Rynki azjatyckie w większości spadały, ponieważ bank centralny ostrzegł przed ryzykiem recesji napędzanej kryzysem bankowym

2 godziny temu

Chiński eksport odnotował w marcu niespodziewany wzrost

Eksport z Chin przekroczył oczekiwania, odnotowując w marcu wzrost o 14,8% po spadku o 6,8% w lutym.

Oznacza to pięciomiesięczny spadek, podczas gdy import również spadł o 1,4% lepiej niż oczekiwano.

W przeliczeniu na dolary amerykańskie Chiny odnotowały nadwyżkę handlową w wysokości 88,19 mld USD, znacznie większą niż oczekiwano 39,2 mld USD.

Chiński juan umocnił się do 6,8722 w stosunku do dolara amerykańskiego.

– Jihye Lee

2 godziny temu

Apple w rozmowach z dostawcami w Tajlandii, aby zbudować MacBooki: Nikkei

Podobno Apple prowadzi rozmowy z dostawcami, aby produkować MacBooki w Tajlandii, ponieważ amerykański gigant technologiczny stara się rozszerzyć swoją działalność produkcyjną poza Chiny. Według NikkeiPowołując się na źródła.

Dostawcy Apple zaangażowani w rozmowy mają już zakłady produkcyjne w Tajlandii dla innych klientów i dyskutują o możliwym montażu i produkcji komponentów i modułów do MacBooków, czytamy w raporcie.

Apple ma otworzyć swoje pierwsze fizyczne sklepy w Indiach w przyszłym tygodniu, podkreślając ciągłe wysiłki firmy technologicznej na rzecz zmniejszenia zależności od Chin.

Słabości w Chinach zostały ujawnione w zeszłym roku po wybuchu Covid-19 i protestach pracowniczych w największej na świecie fabryce iPhone’ów w Zhengzhou w Chinach, prowadzonej przez tajwańską firmę Foxconn.

– Sumathi Bala

4 godziny temu

Grupa BHP kupi Oz Minerals za 6,4 miliarda dolarów

Australijska firma górnicza BHP uzyskała aprobatę akcjonariuszy na przejęcie za 9,6 miliarda dolarów australijskich (6,4 miliarda dolarów) firmy wydobywającej nikiel i miedź Oz Minerals.

Na zgromadzeniu akcjonariuszy, 78,93% głosów przez pełnomocnika Akcjonariusze głosowali za transakcją.

BHP jest zapewnione Za przejęcie brano pod uwagę 28,25 AUD za akcję, z czego 26,50 AUD zapłacono przez BHP i 1,75 AUD zapłacono przez Oz Minerals jako specjalną dywidendę.

Akcje Oz Minerals będą notowane 18 kwietnia, jeśli przejęcie zostanie zatwierdzone przez Sąd Federalny Australii w dniu 17 kwietnia.

3 godziny wcześniej

Stopa bezrobocia w Australii wyniosła w marcu 3,5%.

Stopa bezrobocia w Australii w marcu wyniosła 3,5%, bez zmian od lutego i poniżej oczekiwanych przez ekonomistów 3,6%.

W marcu naród Biuro Statystyki ujawnione Zatrudnienie wzrosło o 31 700 do 13,88 mln osób, co oznacza niewielki wzrost o 0,2%.

Stopa zatrudnienia, która w marcu zatrzymała się na poziomie 3,6%, jest jednym z kluczowych wskaźników, na które Bank Rezerwy Australii będzie patrzył, aby zdecydować, czy wznowić podwyżki stóp.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

Akcje Alibaby spadły w Hongkongu o 4% po tym, jak podobno SoftBank sprzedał większość swoich udziałów

Notowane w Hongkongu akcje chińskiego giganta technologicznego Alibaba spadły o 3,9% na początku handlu w czwartek, śledząc straty w akcjach notowanych w USA.

READ  Pozew Dominion o zniesławienie przeciwko Fox został wybrany do arbitrażu

Z dnia na dzień akcje Alibaby notowane na giełdzie w USA spadły o prawie 3% w obrocie poza godzinami pracy po tym, jak dokumenty regulacyjne ujawniły, że SoftBank sprzedał większość swoich udziałów w spółce.

A Analiza Softbank sprzedał akcje chińskiej firmy zajmującej się handlem elektronicznym o wartości około 7,2 miliarda dolarów za pośrednictwem przedpłaconych kontraktów terminowych, zgodnie z dokumentami korporacyjnymi złożonymi w Financial Times.

Ze względu na sprzedaż SoftBank zachowa teraz zaledwie 3,8% udziałów w Alibabie, której kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 250 miliardów dolarów, zauważono w raporcie.

– Lim Hui Jie, Jonathan Vanian

5 godzin temu

Sunak China spada o 55% po wznowieniu handlu, mówi, że plan restrukturyzacji jest w toku

Sunak China, deweloper nieruchomości z otwartą pułapką w Hongkongu, spadł o 55% Firma wznowiła działalność handlową Hong Kong Stock Exchange po raz pierwszy od roku.

Sunak powiedział w Chinach A Piłowanie Demand Trade Restructuring powiedział na początku tego tygodnia, że ​​jest w trakcie wdrażania planu restrukturyzacji.

Handel akcjami firmy został wstrzymany w zeszłym roku, ponieważ wielu chińskich deweloperów nie spłacało pożyczek.

Sunac China osiągnęło porozumienie w sprawie restrukturyzacji swojego zadłużenia w wysokości 9 miliardów dolarów poprzez zamianę go na nowe banknoty i obligacje zamienne zabezpieczone akcjami w Hongkongu i jednostką Sunac Services.

5 godzin temu

Filipiński bank centralny zawiesza podwyżkę stóp procentowych

Bank centralny Filipin zasygnalizował, że może wstrzymać podwyżki stóp procentowych na posiedzeniu w przyszłym miesiącu.

Na konferencji „Zawieszamy następne spotkanie, ponieważ inflacja jest bardzo dobra” – powiedział gubernator Felipe Medalla w transmisji na Facebooku.

Przy wzroście stóp procentowych o 425 punktów bazowych od maja 2021 r. kraj ten podniósł stopy procentowe w najszybszym tempie w Azji.

Obecna stopa procentowa wynosi 6,25%, po podwyżce o 25 punktów bazowych w marcu.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

Oczekuje się, że stopa bezrobocia w Australii wzrośnie w marcu

Oczekuje się, że stopa bezrobocia w Australii wzrośnie w marcu do 3,6%, w porównaniu z 3,5% odnotowanymi w lutym, według sondażu Reutera.

Oczekuje się, że współczynnik aktywności zawodowej w marcu pozostanie na poziomie 66,6%, czyli takim samym jak miesiąc temu.

Całkowite dane o zatrudnieniu spadną o jedną trzecią w porównaniu z lutym. Ekonomiści spodziewali się 20 000 bezrobotnych, w porównaniu z 64 600 w lutym.

Dolar australijski był nieco mocniejszy w stosunku do dolara amerykańskiego przed publikacją do 0,6691.

– Jihye Lee

6 godzin temu

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Prezes Banku Japonii podtrzymuje stanowisko w sprawie polityki pieniężnej

Prezes Banku Japonii Kazuo Ueda powtórzył, że inflacja w Japonii spadnie poniżej celu banku centralnego na poziomie 2% do połowy roku, nalegając, by Bank Japonii kontynuował łagodzenie polityki monetarnej do czasu osiągnięcia stabilności cen, Nikkei zgłoszone.

Ueda przemawiał na spotkaniu ministrów finansów G7 i prezesów banków centralnych w Waszyngtonie.

Powiedział, że ryzyko spadku inflacji poniżej celu przeważyło nad większymi problemami wynikającymi z inflacji i podkreślił potrzebę odpowiedniego prowadzenia polityki.

Słowa Uedy były podobne do tego, co wygłosił w swoim przemówieniu inauguracyjnym, kiedy podkreślił swoje stanowisko w sprawie utrzymania polityki kontroli krzywej dochodowości BOJ i jego polityki ujemnych stóp procentowych.

– Jihye Lee

6 godzin temu

China Internet ETF spadł o 3%, co oznacza siódmy dzień ujemnego spadku

China Internet ETF, czyli KWEB, spadł z dnia na dzień o ponad 3% na Wall Street i notuje straty już siódmy dzień z rzędu.

Środowa sesja była najgorszym dniem ETF od ponad miesiąca, kiedy 9 marca KWEB stracił około 5,5%.

Weibo, JD.com i Autohome były głównymi spadkami, przy czym wszystkie nazwy odnotowały około 11% spadków miesiąc do miesiąca.

– Gina Brancola, Jihye Lee

6 godzin temu

Oczekuje się, że chiński eksport będzie dalej spadał, podczas gdy import będzie spadał

Oczekuje się, że eksport w Chinach spadnie o 7% rok do roku, bardziej gwałtownie niż 6,8% odnotowane w lutym, według ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Oczekuje się, że import spadnie o 5%, z 10,2% odnotowanych w poprzednim miesiącu, wynika z sondażu Reutera.

Oczekuje się, że bilans handlowy Chin w dolarach amerykańskich wzrośnie do nadwyżki przekraczającej 39 miliardów dolarów, w porównaniu z nadwyżką 116 miliardów dolarów w zeszłym miesiącu.

Chiński juan był nieco mocniejszy w stosunku do dolara amerykańskiego w azjatyckim porannym handlu na poziomie 6,8790.

– Jihye Lee

5 godzin temu

CNBC Pro: SBI kontra bank HDFC? Ten strateg wymienia swój ulubiony wybór akcji w indyjskich bankach

State Bank of India (SBI) odnotował spadek ceny akcji rok do roku z powodu kontrowersyjnej ekspozycji Adani, pomimo korzyści płynących z dużych przepływów depozytów i silnego wzrostu depozytów w środowisku powolnego wzrostu.

Tymczasem akcje HDFC Bank zyskały w tym roku 4%.

Jednak tylko jeden z dwóch banków ma rekomendację kupuj od prawie wszystkich analityków.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

6 godzin temu

Ceny eksportowe i importowe Korei Południowej spadną jeszcze bardziej w marcu

Korea Południowa odnotowała dalszy spadek cen eksportowych i importowych w marcu.

READ  Wyniki wyborów w Tajlandii: co wiemy do tej pory | Wieści z wyborów

Ceny eksportowe spadły o 6,4% po spadku o 2,7% w poprzednim miesiącu. Ceny eksportowe spadały przez siedem miesięcy z rzędu, tracąc najwięcej od października 2020 r.

Ceny importowe spadły w marcu o 6,9%, bardziej gwałtownie niż spadek o 0,5% w lutym, wynika z danych rządowych. Oznacza to 11. kolejny miesiąc spadku cen importowych i największy spadek od stycznia 2021 r.

– Jihye Lee

6 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley’s Slimman nazywa akcje „atrakcyjnymi cenami”, aby pokonać niepewność gospodarczą

Andrew Slimman z Morgan Stanley spodziewa się, że recesja w USA nastąpi później, niż wielu przewidywało.

Starszy menedżer portfela w Morgan Stanley Investment Management wymienia akcje, które należy kupować i których należy unikać w obliczu niepewności rynkowej.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

15 godzin temu

Inflacja ma jeszcze „drogę do przebycia”, mówi Parkin z Fed

W wywiadzie dla „Squawk on the Street” CNBC, prezes Rezerwy Federalnej Richmond, Thomas Parkin, powiedział, że szczytowa inflacja może być za Stanami Zjednoczonymi. „Mamy jeszcze wiele do zrobienia”.

Wskazał na wciąż wyższą inflację w mieszkalnictwie i usługach. „Jeśli chcesz otrzymać 2 proc. [inflation]Myślę, że wciąż jesteśmy daleko stąd”.

— Fred Imbert

18 godzin temu

Warren Buffett mówi, że nie radzi sobie z Rezerwą Federalną i Jerome Powellem

Prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway, Warren Buffett, powiedział, że nie sądzi, aby mógł kierować Rezerwą Federalną i Jerome’em Powellem. Agresywna kampania szefa banku centralnego na podwyżki stóp procentowych spotkała się z krytyką ze strony tych, którzy twierdzą, że Powell zbyt długo zwlekał z celowaniem w rosnącą inflację.

„Musisz działać na podstawie wystarczających informacji i ponosisz ostateczną odpowiedzialność wobec amerykańskiej opinii publicznej” – powiedział Buffett Becky Quick z CNBC w środowym programie „Squawk Box” CNBC.

„To nie znaczy, że możesz zatrzymać recesję, nie oznacza to, że możesz zamienić złe kredyty w dobre kredyty lub cokolwiek innego. Ale oznacza to, że musisz utrzymać system w działaniu. A system się zatrzymuje” on dodał.

W marcu 2020 roku dodał: „Dzięki niebiosom, wiesz, że był tam Jay Powell”.

– Sarah Min, Alex Haring

17 godzin temu

Akcje otwierają się wyżej po CBI

Akcje otworzyły się w środę w górę, ponieważ handlowcy przeanalizowali najnowsze dane dotyczące indeksu cen konsumpcyjnych w USA.

Dow Jones zyskał ponad 100 punktów, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq zyskały odpowiednio 0,5% i 0,8%.

— Fred Imbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *