Rybno. Grzybobranie zakończone sukcesem

0
104

W sobotę 19 września 2020 r. mieszkańcy gminy Rybno wspólnie z wójtem gminy Damianem Jaworskim wybrali się na mazury po grzyby do nadleśnictwa Wielbark. Po dotarciu na miejsce, leśne wędrówki rozpoczęto krótkim szkoleniem przeprowadzone przez pracowników nadleśnictwa dotyczące rodzajów grzybów oraz bezpieczeństwa podczas ich zbierania. 

Na zakończenie grzybobrania miłym akcentem był konkurs na największy grzyb, w którym zostały nagrodzone dwie osoby, z gminy Rybno oraz gminy Młodzieszyn.
Grzybiarzom dopisała pogada i w świetnych nastrojach z pełnymi koszami grzybów wrócili do domów. Bardzo ważnym punktem wyjazdu była zbiórka pieniędzy na leczenie chorej Lenki, do której bardzo chętnie włączyli się uczestnicy wyjazdu. Wspólnymi siłami zebraliśmy ok. 700 zł.

To był nasz pierwszy wyjazd na grzybobranie zorganizowany dla mieszkańców gminy Rybno. Drugi autokar wyruszył z gminy Młodzieszyn. Bardzo się cieszę, że wyjazd okazał się tak udany. Mieszkańcy stawili się przed Urzędem w Rybnie już przed godziną 6.00 i wyjechaliśmy do nadleśnictwa Wielbark. 

Przed wyjściem do lasu pracownicy nadleśnictwa przeprowadzili krótkie szkolenie dotyczące rodzajów grzybów jadalnych oraz bezpieczeństwa podczas zbierania. Na uczestników czekało nie tylko samo grzybobranie, ale dodatkowo postanowiliśmy zorganizować konkurs. Rekordowy, największy grzyb był dodatkowym argumentem do wytężenia wzroku. Najważniejsza jednak była dobra zabawa oraz aktywne spędzenie czasu. Po zakończeniu zbiorów mieliśmy okazję sprawdzić nasze koszyki i wyłonić zwycięzcę, który oczywiście został nagrodzony pamiątkowym pucharem.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom z gminy Rybno dzięki którym ten wyjazd był tak pozytywny. Słowa podziękowania należą się sponsorom, których wsparcie pozwoliło na organizację wyjątkowego wyjazdu. Jeśli okoliczności pozwolą, mam nadzieję, że spotkamy się kolejny raz na Wielkim Mazurskim Grzybobraniu z gminą Rybno. – mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

.