Rusza remont trzeciego odcinka Trojanowskiej. Sprawdź objazdy

0
41

Dziś i jutro ekipy remontowe wchodzą na dwie powiatowe ulice – Trojanowską i Głowackiego, które starostwo przebuduje z pomocą miasta i Funduszu Dróg Samorządowych.

Gruntowny remont trzeciego i ostatniego odcinka Trojanowskiej, od cmentarza komunalnego do granic miasta, zacznie się dziś od montażu znaków informujących, że na czas prowadzenia robót wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu. Strabag opracował i uzgodnił objazdy zamkniętego dla ruchu odcinka Trojanowskiej. Oto szczegóły:

Objazd dla pojazdów o masie do 10 ton – jadąc od miasta w kierunku miejscowości Kożuszki Parcel należy skorzystać z ulicy Trojanowskiej, skręcić w lewo w Łąkową przechodzącą dalej w Młynarską. Tuż przed młynem Repsza i zajezdnią autobusową należy skręcić w prawo w ulicę Podgórną biegnącą do miejscowości Orły Cesin. Na końcu drogi, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i w ten sposób dojedziemy do miejscowości Nowe Mostki, gdzie można skręcić w prawo na Kożuszki (Błonie, Warszawę) lub w lewo na Żelazową Wolę (trasa na Leszno, Warszawę). Taki sam objazd obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Objazd dla pojazdów powyżej 10 ton – jadąc od strony Chodakowa aleją 600-lecia kierowcy przecinają prosto skrzyżowania z ulicami Staszica i Trojanowską, z Pokoju i dalej skrzyżowane z Warszawską. Muszą dojechać do ronda u zbiegu Licealnej, Towarowej i Żyrardowskiej, skręcić na wiadukt kolejowy i po dotarciu do ronda skręcić w lewo na Warszawę, albo w prawo na Poznań czy Płońsk. Taki sam objazd obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Z kolei jutro rozpocznie się przebudowa ulicy Głowackiego, biegnącej przy szkole muzycznej. O wprowadzanych objazdach powiadomimy jeszcze dziś w oddzielnym komunikacie.