Rynki chińskie spadły o 2%, prowadząc do strat w regionie Azji i Pacyfiku; Inflacja bazowa w Japonii pozostaje stabilna

4 godziny temu

CNBC Pro: Bank of America czy Citi? Analitycy twierdzą, że akcje wzrosną o 50%

4 godziny temu

Liderzy biznesowi nie powinni przekazywać wszystkich decyzji sztucznej inteligencji: firmie Oracle

Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą pomóc w podejmowaniu decyzji biznesowych, ale liderzy nadal muszą zachować władzę decyzyjną, powiedział jeden z dyrektorów Oracle.

„Uważamy, że narzędzia sztucznej inteligencji mogą być pomocne dla liderów biznesowych i decydentów. Nie sądzę, aby takie podejście zmieniało wszystkie decyzje” — powiedział Jason Maynard, wiceprezes wykonawczy giganta oprogramowania Oracle. Piątkowy program CNBC „Squawk Box Asia”.

Byłby „bardzo ostrożny” w przypadku wszelkich firm, które całkowicie zastąpiłyby swoich decydentów robotami.

„Myślę, że to fundacja, ale weryfikuję informacje, które pochodzą od organizacji. Ale nie sądzę, żeby to zmieniło ostatecznych decydentów w tych organizacjach” – powiedział Maynard.

– Sheila Chiang

4 godziny temu

Bank centralny Japonii jest otwarty na rewizję kontroli krzywej dochodowości w tym roku: Reuters

Bank centralny Japonii „rozgrzewa się” do pomysłu wprowadzenia zmian w swojej polityce kontroli krzywej rentowności jeszcze w tym roku, ale pozostanie niezmieniony na posiedzeniu w przyszłym tygodniu. poinformował Reuters.

Gubernator Banku Japonii, Kazuo Uede, będzie przewodniczył swojemu pierwszemu spotkaniu politycznemu od objęcia funkcji gubernatora w przyszłym tygodniu.

Reuters powołał się na źródła „zaznajomione z myśleniem BOJ”, które powiedziały, że podejście banku powinno być pewne i nie wprowadzać natychmiastowych poważnych zmian w YCC i jego kiepskich wytycznych politycznych.

Jednak źródła podają również, że może dojść do „żywej debaty na temat losu YCC”, kiedy BOJ spotka się w czerwcu i lipcu. Źródła podają, że w najbliższej przyszłości mogą pojawić się możliwości przedyskutowania zmiany, ponieważ duże firmy zaoferowały duże podwyżki płac podczas corocznych wiosennych rozmów płacowych.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

W kwietniu aktywność fabryk w Japonii nadal spadała, ale została zrekompensowana silnym sektorem usług

Indeks menedżerów ds. zakupów w przemyśle wytwórczym w Japonii W kwietniu wzrosła do 49,5 Spadek w sektorze najwolniejszy od sześciu miesięcy, z 49,2 w marcu. Tak wynika ze wstępnych szacunków au Jibun Bank.

PMI mierzy działalność fabryczną i produkcyjną widzianą przez kierowników ds. zakupów. Liczba powyżej 50 oznacza ekspansję w porównaniu z poprzednim miesiącem, a liczba poniżej 50 wskazuje na kurczenie się.

READ  Skoncentrowany na kryptowalutach bank Silvergate planuje nadal odpierać ataki ze strony FTX

Flash PMI dla usług w kwietniu niewiele się zmienił i wyniósł 54,9 w porównaniu z 55 w marcu i był drugim najwyższym od października 2013 r.

„Na początku drugiego kwartału japoński sektor prywatny kontynuował solidny wzrost… odradzająca się gospodarka usługowa pomaga zrekompensować słabe wyniki sektora produkcyjnego” — powiedziała Annabelle Fidesz, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w S&P Global Market Intelligence.

Odczyt indeksu Flash Composite spadł do 52,5 w kwietniu z 52,9 w marcu.

– Yeo Boon Bing

6 godzin temu

Działalność usługowa w Australii rozwija się dalej w kwietniu: Juno Bank

Australijski sektor usług rozwinął się w kwietniu, a jego indeks kierowników ds. zakupów osiągnął najwyższy poziom od 10 miesięcy.

Krajowy wskaźnik PMI dla usług wyniósł 52,6, w porównaniu do marcowego wyniku na poziomie 48,6. Według prywatnej ankiety Przez Juno Bank.

PMI dla przemysłu spadł do 48,1 w kwietniu z 49,1 w marcu, co oznacza drugi z rzędu miesięczny spadek warunków biznesowych w sektorze wytwórczym.

Odczyt PMI powyżej 50 wskazuje na ekspansję sektora, podczas gdy odczyt poniżej 50 oznacza kurczenie się.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

Założyciel Infosys mówi, że nie martwi się, że ChatGPT zastąpi ludzi

Nic nie jest w stanie pokonać ludzkiego umysłu — na razie nie przejmuj się zbytnio ChatGPT — mówi Narayana Murthy, założyciel indyjskiego giganta informatycznego Infosys.

ChatGBT, chatbot oparty na sztucznej inteligencji, podbił świat, ponieważ podobno wykonuje różne zadania, w tym pisanie artykułów, kodowanie i prowadzenie rozmów przypominających ludzi.

„Jeśli istnieje rywalizacja między tobą a mną, używasz wersji ChatGPT jako bazy, a następnie dodajesz własną odmianę, własną pomysłowość, własne ulepszenia” – powiedział Murthy dla CNBC Conversations.

„Więc nie martwię się zbytnio o ChatGPT” – powiedział Murthy. „Ostatecznie jestem wielkim zwolennikiem teorii, że ludzki umysł jest najpotężniejszą wyobraźnią, maszyną. Nic nie przebije ludzkiego umysłu”.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Sheila Chiang

7 godzin temu

Marcowa inflacja bazowa w Japonii ustabilizowała się na poziomie 3,1 proc.

7 godzin temu

CNBC Pro: Inwestujesz w boom AI? Starszy zarządzający funduszem technicznym posiada 4 udziały

Sztuczna inteligencja to nie futurystyczna fantazja, ale rzeczywistość, która zmieni wiele branż. Od chatbotów po tworzenie treści, sztuczna inteligencja daje o sobie znać w przestrzeni cyfrowej i poza nią.

Ben Rogoff, zarządzający portfelem w Polar Capital, powiedział CNBC, że obecny klimat inwestycyjny wydaje się być „iPhone’owym momentem dla technologii sztucznej inteligencji”.

Menedżer funduszu technologicznego powiedział Pro Talks CNBC, że cztery akcje o dużej kapitalizacji napędzają największe i najbardziej namacalne postępy w sztucznej inteligencji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

7 godzin temu

CNBC Pro: UBS nazywa te akcje półprzewodnikami „kupuj” – i podwaja swoją cenę docelową

TSMC może być oczywistym wyborem dla inwestorów z ekspozycją na azjatycki przemysł półprzewodników, ale UBS woli jednego ze swoich mniej znanych konkurentów.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javiera Onga

13 godzin temu

Karta wyników przychodów za I kwartał

Sezon wyników za pierwszy kwartał nabrał rozpędu. Według Refinitiv, spośród 81 spółek wchodzących w skład S&P 500, 76,5% odnotowało zyski powyżej oczekiwań analityków.

Oczekiwania wobec korporacyjnej Ameryki z upartą inflacją i obawami przed recesją są niskie. Oczekuje się, że spółki z S&P 500 odnotują w tym kwartale spadek przychodów o 6,8%, co oznacza największy spadek przychodów od drugiego kwartału 2020 r., zgodnie z FactSet.

– Yun Li

14 godzin temu

Mester Fed wskazuje, że wyższe stopy procentowe mogą być w drodze

Loretta Mester, prezes Rezerwy Federalnej Cleveland, zasugerowała w czwartek, że stopy procentowe mogą jeszcze wzrosnąć w tym roku i pozostać na tym poziomie przez jakiś czas.

„Spodziewam się, że polityka pieniężna przejdzie w tym roku na ograniczone terytorium, przy czym stopa funduszy federalnych przekroczy 5%, a realna stopa funduszy federalnych pozostanie przez jakiś czas na dodatnim poziomie” – powiedział podczas przemówienia w Akron. Ohio

„O ile wyższa powinna być stopa funduszy federalnych i jak długo polityka powinna być powściągliwa, będzie zależeć od rozwoju sytuacji gospodarczej i fiskalnej” – dodał Mester.

READ  NFL zatwierdziła roczny okres próbny nowej zasady sprawiedliwego połowu, która może mieć dramatyczny wpływ na przychody z kickoffów.

Biorąc pod uwagę, że referencyjna stopa funduszy federalnych wynosi obecnie 4,75-5%, komentarze Mester wskazywały, że na horyzoncie może pojawić się kolejna podwyżka. Łączy się to z ceną rynkową, która przypisuje 83% prawdopodobieństwo wzrostu o 25 punktów bazowych w maju. Ponieważ jednak gospodarka nadal spowalnia, rynki oczekują, że Fed zmniejszy swoją aktywność przed końcem roku.

Mester dodał, że inflacja poprawiła się, ale pozostaje „bardzo wysoka”.

„Jesteśmy znacznie bliżej końca procesu zacieśniania niż początku, a stopień zacieśnienia będzie zależał od rozwoju sytuacji gospodarczej i finansowej oraz postępów w realizacji naszych celów w zakresie polityki pieniężnej” – dodał.

– Jeffa Coxa

16 godzin temu

Tesla opublikowała swoje najgorsze wyniki kwartalne od 2019 roku

Akcje Tesli spadły w czwartek o około 8%, gdy inwestorzy przeanalizowali raport o zarobkach, który pojawił się po Bell w środę. Był to najgorszy zysk po przychodach dla producenta pojazdów elektrycznych od początku pandemii. Dane z Bespoke Investment Group.

Akcje nie odnotowały spadku po otwarciu zysków, odkąd akcje spadły o 11,9% 24 lipca 2019 r., wynika z danych firmy.

Spółka odnotowała niewielki wzrost przychodów, a zysk na akcję był zgodny z oczekiwaniami analityków. Ale zarówno dochód netto, jak i zysk GAAP spadły o ponad 20% w stosunku do ubiegłego roku.

Czwartkowe otwarcie było wyraźnym kontrastem z ostatnim raportowaniem zysków firmy. Akcje wzrosły o 10,8% w dniu 25 stycznia, sesji giełdowej po raporcie Tesli za czwarty kwartał.

– Alexa Haringa

19 godzin temu

Inflacja pozostaje problemem, mówi Williams z Fed

Prezes Fed z Nowego Jorku, John Williams, powiedział w środę, że inflacja pozostaje problemem dla gospodarki USA, chociaż nie podał szczegółów, w którym kierunku powinna pójść polityka.

„Inflacja pozostaje wysoka, a my wykorzystamy nasze narzędzia polityki pieniężnej, aby przywrócić stabilność cen” – powiedział Williams w przemówieniu na Uniwersytecie Nowojorskim. Według Reutera. Rynki powszechnie oczekują, że Fed podniesie kolejną ćwierć punktu procentowego na swoim następnym posiedzeniu, a Williams nie kwestionował tego poglądu.

Wraz ze swoimi komentarzami na temat inflacji Williams zauważył, że system bankowy „ustabilizował się” po marcowych zawirowaniach i powiedział, że nie spodziewa się, że gospodarka pogrąży się w recesji.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *