Rzucił latarką w szybę jadącego autokaru. Policjanci zatrzymali agresywnego 45-latka

0
196

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Kożuszki–Parcel. Dzięki skutecznej interwencji policjantów udało się zatrzymać 45–letniego mężczyznę, który rzucił metalową latarką w szybę czołową jadącego autokaru przewożącego kilkudziesięciu pasażerów

Wczoraj dyżurny sochaczewskiej komendy został poinformowany, że mężczyzna idący poboczem drogi krajowej nr 92 rzucił metalową latarką z stronę autokaru, uszkodził szybę czołową i groził nożem kierowcy.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału prewencji, którzy podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny. Mieszkaniec gminy Sochaczew nie reagował na polecenia wydane przez funkcjonariuszy i groził im nożem. W trakcie zatrzymania 45–latka, jeden z policjantów został zraniony ostrzem w ramię. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zachowanie agresywnego mężczyzny mogło mieć tragiczne skutki. Kierowca autobusu przewożącego 33 osoby w chwili uderzenia latarką w szybę mógł stracić panowanie nad pojazdem. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, 45-letni mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany. Może teraz odpowiadać za uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych, a także uszkodzenie ciała.