Ruszyły egzaminy ósmoklasistów

0
16

Dziś pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów. W sochaczewskich szkołach uczniowie przystąpili do niego bez przeszkód. Mimo protestu w oświacie, dyrektorom udało się skompletować odpowiednie komisje.

Od 9.00 uczniowie piszą egzamin z języka polskiego. Przed weekendem na stronach internetowych szkół ukazały się komunikaty przypominające, że egzaminy trwają trzy dni, rozpoczynają się o 9.00, natomiast w szkole należy się stawić o 8.00. Można ze sobą zabrać jedynie długopis z czarnym wkładem, linijkę na egzamin z matematyki, legitymację lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Nie wolno wnosić na salę telefonów komórkowych, ani innych urządzeń telekomunikacyjnych.

Wtorek to dzień egzaminu z matematyki, a środę sprawdzane będą wiedza i umiejętności z języka obcego. Jak zapewniają dyrektorzy szkół w tej chwili egzaminy z polskiego i matematyki nie są zagrożone, udało się skompletować składy komisji egzaminacyjnych. Niestety, jak w przypadku ubiegłotygodniowych egzaminów gimnazjalnych, w tej chwili nie ma jeszcze stuprocentowej pewności co do składów na egzamin językowy.