie.

Rachunki zostały wzmocnione przez zachęcające raporty medyczne, gdy wrócili do treningu, przygotowując się do gry w domu w czwartek. mecz z New England Patriots W niedzielę.

Scena upadku Hamlina, transmitowana do północnoamerykańskiej publiczności telewizyjnej w programie ESPN „Monday Night Football”, doprowadziła do wylania wsparcia ze strony fanów i graczy z całej ligi. Są fani, właściciele drużyn i zawodnicy, w tym Tom Brady i Russell Wilson Dokonano darowizn Dla Fundacji Hamlin Chasing M, która do piątku rano zebrała ponad 7,8 miliona dolarów.

READ  Gdy funkcjonariusze pobili Dyera Nicholsa, śledziła ich kamera do walki z przestępczością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *