S&P 500 załamuje się, gdy krach finansowy SVB uderza w akcje banków; Krosna raport o pracy

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły na początku piątku, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq przed piątkowym raportem o zatrudnieniu w lutym. SVB Financial kontynuował spadki w czwartek po wywołaniu wyprzedaży akcji banków, która uderzyła w szerszy rynek.
XWyrocznia (ORCL) I Ula jest piękna (Ulta) Przychody zadeklarowane z opóźnieniem.

Zyski giełdowe gwałtownie spadły w czwartek, gdy pytania o kondycję finansową banków nagle wysunęły się na pierwszy plan. S&P 500 i Nasdaq spadły do ​​ważnych poziomów wsparcia.

Gdy akcje banków spadały SVP Finanse (SIVB), rodzic Silicon Valley Bank, został zniszczony przez negatywne nagłówki podczas długo schorowanego banku kryptograficznego. Stolica Silvergate (I) będzie zamknięty. Bank Ameryki (BAC), JPMorgan Chase (JPM), Wellsa Fargo (WFC) I Karola Szwaba (Czarny) należały do ​​największych przegranych.

Akcje SIVB spadły ostatnio, gdy wzrosły obawy przed ruchem banku.

Inwestorzy powinni zachować ostrożność, czekając, aż rajd rynkowy pokaże nową siłę.

Główny dochód

Akcje ORCL spadły o 4% z dnia na dzień po tym, jak Oracle osiągnął najwyższe zyski, ale przychody spadły. Akcje Oracle spadły w czwartek o 5,9% do 81,75, spadając poniżej swojej 50-dniowej linii. Akcje działają od głębokiej podstawy kubka z uchwytem w punkcie kupna 91,32.

Akcje ULTA spadły o 2% w rozszerzonej akcji. Ulta Beauty uzyskała najwyższe przychody i wyświetlenia przychodów, ale wskazówki dotyczące tego samego sklepu były niższe. Sprzedawca produktów kosmetycznych spadł w czwartek o 0,8% do 519,93, tuż poniżej swojej 21-dniowej linii. Nie ma wyraźnego punktu kupna dla akcji ULTA.

Zestawienie prac

Departament Pracy opublikuje raport o zatrudnieniu w lutym o 8:30 czasu wschodniego. Ekonomiści spodziewali się, że zatrudnienie poza rolnictwem wzrośnie do 223 000, co oznacza duże spowolnienie w porównaniu ze styczniowymi 517 000, ale nadal byłby to trudny początek roku w ciągu dwóch miesięcy. Oczekuje się, że stopa bezrobocia osiągnie najniższy od 53 lat poziom 3,4%. Przeciętne zarobki godzinowe powinny wzrosnąć o 0,3%, ale roczny wzrost płac powinien wynieść 4,7%.

W czwartek Partia Pracy ogłosiła, że ​​liczba nowych bezrobotnych wzrosła o największą liczbę od grudnia, niż oczekiwano. Challenger, Grey & Christmas poinformował, że ogłoszone plany zwolnień były największymi planami rozpoczęcia w ciągu jednego roku od 2009 roku.

Lutowy raport o zatrudnieniu wraz z przyszłotygodniowym raportem o inflacji CPI mogą zablokować oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych o pół punktu 22 marca.

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow Jones spadły o 0,8%. dobra cena. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,8%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,6%.

READ  Jeremy Renner udostępnia pierwsze zdjęcie od czasu wypadku z pługiem śnieżnym

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 11 punktów bazowych do 3,81%. Rentowność 2-letnich obligacji spadła o 14 punktów bazowych do 4,76%.

Lutowy raport o zatrudnieniu z pewnością wpłynie na kontrakty terminowe Dow Jones, rentowności obligacji skarbowych i oczekiwania podwyżek stóp Fed.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą być przedmiotem rajdu giełdowego na IBD Live


Rajd giełdowy

W czwartek rosnąca liczba bezrobotnych sprawiła, że ​​rajd na giełdzie rozpoczął się na dobre, ale obawy banków wkrótce opadły. Główne indeksy systematycznie się pogarszały i zakończyły sesję na sesyjnych minimach.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła w czwartek o 1,7%. Indeks S&P 500 spadł o 1,85%, podczas gdy akcje SIVB, Bank Pierwszej Republiki (FRC), a Schwab był największym przegranym. Nasdaq Composite spadł o 2,05%. Mała spółka Russell 2000, która ma wiele składników finansowych, spadła o 2,8%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1,2% do 75,72 USD za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 5 punktów bazowych do 3,92%. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych spadła o 16 punktów bazowych do 4,9%, a rentowność sześciomiesięcznych bonów skarbowych spadła o 3 punkty bazowe do 5,28%.

Oczekiwania dotyczące podwyżek stóp Fed nie zmieniły się znacząco.

Rynki widzą 64% szans na ruch o 50 punktów bazowych 22 marca, w porównaniu z 78,6% w środę. Szanse wzrosły z około 30% przed jastrzębimi zeznaniami prezesa Fed Jerome’a ​​Powella we wtorek. Rynki wyceniają obecnie podwyżki stóp procentowych o 100 punktów bazowych na kolejnych trzech posiedzeniach Fed, z większym prawdopodobieństwem w dalszej części roku.

Akcje banków

Akcje SIVB spadły o 60% do 106,04, najniższej ceny od 2016 roku. SVB Financial ogłosiło sprzedaż akcji za 1,75 miliarda dolarów pod koniec środy. Rodzic Silicon Valley Bank również obniżył wytyczne. Depozyty maleją, ponieważ startupy borykają się z niedoborami finansowania. Poważne obawy budzą również kredyty SVB dla sektora technologicznego.

Akcje SIVB spadły o 22% w ciągu nocy w niestabilnym, intensywnym handlu. Bloomberg donosi, że fundusz założycielski Petera Thiela doradza firmom, aby zabierały pieniądze z banków w Dolinie Krzemowej. SVB Financial nie wyceniło jeszcze akcji.

Silvergate Capital, który od miesięcy znajdował się w fazie swobodnego spadku, ogłosił pod koniec środy, że zamknie swój bank Silvergate w likwidacji. Akcje SI spadły o 42%.

READ  Dalton Schultz, Indianapolis Colts i rynek linebackerów

Wiadomości SVB i Silvergate mocno uderzyły w fundusze, które już znajdują się pod presją, ponieważ silnie odwrócona krzywa dochodowości pcha w górę tradycyjną strategię krótkiego/dłużnego długu.

kluczowa firma (Ważny), który ostrzegał o marżach odsetkowych netto na początku tygodnia, spadł w czwartek o 7,2%. Bank Zachodniego Sojuszu (Ogon) spadły o prawie 13%, podczas gdy akcje FRC spadły o 16,5%.

Akcje JPM spadły o 5,4%. We wtorek JP Morgan spadł poniżej punktu kupna 138,76 i jego 50-dniowej linii. Akcje PAC spadły o 6,2% do najniższego poziomu od października. Akcje WFC również straciły 6,2%, spadając poniżej swojej 200-dniowej linii po przebiciu poniżej 50-dniowej wcześniejszej części tygodnia.

Akcje SCHW spadły o 12,8%, poniżej 200-dniowej linii i najniższej luki swojej bazy. JPMorgan zaoferował sprzedaż pakietową 8,5 miliona akcji Schwab, poinformował Bloomberg. Akcje SCHW są na najniższym poziomie od października.

Inwestorzy będą uważniej przyglądać się księgom banków i poziomom kapitałów, co jak dotąd nie stanowiło realnego problemu. Banki znacznie podnoszą stopy depozytowe i CD, podczas gdy stopy długoterminowe spadają. Wiele banków odnotowuje znaczne niezrealizowane straty na kredytach i innych papierach wartościowych.

Jeśli banki ograniczą akcję kredytową, szybko ochłodzi to gospodarkę. Tymczasem nieszczęścia SVB Financial i Silvergate Capital budzą obawy dotyczące ich technologii i klientów kryptograficznych.

fundusze ETF

Wśród ETF-ów wzrostowych innowator IBD 50 ETF (FFTY) spadła o 3,1%. iShares ETF dla sektora rozszerzonej technologii i oprogramowania (IGV) spadł o 2,3%, akcje ORCL są głównym składnikiem IGV. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMHDało to aż 1,9%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKAspadł o 4,2%, a ETF ARK Genomics (ARKG) 3,8%

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) stracił 2,6%, a ETF Global X US Infrastructure Development (chodnik) 2,2% US Global Jets ETF (ODTRYSKI) spadła o 3,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBspadła o 1,6%. Energy Select SPDR ETF (XLEcofnął się o 1,4%, a Fundusz Sektora Ochrony Zdrowia SPDR (XLV) 1%.

Wybór funduszu SPDR ETF (45) spadł o 4,1%, przy czym akcje JPM, Wells Fargo, Charles Schwab i Bank of America to wszystkie znaczące akcje. ETF SPDR S&P Regional Bank (Tworzyć) spadła o 8,2%, najniżej od trzech lat. Znaczącym holdingiem KRE jest udział SIVB wraz z KeyCorp i Western Alliance.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy miał bardzo negatywny dzień, z negatywnym odwróceniem, które zaszkodziło głównym indeksom i wiodącym akcjom.

S&P 500 otworzył się wyżej powyżej swojej 50-dniowej linii, ale wkrótce napotkał opór na 21-dniowej średniej kroczącej i powrócił poniżej swojej 200-dniowej linii i najniższego poziomu z 2 marca.

READ  Błyskawica będzie spokojna po terminie handlu NHL

Nasdaq początkowo wzrósł powyżej swojej 21-dniowej linii, ale potem wycofał się poniżej 200-dniowej linii. Technicznie ciężka mieszanka na krótko dotknęła swojego 50-dniowego dnia i ustabilizowała się tuż powyżej tego poziomu.

Dow Jones spadł poniżej swojej 200-dniowej linii do najniższego poziomu od czterech miesięcy.

Russell 2000 spadł poniżej swojej 50-dniowej linii i poniżej swojej 200-dniowej linii.

Niektórzy przywódcy wytrwali, ale większość nie.

Obawy bankowe podsycane przez akcje SIVB, Silvergate i KeyCorp nie oznaczają, że kryzys finansowy jest bliski. Banki, zwłaszcza giganci tacy jak JP Morgan i Bank of America, są znacznie lepiej skapitalizowane niż podczas kryzysu finansowego w latach 2007-2009. Ale samo wspomnienie słowa „kryzys finansowy” to duża zmiana.

Jeśli banki agresywnie pożyczają, może to szybko wpłynąć na całą gospodarkę. Rodzi to ryzyko, że Rezerwa Federalna przesadzi z podwyżkami stóp procentowych i doprowadzi do twardego lądowania.

Ważny będzie piątkowy raport z rynku pracy, ale równie ważna będzie reakcja rynku. Pamiętaj, że opóźnione dane o zatrudnieniu nie będą ostrzeżeniem, jeśli gospodarka nagle się zatrzyma.


Wyszukaj IBD Nowa aplikacja OptionsTrader Opcje edukacyjne, pomysły handlowe i wiele więcej! Pobierz ze sklepu Apple App Store Dzisiaj.


Co zrobić teraz

Ponieważ S&P 500 i inne główne indeksy ponownie zmierzają na południe, teraz nie czas na zwiększanie ekspozycji. Inwestorzy powinni ograniczać straty na niedawnych zakupach, które mają trudności.

Być może rajd rynkowy ponownie znajdzie wsparcie w postaci dobrych danych o zatrudnieniu lub nadchodzących danych o inflacji, ale optymizm nie jest strategią. Główne indeksy są na skraju zdecydowanego załamania.

Z drugiej strony, poczekaj, aż S&P 500 i Nasdaq powtórzą swoje 21-dniowe linie. Jeśli tak się stanie, pojawią się nowe okazje zakupowe. Więc pracuj dalej nad tymi listami obserwacyjnymi.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Otwórz listy akcji, narzędzia i analizy premium IBD już dziś

Wojna cenowa pojazdów elektrycznych w Chinach nasila się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *