Ruszyły prace drogowe w gminie Rybno

0
53

Prace remontowe na rybnowskich drogach już ruszyły. Pierwsze maszyny pojawiły się na ulicy Szkolnej. Jest to zadanie, które uzyskało dofinansowanie z programu Fundusz Dróg Samorządowych. 

Inwestycja dotycząca przebudowy ulic w gminie Rybno to koszt 3.254.405 zł, a dotacja jaką udało się pozyskać to 2.278.146 zł co stanowi 70% wartości prac.

Wójt gminy Rybno Damian Jaworski powiedział – Bardzo się cieszę, że udało się gminie uzyskać takie dofinansowanie. Kwota 2 278 146,00 zł. Będą przebudowane trzy odcinki wraz z ulicą wewnętrzną Szkolną. Pojawi się nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych dróg w Rybnie, a jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Prace według dokumentacji przetargowej mają potrwać do lipca br., jednak nie ukrywam, iż żywię nadzieję na wcześniejsze zakończenie prac. To bardzo ważne zadanie dla wszystkich mieszkańców naszej gminy i mam nadzieję, że będziemy mieli powód do dumy po zakończeniu przebudowy, a mieszkańcy będą poruszać po nowej, bezpiecznej nawierzchni. 

Przebudowa ulicy Szkolnej to wykonanie nawierzchni asfaltowej o długości 310 metrów, a także nowego oświetlenia. Kolejnym etapem prac, który obejmuje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowa Osiedla XXX-lecia, gdzie na odcinku 689 m pojawi się nowa kanalizacja deszczowa długości 493 metry. Na tej ulicy także znajdzie się nowe oświetlenie.

.