Rynki azjatyckie były mieszane w handlu, ponieważ przedstawiciele Fed byli podzieleni co do zbliżających się podwyżek stóp

Godzinę temu

„Gwiezdne wskaźniki lojalności” Netflix sugerują, że użytkownicy dzielący się hasłami mogą ulepszyć: Sensor Tower

„Gwiezdne wskaźniki lojalności” Netflix dają nadzieję, że użytkownicy dzielący się hasłami przekształcą się w pełnych lub wspieranych przez reklamy użytkowników, powiedział dyrektor Sensor Tower.

„Widzimy ciągłą doskonałość w kategorii lojalności i zaangażowania wśród streamerów Netflix
Użytkownicy korzystający z pełnych treści lub korzystający z reklam zostaną nawróceni dzięki treściom Netflix” – powiedział Anthony Bartolachi, starszy wiceprezes ds.

Jego komentarze pojawiają się po tym, jak Netflix opublikował mieszane wyniki finansowe i powiedział, że odsuwa uruchomienie udostępniania haseł.

Powiedział, że Netflix ma „naprawdę pozytywne wskaźniki” zaangażowania klientów, takie jak „10-15% lepszy wskaźnik analizy rezygnacji” i „lepszy czas spędzony” niż jego konkurenci Hulu, Disney i Amazon Prime.

„Myślę, że te wskaźniki lojalności są świetne dla Netflix. Może to w pewnym sensie wymusić kontrolę udostępniania haseł. Z ogólnego punktu widzenia rentowności jest zdecydowanie korzyść” – powiedział.

– Sheila Chiang

Godzinę temu

Dostawy smartfonów w Indiach spadły o 20% w pierwszym kwartale, podczas gdy światowy rynek spadł o 12%: Canalys

Według Canalys dostawy smartfonów na rynek indyjski odnotowały 20% spadek rok do roku w pierwszym kwartale 2023 roku.

„Rynek wciąż widzi niespójne problemy z popytem, ​​a kanały są podatne na gromadzenie się zapasów” – napisano w środowym komunikacie.

Dzieje się tak po tym, jak firma poinformowała, że ​​globalne dostawy smartfonów spadły o 12% rok do roku w pierwszym kwartale, co oznacza piąty z rzędu spadek.

„Pomimo obniżek cen i intensywnych promocji ze strony sprzedawców detalicznych, popyt konsumpcyjny pozostawał powolny, zwłaszcza w segmencie produktów z niższej półki, ponieważ wysoka inflacja wpłynęła na zaufanie konsumentów i wydatki” – powiedział Sanyam Chaurasia, analityk Canalys.

– Jihye Lee

Godzinę temu

Handel w Malezji nieznacznie spadł w marcu, a import był niższy niż oczekiwano

Całkowity handel Malezji Marzec wyniósł 232,7 mld RM (52,51 mld USD), co oznacza spadek o 1,6% w porównaniu z całkowitą wartością 236,5 mld RM odnotowaną w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Eksport z tego kraju spadł w marcu o 1,4% rok do roku do 129,7 mld RM, mniej niż spodziewany przez ekonomistów spadek o 3,5%, podczas gdy import zaskoczył spadkiem o 1,8% do 103 mld RM w porównaniu do 1,9%. Oczekiwany % wzrostu.

Malezja przypisała to 8,7% spadkowi importu dóbr pośrednich w marcu w porównaniu z rokiem poprzednim.

READ  Nikki Haley wymienia potencjalnych kandydatów GOP, w tym Trumpa i George'a W. Rekolekcje Darczyńców Busha

Bilans handlowy kraju wzrósł o 0,2% rok do roku do nadwyżki w wysokości 26,7 mld RM, pokonując oczekiwania ekonomistów na poziomie 21,1 mld RM.

– Lim Hui Jee

3 godziny wcześniej

JP Morgan, Citi, UBS podnoszą całoroczne prognozy dla Chin

Analitycy z JPMorgan, Citi i UBS podnieśli we wtorek swoje całoroczne prognozy dla chińskiej gospodarki, wskazując na imponujący wzrost PKB w pierwszym kwartale o 4,5%.

JP Morgan podniósł prognozę wzrostu na 2023 r. do 6,4%, w porównaniu z poprzednią prognozą 6%, ponieważ najnowszy raport kwartalny wskazuje na dalszy wzrost.

Ekonomiści Citi również podnieśli swoje całoroczne prognozy do 6,1% z 5,7%, twierdząc, że ożywienie konsumpcji w Chinach zmniejszyło się o połowę.

UBS podniósł swoją prognozę na ten rok do 5,7% z 5,4%, „napędzając silniejsze niż oczekiwano ożywienie w pierwszym kwartale 2023 r., napędzane silniejszym ożywieniem konsumpcji i nieruchomości”.

– Jihye Lee

3 godziny wcześniej

Stacje wymiany baterii Kokoro na Tajwanie działają jak wirtualne elektrownie

Tajwańskie Kokoro planuje zintegrować swoje stacje wymiany baterów z wirtualnymi elektrowniami, jak mówi dyrektor generalny, jako „zarządzanie stresem” dla sieci energetycznych.

nawiązał współpracę z firmą Enel X, Dostawca usług energetycznych do komercyjnego wdrożenia swoich 2500 stacji wymiany w 1000 wirtualnych elektrowni Enel X.

„Zasadniczo pomagamy sieci sprostać tej presji… więc nie muszą budować dodatkowej zdolności, aby przywrócić równowagę i ustabilizować sieć” – powiedział CNBC Horace Luke, dyrektor generalny i założyciel Cocoro. Squawk Box Asia” w środę. „Więc tak naprawdę to zarządzanie stresem w sieci”.

Luke powiedział, że firma planuje rozszerzyć usługę na całą Azję i prowadzi pilotaż w Indiach.

„Przyjmujemy ten model i stosujemy go w każdym kraju, do którego się udajemy” – powiedział.

– Sumathi Bala

4 godziny temu

Hongkong przoduje w Azji, gdy firmy technologiczne i nieruchomości upadają

Indeks Hang Seng w Hongkongu spadł w środę w regionie Azji i Pacyfiku, pociągnięty w dół przez firmy technologiczne i nieruchomości.

Firmy technologiczne i firmy z branży nieruchomości były największymi przegranymi w indeksie, a takie firmy jak Country Garden Holdings, Baidu i Tencent wśród największych przegranych, zgodnie z danymi Refinitiv.

Jednak największym przegranym był producent samochodów Geely, który spadł o 3,95%.

6 godzin temu

Yellen odnosi się do priorytetów gospodarczych USA w przemówieniu w Chinach: Reuters

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen zajmie się priorytetami gospodarczymi USA w Chinach, podał Reuters.

„Podczas swojego wystąpienia sekretarz Yellen podkreśli, że w swoich dwustronnych stosunkach z Chinami Stany Zjednoczone pozostają pewne co do trwałej fundamentalnej siły naszej gospodarki” – poinformował Reuters, powołując się na oświadczenie Departamentu Skarbu.

READ  Kampus OU jest w stanie wysokiej gotowości z powodu aktywnego strzelca

Pojawia się po tym, jak Yellen powiedziała na początku tego roku, że Stany Zjednoczone wznowią rozmowy gospodarcze z Chinami „w odpowiednim czasie”, ponieważ Pekin nadal sprzedaje swoje duże udziały w amerykańskich obligacjach skarbowych.

Yellen wygłosi w czwartek przemówienie w Szkole Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

– Jihye Lee

6 godzin temu

Japoński Sumitomo Financial jest pierwszym dużym bankiem, który wyemitował 1 miliard dolarów obligacji AT1: Nikkei

Japońska Sumitomo Mitsui Financial Group ma stać się pierwszym dużym bankiem, który wyemituje dodatkowe obligacje Tier 1 po kryzysie bankowym spowodowanym przez szwajcarskiego pożyczkodawcę Credit Suisse. Niki powiedział.

SMFG wyemituje te obligacje o wartości 140 miliardów jenów (1 miliard dolarów), powszechnie znane jako obligacje AT1. Są uważane za stosunkowo bardziej ryzykowną formę długu podrzędnego i dlatego mają wyższą rentowność i są często kupowane przez inwestorów instytucjonalnych.

Zaufanie do obligacji AT1 zostało zachwiane, gdy władze szwajcarskie zmusiły Credit Suisse do obniżenia wartości swoich obligacji AT1 do zera.

Nikkei powiedział, że warunki oferty SMFG zostaną ustalone w środę, a jego obligacje AT1 będą miały spread 171 punktów bazowych w stosunku do długu publicznego, co oznacza wzrost o 33 punkty bazowe w porównaniu z poprzednią emisją w grudniu.

Akcje SMFG wzrosły w środę o 0,25%.

– Lim Hui Jee

13 godzin temu

Dow Jones wzrósł w tym miesiącu o ponad 2%.

Dow Jones wzrósł o 2,1% przy nieco ponad połowie miesiąca handlowego.

Kwiecień był historycznie najlepszym miesiącem w roku dla indeksu 30 akcji, ze średnim wzrostem o 1,9% sięgającym 1950 roku. Dla porównania, Dow dodał średnio zaledwie 0,7% we wszystkich miesiącach w tym okresie.

Poprzednie lata przedwyborcze są zazwyczaj jeszcze lepsze w kwietniu. Dow Jones zyskiwał średnio 3,9% każdego kwietnia w latach wyborczych od 1950 roku.

Dow odnotował jak dotąd najlepsze wyniki spośród trzech głównych indeksów w tym miesiącu, notując wzrost o 2,1%. S&P 500 wzrósł o 1%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 0,7%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o tym, dlaczego kwiecień jest świetnym miesiącem na indeksowanie blue chipów.

13 godzin temu

Prezes Bank of America, Brian Moynihan, mówi, że widzi stosunkowo łagodną recesję

Dyrektor generalny Bank of America, Brian Moynihan, powiedział we wtorek, że widzi tylko niewielką recesję w Stanach Zjednoczonych, ponieważ konsumenci pozostają stanowczy.

READ  Aktualizacje tabeli liderów 2. rundy Masters 2023: Tiger Woods, Tee Times

„Wszystko wskazuje na stosunkowo łagodne spowolnienie pod względem zachęt, jakie otrzymali ludzie i pieniędzy, które zostawili” – powiedział Moynihan w kwartalnym wezwaniu banku. „Ostatecznie nie obserwujemy tempa, które wskazywałoby na spowolnienie aktywności po stronie konsumentów, ale klienci biznesowi prawdopodobnie będą bardziej ostrożni”.

W świetle agresywnych podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej, zespół badawczy Bank of America konsekwentnie wzywa do łagodnej obniżki stóp procentowych, powiedział Moynihan. Powiedział, że bank prognozuje roczny spadek PKB o pół do 1 procent, zanim powróci do dodatniego wzrostu w ciągu najbliższych trzech kwartałów.

– Yun Li

7 godzin temu

CNBC Pro: Bank of America podwaja ceny tych półprzewodników — i daje im wzrost o 50%.

Zapasy półprzewodników rosną w tym roku po trudnym 2022 roku.

Fundusz ETF iShares Semiconductor, który śledzi sektor, wzrósł w tym roku o około 22% – prawie trzy razy więcej niż S&P 500 w tym roku.

Nvidia jest niewątpliwie jednym z największych zwycięzców w sektorze w tym roku, ale Bank of America podwaja mniej znane akcje chipów.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javiera Onga

16 godzin temu

Zapasy chipów rosną po podwójnej aktualizacji Nvidii przez HSBC

Akcje niektórych chipów wzrosły we wtorek, ponieważ HSBC dwukrotnie podwyższył akcje Nvidii z redukuj do kupuj.

Firma stwierdziła, że ​​„niesamowite ceny sztucznej inteligencji Nvidii (nie zostały) w pełni wycenione” i że sztuczna inteligencja zapewni znaczny wzrost cen chipów. Posunięcie to spowodowało, że akcje wzrosły o około 3%.

Inne firmy produkujące półprzewodniki odnotowały wzrosty po optymistycznej aktualizacji. ON Semiconductor Corp i Advanced Micro Devices wzrosły odpowiednio o 1,3% i 0,8%. Akcje Applied Materials również zyskały 0,45%.

Sprawdź wykres…

Akcje Nvidii rosną po otrzymaniu podwójnej aktualizacji od HSBC

7 godzin temu

CNBC Pro: według Credit Suisse te 6 globalnych akcji to typy „w stylu Buffetta”

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta zwiększył swoje udziały w pięciu japońskich akcjach – dobry znak dla inwestorów w Japonii, powiedział Credit Suisse.

W świetle tych wydarzeń analitycy Credit Suisse stwierdzili w notatce, że akcje w Japonii są „wybierane w stylu Buffetta” – co oznacza, że ​​mają cechy wspólne z inwestycjami Buffetta.

Oto sześć z nich.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *