Rybno. Spływ kajakowy – ponad 70 chętnych wyruszyło na sportowe zakończenie wakacji

0
61

30 sierpnia odbył się pierwszy spływ kajakowy, w którym mieszkańcy Rybna aktywnie zakończyli sezon wakacyjny. Bardzo duże zainteresowanie uczestnictwem potwierdziło, że tego typu wydarzenia organizowane przez gminę są potrzebne. Jednak dopiero dzień spływu stał się momentem w którym można było zobaczyć jak fantastycznie spędzili czas mieszkańcy Rybna. Choć pogoda na początku dnia była niepewna to godziny spływu jak najbardziej były udane, a brak upału i prażącego słońca pomocne. 

To pierwsze tego typu wydarzenie w gminie Rybno. Mieszkańcy zmierzyli się z trasą Sochaczew – Plecewice, a uśmiech nie odstępował uczestników od samego początku.

– Wyruszyliśmy z Rybna autokarem, który dowiózł nas do ulicy Zamkowej w Sochaczewie, czyli miejsca z którego rozpoczęliśmy naszą przygodę. Aura początkowo nieco niepokoiła, ale mimo to postanowiliśmy nie rezygnować z organizacji wydarzenia. I to był bardzo dobry pomysł, ponieważ wszystko udało nam się fantastycznie. Zarówno frekwencja, jak i nastroje uczestników były bardzo dobre. Każdy ukończył spływ. Przez całą trasę towarzyszyli nam ratownicy i opiekunowie, zatem każdy czuł się bezpiecznie. Pokonaliśmy około 10 km.                                                                                                       Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu, że mogliśmy aktywnie i sportowo zakończyć wakacje. Szczególnie warto nadmienić, iż najmłodszy uczestnik spływu miał 5 lat, najstarszy około 70. Wszystkim należą się wielkie brawa.           Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spływu kajakowego dla mieszkańców Rybna, sponsorom, urzędnikom i oczywiście mieszkańcom za tak fantastyczną atmosferę. Po zakończonym spływie mieliśmy wspólne ognisko, które było okazją do rozmów i wspólnego spędzenia czasu.                                                          Raz jeszcze dziękuję i mam nadzieję, że inauguracyjny spływ będzie początkiem kolejnych – mówił wójt Rybna Damian Jaworski.

.